Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elvakult keresztény családba...

Elvakult keresztény családba születtem, vagy minden keresztény ilyen gonosz? Mi a bajuk a nézetemmel a kereszténynek?

Figyelt kérdés

Engem nem érdekel a kereszténység, nem hiszek istenben, de elfogadom, hogy mások igen.

Engem nem érdekel a templomba járás, Mária rádió, meg keresztény egyházasdi... Nem hiszem, hogy van egy szakállas öreg ski fentről figyeli Mit teszel, mit nem!

Én a buddhizmust preferálom!

De mindig piszkálnak emiatt!

Kötözködni tudnak, hogy miért ilyen "Ázsia egzotikus hülyeség" vonz, mikor itt van isten meg ilyen hablaty!

Semmit nem tudnak róla, de mikor meglátták, hogy a dalai Láma azt mondta, hogy nincs szívcsakra a Pilisben kiakadtak, szídták, hogy kinek képzeli magát, meg az ősi magyarok is mondták, érezték, hogy itt különleges a hely!És a dalai láma csak Ázsiát élteti!


Mi bajuk a keresztényeknek a buddhizmussal?

Mert ahogy en tudom a buddhisták nem szídják a Pápát Jézust!

Mi a baja a családomnak?

18f



2014. júl. 1. 22:26
1 2 3
 11/26 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"de mikor meglátták, hogy a dalai Láma azt mondta, hogy nincs szívcsakra a Pilisben kiakadtak"


Nem hiszem, hogy bármelyik keresztény embert különösen meghatná, hogy hol van, vagy nincs csakra. A keresztények nem foglalkoznak ilyesmivel.

2014. júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
48%
Őszinte részvétem kérdező. Én szerencsére normális családba születtem, nem eröltetnek rám semmit. Meg sem vagyok keresztelve szerencsére. Egyik vallásért sem vagyok oda, én sem a kereszténységet választanám, ha el kéne valahová köteleznem magam. Még az újjászületésnek van eddig a legtöbb értelme azok közül, amiket hallottam. Annak viszont, hogy egy szakállas, hálóinges hapsi ül fenn az égen, én sem látom értelmét. Jobban eltudom képzelni, hogy nagyon régen eljöttek az ufók, és most őket istenítik primitív módon. Ők meg már rég elhúztak, ez magyarázza a süket fülekre találást imádkozás során. Még a barlang rajzokon is űrhajók vannak. Nyugodtan hihetsz a buddhizmusban, több értelme van a reinkarnációnak, mint a Mennyes hülyeségnek.
2014. júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
32%

"Annak viszont, hogy egy szakállas, hálóinges hapsi ül fenn az égen, én sem látom értelmét" #12 ezt kizárólag sötét, tudatlan, ostoba, gonosz ateisták szokták mondani. Egyeteln hívő semhtite ez soha- egy festmény: festmény, valamit ábrázol - nem keverték össze SOHA a hittel.

A buddhiták meg nem gondolják a reinarnációt, ez a hinduizmus sajátja - még ezt sem tudod, de hát miért pont ezt tudnád.

Kérdező, ne zavarodj még jobban össze ezektől a sötét válaszoktól!

A szívedben keresd Istent - ott találhatod meg.

Mindegyik világvallás ezt tanítja. Buddha mondta: mindenki megtalálja a buddha-tudatállapotot, ha szívében keresi Buddhát! "Isten országa - a világ világossága - TIBENNETEK VAN - mondta a Jézus.

2014. júl. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
*Egyetlen hívő sem hitte **buddhista
2014. júl. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
51%

A sötét inkább te vagy, bár az eddigi megnyílvánulásaid alapján nem lep meg.


"A tibeti buddhizmusban, a lámaizmusban a reinkarnáció-hitnek központi szerepe van."


"A tibeti Buddhizmust kezdeteitől számtalan csoda és természetfeletti jelenség övezi, ezek egyike a reinkarnáció elvének gyakorlati érvényesítése."


"A buddhizmus – a követők száma, a földrajzi elterjedés és a szocio-kulturális hatás tekintetében – a legnagyobb világvallások egyike. Noha alapvetően „keleti” vallásnak számít, a nyugati világban is növekvő népszerűségre és befolyásra tesz szert. A maga nemében egyedi világvallás, ugyanakkor számos közös vonást mutat a hinduizmussal, tudniillik mindkét tanrendszerben szerepet kap a Karma (ok-okozati etika), a Maja (a világ látszólagos volta) és a Samsara (a reinkarnáció körforgása). A buddhisták hite szerint az ember végső célja, hogy eljusson az úgynevezett „megvilágosodásra"."


Gondolom az ehhez hasonló képek milliói is csak viccből készültek : [link]


Azt pedig ne próbáld bemesélni, hogy nem abban hisznek, hogy haláluk után a Mennyekbe kerülnek, ahol találkozhatnak az elhunyt ismerősökkel és akár az Istennel. Már elég kereszténytől hallottam ezeket.

Szerintem meg újjászületünk, az logikusabb.

2014. júl. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

na, szakállazó ürgeúr félre, unalmasak otrombán sötét megnyilvánulásaid. Statisztikusoknak lehet, hogy érdekes, ki-mit-hogy hisz, a politikusoknak is más fontos,

de a valóban az ÚT-Igazság-Élet keresőknek teljesen lényegtelen.

Az lényeges kérdező, amit magad át tudsz élni:

" A farizeusok azt kérdezik: „mikor jön el az Isten országa?” Jézus felelete e kérdésre igazában nem válaszol, hanem kiigazítja azt, és mintegy tárgytalanná teszi, mert „az Isten országa nem jön el olyan módon, hogy meg lehessen figyelni (meta paratérészeósz). Nem fogják azt mondani, íme itt van, vagy ott van, az Isten országa ugyanis bennetek van” (Lk 17,21).

Tehát " Isten országa nem látható, fizikailag nem érzékelhető valóság, mert bennetek levő lelki valóság"

2014. júl. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Ha bennünk van állítólag,hogy lehet,hogy a Biblia szerint nem mindenki jut be oda?Ez pl.a Biblia egyik ellentmondása.
2014. júl. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

"hogy a Biblia szerint nem mindenki jut be oda"


hát mert meg kell találni, vagy pontosabban : MEGVALÓSÍTANI - realizálni. Nem automatikusan megvan, hurrá mehetek tombolni, a földi vágyaimat betölteni, szórakozni.

2014. júl. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

+ az összes vallás erről szól. hogy lehet megtalálni az utat. Belső út. Na, ja az ördög mindig egy kényelmesebb, élvezetesebb utat ajánl, csillogva-villogva.

Ez pedig egy nehéz út, ahol minden útburkoló követ te magad raksz a lépésed elé :)

a döntés a miénk -és főleg a 18 éves kérdezőé..

2014. júl. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Akkor benned van a Paradicsom és nincs olyan,hogy menny?
2014. júl. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!