Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásos emberek nagyrésze...

A vallásos emberek nagyrésze miért nem tartja tiszteletben azt, hogy ki miben hisz, vagy semmiben nem hisz egyáltalán?

Figyelt kérdés
Sokat ismerek, aki azt mondja, hogy nem érdekli viszont a legtöbb hozzzáteszi, hogy pokolra fogok jutni stb, tehát azt mondja, hogy nem érdekli, de a szíve mélyén mégis aggasztja, hogy én is hiszek neki.
2014. okt. 8. 19:07
1 2 3 4
 11/37 Napfonat ***** válasza:
100%
Én a 21. században még nem találkoztam olyan katolikus vagy protestáns vallású hívővel, aki a pokollal fenyegetett volna engem. Ha vannak ilyenek, akkor azok valami elvetemült szektához tartozhatnak. Azokkal meg nem kell foglalkozni. Ki kell őket röhögni, oszt kész.
2014. okt. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

" még nem találkoztam olyan katolikus vagy protestáns vallású hívővel, aki a pokollal fenyegetett volna "

Én már igen, nem is egyszer. Még templomban is.

2014. okt. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Nemtom, de értelmes ember, akár vallásos, akár ateista, eljut arra a szintre, hogy mindenkinek szíve joga abban hinni, amiben akar. Nekem legalábbis nincs bajom azzal, aki hívő, mindaddig, amíg nem szekál.
2014. okt. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

Mindig általánosítunk, mert az könnyebb... Vannak értelmes emberek, és nem azok (mindkét oldalon). Vannak, akik tényleg hiszik, hogy csak egy igaz út van, nem tudják átvenni az álláspontod, de ettől még nem biztos, hogy lenéznek, vagy rossznak tartanak...

Nekem soha nem mondták, hogy pokolra jutok! Velem ezt történt: elmentem misére, húsvéti körmenet volt, nekem akartak adni valami templomi zászlót, mire mondtam, hogy meg sem vagyok keresztelve. Válasz kb.: Nem baj az, és a plébános urat sem zavarná. És még hozzátette, hogyha nem szeretném, akkor persze nem kell vinnem. :)

2014. okt. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Tiszteletben kell tartanuk azt is,ha valaki nem vallja és hiszi azt,amit mi,keresztények(vagy egyéb valláshoz tartozók)
2014. okt. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
56%

"A vallásos emberek nagyrésze miért nem tartja tiszteletben azt, hogy ki miben hisz, vagy semmiben nem hisz egyáltalán?"


Ne tartsa. Szíve joga.


Én meg például ateista vagyok, és nem tartom tiszteletben mások hitét. Habár nem is szoktam szóvá tenni.

2014. okt. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 csdg válasza:
90%
Ehhez csak gratulálni tudok... szerintem mások nevében is. Ugyan is egészen addig tiszteletben kéne tartanod mások vallását, szokásait, amíg neked vagy másoknak miatta kárt nem okoz. Tudod így kell intelligensen egy társadalomban élni.
2014. okt. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
41%

Csdg: "Tudod így kell intelligensen egy társadalomban élni."


Nem.

Intelligensen élni úgy kell, hogy nem hiszel el gyerekmeséket valóságnak, hanem kizárólag a bizonyított, racionális tényeket fogadod el valóságnak. Ehhez persze nem árt tanulni (természettudományokat), hogy meg tudd különböztetni egyiket a másiktól.


A vallások "tiszteletben tartása" a másik ember elnyomásához vezet: Magyarországon például a bvzik kirekesztése a házasságból, Németországban meg már vallási rendőrséget alapítottak a mohamedánok az egyik városban, és ők akarják diktálni a németeknek, hogyan éljenek. Az iszlám állam meg (biztosan hallottál róla) embereket gyilkol, háborút folytat.

Ide vezet a vallások tiszteletben tartása.

Az "intelligencia" szót meg nézd meg a szótárban, mert teljesen téves értelemben használod.

2014. okt. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 Napfonat ***** válasza:

A büzik kirekesztése a házasságból jogos! Ha együtt akarnak élni, nyugodtan megtehetik, élettársi szerződést is köthetnek, ha akarnak. Meddig fajulhat még ez a gyalázatos kérdés? Templomi esküvőt nem akartok véletlenül?


Ami a vallások tiszteletben tartását illeti, miért is példázódsz az iszlámmal? Hat évszázaddal le van maradva a világtól. Ha már intelligenciáról beszélsz, akkor nyugodtan megemlítheted az intelligens vallású Európát és a Nyugatot, ahol senki nem öl senkit a vallása miatt.

Igenis addig tiszteletben kell tartani a másikat, amíg nem akar téríteni.

2014. okt. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 Salx Narval ***** válasza:
Vallások terén a tolerancia addig tart más nézetekkel és vallásokkal szemben amíg nem ők gyakorolják a hatalmat. Ez minden vallásra és izmusra, igaz. Ez a fene nagy "demokrácia" jól mutatja a rendszer gyengeségeit, addig tolerál amíg szépen kicsúszik a talaj a lába alól. Európa bizonyos részein egyre nagyobb teret nyer a muszlim és ez veszélyt jelent az őslakosságra és az adott nép keresztény vallásaira is. Mire korlátozni kezdenék a bevándorlást, addigra már késő lesz, a már letelepültek rovarmód szaporodnak és lassan kiszorítják az őslakosságot. Ugye nem kell ecsetelnem mi lesz ha egyszer az államigazgatásban is megjelennek, márpedig a folyamat elindult. lassan eltűnnek a templomok, lesz helyettük mecset. Ha többségbe kerülnek nem hinném, hogy tovább is tolerálnák a keresztény vallást, de az ateizmust sem. Így kell elfoglalni Európát ha másképp nem lehet.
2014. okt. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!