Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az én Istenem szereti a...

Az én Istenem szereti a homoszexuálisakat? Krisztus szerint igen!

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Ennek a kérdésnek a ki írója vagyok, röviden annyi, hogy kicsit begolyóztam a vallási fanatikusok miatt. Tegnap este bevettem egy enyhe nyugtatót, mert kiborultam http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

ezeken a válaszokon. Komolyan elsírtam magam, hogy emberek észre sem veszik, milyen rettentően gonoszak. Tehát tegnap este korán elaludtam. És hihetetlen, de Jézussal álmodtam. Valahol egy sivatag közepén voltam és nagyon féltem (valójában is rossz a helyismeretem, bárhol könnyen eltévedek és bepánikolok), nem tudtam hol vagyok, és alig bírtam mozgatni a végtagjaimat. Aztán egyszercsak egy hatalmas vakító zöld fényt láttam. Megjelent Krisztus (nem tudom leírni azt az érzést mert arra szavak nincsenek) és a kezét nyújtotta. Én pedig végre meg tudtam moccanni. Pont úgy nézett ki ahogy ÉN elképzeltem. Én könnyes szemmel letérdeltem előtte és bocsánatot kértem a vétkeimért. Erre ő rám mosolygott és így szólt: 'Látom, hogy félsz, és a félelem elsodor téged mellőlem, ezért válaszolok lelkedben megfogalmazódott kérdéseidre. Először is, pokol nem létezik. Isten túl irgalmas és bölcs ahhoz, hogy valakit ne fogadjon be a-miatt mert éppen férfi létére férfit

szeret, és vele hál. Isten legfőbb parancsa a szeretet mindent felül ír. Isten teremtett minket olyanoknak amilyenek vagyunk és így szeret minket. És az igazhitű ember nem az, aki kívülről tudja a Bibliát , hanem aki megpróbál egyensúlyt teremteni (segít a rászorulókon). Mindenkinek vannak hibáji. És búcsúzóul azt mondta nekem, hogy jó úton haladok a célom felé, és a szívemben keressem a választ, mert a lelkemet, a szívemet Isten adta nekem és csak ott lehet Isten igaz szava. Ezt én úgy értelmeztem, hogy a Biblia az nem 1000%-osan

Isten szava, bár megjövendölt néhány dolgot, azokat a dolgokat más írások is hasonlóképpen megjövendölték. (Úgyhogy ezzel ne gyertek ha lehet mert már utánanéztem elhihetitek :) )

Amikor lassan magamhoz tértem nagyon fura érzésem volt, mintha ' a szívem tele lenne Jézussal' :)

Nagyon megnyugodtam azóta, és ráleltem a lelki békémre.


2014. júl. 12. 09:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Úr Isten te beteg ember vagy enngé :( sajnállak. Ennyi gyűlölet, megvetés...
2014. júl. 12. 15:49
 12/18 A kérdező kommentje:
És a legviccesebb, hogy a saját bűnödet nem veszed észre :( ítélkezel, amit nem szabad. Találkoztam már sok normális , rendes vallásos emberrel de te maga a gonosz vagy. A sátán szól belőled érezni a hangvételeden a kegyetlenséget .
2014. júl. 12. 15:53
 13/18 anonim ***** válasza:
22%

@Kérdező


Tudod, az a probléma, hogy te saját magadból kivetítettél egy istenképet, amelyet a saját magad gondolkodásával, és tulajdonságaival ruháztál fel. Tehát úgy képzeled el Istent, mint amilyen a te erkölcsi értékeiddel rendelkezik, és nem azt keresed, hogy Ő mit mondd magáról. Beszélsz Krisztusról, csak azt szeretném megkérdezni, hogy vajon honnan lehet megismerni Krisztust és tanításait? Az 1-2. századi történelmi feljegyzésekből nem sokat lehet megtudni róla. Tacitus például csak annyit ír, hogy Tibérius császár uralkodása alatt Pontius Pilátus halálra ítélte. Ez azonban édeskevés. Krisztus tanításait és élettörténetét az evangéliumok őrzik, amelyeket a tanítványai írtak le, akik 3,5 évet voltak vele, illetve a Krisztussal kortárs keresztények, akik még tudtak beszélni olyan szemtanúkkal, akik látták Krisztust, és ezáltal hiteles képet mutatni Róla. Az evangéliumokat azonban a Biblia őrzi, így ha nem érdekel a Biblia, akkor Jézusról sosem fogsz hiteles képet kapni, csak "szerintem az Úr ilyen volt" válaszokat, meg álmokat, amik nem is Istentől vannak, az Úr ugyanis csak a prófétáinak jelentkezett álomban és semmi olyat nem mondott, ami a Bibliának ellent mond. Krisztus pedig arra tanította az embereket, hogy olvassák a Szentírást, amelyben bizony egyártelműen le van írva, hogy a homoszexualitás Isten előtt bűn. A jövendölésekről pedig csak annyit szeretnék mondani, hogy olyanok, amik a Bibliában vannak, más vallásokban nincsenek. Ésaiás próféta Círuszról 210 évvel a megjelenése előtt név szerint (!!!) jövendölt. Ugyanígy, Dániel az i.e. 6. században próféciát mondott az akkor még nem létező görög-makedón birodalomról. És lehetne még sorolni. Nem hiába, hogy a kritikusok részéről oly heves támadás éri a bibliai jövendöléseket, mert ilyenek más vallások szent könyveiben nincsenek.

2014. júl. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ez a baj veletek fanatikusokkal, hogy csak egy utat láttok. A homoszexuális nem tehet arról, hogy az. Amúgy meg nem fogok egy fanatikussal vitázni. Aztán magatokat sajnáltatjátok hogy jajj a gonosz ateisták. Holott az emberiség nagy része úgy van mint én, hogy hiszünk, de nem bigottan. És én csak a kinézetét képzeltem el, amúgy meg van 20000 millió fajta szentkép amin mind máshogy néz ki Jézus. És hozzám miért ne jöhetne el? Ne te akard már megszabni! Biztos van más is akihez eljött. Csak a prófétákhoz jöhet el? Akkor hol az egyenlőség?
2014. júl. 12. 19:32
 15/18 anonim ***** válasza:
44%

Tisztelt Kérdező!


Mivel te fanatizmussal vádolsz engem, ezért a te kedvedért összeszedem az érveidet, és vizsgálat alá helyezem, hogy meglásd, én egészen biztosan nem én vagyok a fanatikus. Így lesz időd egy kicsit gondolkodni is azon, hogy megengedheted e magadnak másokkal szemben a vádolást:


Először is: A tegnapi kérdésed amikor elolvastam, őszintén megsajnáltalak, mert arra gondoltam, hogy a tanárod nagy fájdalmat okozott Neked, ami eléggé érzékenyen érintett. Még mindig együtt érzek veled, ma azonban már azt látom, hogy a személyes sérelmeidet akarod most levezetni itt a fórumon az istenhívő embereken, többek között azzal, hogy megkérdőjelezed a Bibliába vetett hitünket, és fanatizmussal vádolod azt, aki nem ért egyet >>veled<<. Tehát már megbocsáss, de amit teszel, nem jó kritikának, mert a kiindulópont itt egyszerű, érzelmi alapú önkényességen nyugszik, amely mögött úgy látom, hogy a személyes sérelmeid húzódnak meg, amiket másokra is ki akarsz vetíteni, mert haragszol.


Másodszor: Te avval vádolsz engem meg, hogy egy utat látok. Kár, hogy ezt úgy jelented ki rólam, hogy abszolút nem is ismersz. De hogy elmondjam neked, 1000 féle utat ismerek, mivel tanultam kommunikációt, kutattam a filozófiatörténetet, és nem ismeretlenek előttem az ateista eszmék sem, mivel a könyvtáramban ateista szerzők művei is megtalálhatóak. Mivel tehát van rálátásom a dolgokra, ezért azt gondolom, joggal jelenthetem ki, hogy amikor azt mondom, hogy az emberiség problémáira Jézus Krisztus a megoldás, akkor azért mondom, mert átrágtam magam nem egy emberi eszmén, és volt időm mérlegelni. Ezt azonban senkire nem erőltetem rá, mert elfogadom, ha mások nem értenek velem egyet, következésképpen másoknak is el kell fogadniuk, hogy én nem értek velük egyet. Ettől függetlenül véleményeket lehet ütköztetni, mert kölcsönösen tanulhatunk egymástól. Mondd meg tehát, hogy hol vélsz itt felfedezni fanatikus gondolkodást? Nagyon érdekelne. Mert ez szerintem ez korrekt, más emberekkel szemben.


Harmadszor: Ismét olyannal vádolsz, amely teljesen alaptalan. Sosem mondtam olyat, hogy "csúnya ateisták", már csak azért is, mert vannak ateista barátaim, akikkel jól megvagyok, és ők is jól megvannak velem. A barátságunkon pedig a világnézeti különbségek nem fognak változtatni. Egyáltalán nem sajnáltatom magam, mivel Jézustól nem azt tanultam, hogy sajnáltassam magam. Ha ismernél, te is tudnád, hogy most is vannak nehézségeim, mégis, ahelyett hogy összeomlanék, másokat próbálok erősíteni, másoknak próbálok segíteni. Ami pedig a bibliai kérdéseket illeti: Minden embernek van valamilyen bűne, és mindenkinek küzdeni kell a bűnei ellen, efelől nem kivételek a homoszexuálisak sem. Itt ajánlja fel azonban Jézus a segítségét minden embernek, így az emberen múlik, hogy elfogadja-e vagy sem. Ami pedig Krisztus megjelenését illeti: Most csak egyetlen dolgot emelnék ki, hogy minden bizonnyal neked miért nem Krisztus jelent meg: Az élete folyamán Jézus Krisztus az Isten Igéjét, (vagyis a Szentírást) igazságnak nevezte, ami megszenteli az embert, a főpapi imájában (Ján 17,17). Jézus soha nem mondana olyat senkinek, ami ellent mondd a Bibliának. Krisztus így kezdte a hegyi beszédet:


"Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem." (Mát 5,17)


Hozzáteszem, nem ált módomban téged megsérteni, de remélem, hogy így már sikerült rendezni a dolgokat.

2014. júl. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a kérdést, de ezt eddig is tudtam.

Isten minden embert szeret, nem csak a homoszexuálisokat, hanem még azokat is, akik a falhoz vágták a csecsemőket és lemészárolták a nőket Gázában.

Ez az, amit mi emberek nem tudunk, vagy csak nagyon nehezen: szétválasztani az Embert a bűntől. Nem az Embert kell gyűlölni, hanem a bűnt magát!

2014. júl. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ezt a témát sokáig lehet boncolgatni, más-más nézőpontból átvizsgálni. Én hívő voltam, abbahagytam miután rájöttem hogy meleg vagyok. Teljesen felesleges, az előttem válaszolók nagy része már kijelentette, hogy a hozzám hasonlók számára nincs remény. Akárhogy is nézzük, a Biblia ezt tagadhatatlanul kijelenti.

Megakartam változni, kértem segítséget is, de nem tudtam. Az álmod nem más volt, csak egy álom. Hidd el, nálam jobban nem szeretnéd, hogy a párommal való kapcsolatom örökéletű legyen, vagyis "ez van". Mintha elém pakolnának egy nagy tál finom ételt, aztán összeragasztanák vagy bevarrnák a szám... ilyen ez.

2014. júl. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Itt egy meleg.

Én már nagyon sokszor tettem fel a kérdést, hogy miért hányom el magam a punciktól, kértem, h legyek szerelmes lányokba is, ne csak fiúkba. Semmit nem ért, 15 évesen öngyilkos is akartam lenni, de nem hagyták anyámék és azóta is megfigyelés alatt állok.

Ha neked, akinek köze sincs a melegekhez, megjelent az Isten, akkor nekem miért nem jelent meg?! Nekem jobban szükségem lett volna erre.

Szerintem Jézus nem bírja a hozzám hasonlókat, kiskorom óta hiszek Benne, és máig imádkozom hozzá, de szerintem szarik bele... 23/f

2015. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!