Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten valóban igazságos,...

Ha Isten valóban igazságos, akkor az emberek miért indulnak neki az életnek ennyire egyenlőtlen esélyekkel?

Figyelt kérdés

Már korábban is tettem fel egy ilyen kérdést, de a hívők nem tudtak rá magyarázatot adni, csupán az ateisták válaszai voltak ésszerűek, korrektek. Most akkor megpróbálkozom még egyszer, hátha ha máshogy teszem fel a kérdést, a hívők is tudnak magyarázattal szolgálni.


A szociális kapcsolatok legfontosabb mozgatórugója a külső vonzalom. Az első benyomások, amelyek nagyon fontosak, is a külső alapján fogannak meg. És ilyenkor sajnos hihetetlen nagy hátránnyal indul az az illető, aki előnytelenebb külsővel született. A legfontosabb szociális, emberi kapcsolat pedig a párkapcsolat. És itt is a legfontosabb tényező a külső. Nem feltétlen a felszínességre gondolok, hanem arra, hogy hiába passzol az egyén személyisége az illetőhöz, egyszerűen ha nem tud hozzá külsőleg vonzódni, akkor abból nem lesz semmi, csak maximum feszélyezett barátság.


Példának itt vagyok én. Rút vagyok, és ezen nem tudok változtatni, csak maximum javítani, de ez mit sem számít. A legtöbb lánytól megkaptam, hogy kedves, intelligens férfi vagyok, akivel jól eltudnak beszélgetni, de nekik "nem az ilyen pasik jönnek be". Ergo nem vonzódnak hozzám a külsőm miatt. Talán majd találok valakit, de ez a hátrányt a szebb külsejű emberekkel szemben sohasem fogom ledolgozni.



2014. nov. 21. 11:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
78%

Isten útja kifürkészhetetlenek, kérdező. Csodálom, hogy ez a mondat még nem szerepelt, pedig a hívők ezt előszeretettel rángatják elő.

Ami a kérdést illeti igazad van, csak éppen kitörölheted az igazaddal, mert attól még nem fog megoldódni a problémád.

2014. nov. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


"A szociális kapcsolatok legfontosabb mozgatórugója a külső vonzalom."


Ez a te vallásod, hited és egyben mentális köteléked. Nem akarlak bántani, de valószínüleg ez az önmagadról is gondolt kép sugárzik belőled és a veled találkozó nők ezt ügyesen észreveszik.


Van egy barátom, akinél kevés rondább ember van, de sugárzik belőle az életöröm, céltudatos, jó humorú, kiváló szervező, stb...! Gondolom nem lesz meglepetés, ragadnak rá a nők. Ő (is) csodálkozna a dogmáidon.

2014. nov. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Ozmium42 ***** válasza:

Az eredeti (törölt) hozzászólásomat elküldtem a kérdezőnek privátban. Itt van egy tanulságos link belőle, ami relevánsan kapcsolódik a kérdéshez, és talán a moderátort sem zavarja:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2014. nov. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Látom, mindenki le lett pontozva, aki nem csak a külsőt látja, tartja fontosnak.
2014. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Na, öntsünk végre tiszta vizet a nyílt kártyákba:

Nem a külső a fontos, hanem a külső vonzalom. Az előnytelenebb külsejű embereket meg eleve kevesebben tartják vonzónak. Tetszik vagy sem, a párkapcsolat alapja a külső vonzalom, ha nem vonzódsz az illetőhöz, akkor nem fogsz vele ágyba bújni, így a kapcsolat sem jöhet létre.

2014. nov. 21. 20:33
 16/26 sandor76 ***** válasza:
53%

Aki azzal kezd egy parkapcsolatot,hogy ki milyen jol nez ki es milyen vonzo,hogy azzal minden tovabbi nelkul agyba bujhasson,azokat elobb -utobb nagy meglepi eri.

Aki csak arra epitett azt is fogja kapni,nem tobbet.

Azok akik viszont azt is nezik milyen a sziv,sokkal jobban tudnak szeretni,es ragaszkodni.

Sok minden van amit a nok vizsgalnak.

Azok akik a szepsegre mennek,hat menjenek,te csak az igazira menj.

Ne legyel elkeseredve,mindenkinek megvan a parja.

2014. nov. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Csatlakozom Sándorhoz.


Aki igy áll a dolgokhoz, az nem hiszi el, hogy Isten királyságában vissza kapja a tökéletességet, márpedig Jézus is és az irások is kiemelik ezt az igéretet.

Isten pedig nem hazudik.


Példának okáért emlitem meg,hogy a gyülekezetünkben vannak nem egy olyan házastársak, akiknek nem épp a legvonzobbak közé tartoznak, más szóval egy Testvérnek, aki pl, nagyon kövér egy betegség miatt, nagyon szép arcú,csinos vékony felesége van, vagy itt vagyok én mint telt karcsú, terhességi csikok csúfitják a pocakomat, még is két hónapja 47 évesen elvett feleségül egy kedves szép testű elegáns testvér,


mert mi a jövőre tekintünk nem maradunk mindig ilyenek,

és csak az Úrban házasodunk.Bizony

2014. nov. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Van, akit nem lehet meggyőzni. Egyébként mindenki magából indul ki.
2014. nov. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"Tetszik vagy sem, a párkapcsolat alapja a külső vonzalom, ha nem vonzódsz az illetőhöz, akkor nem fogsz vele ágyba bújni, így a kapcsolat sem jöhet létre."


Ez így ebben a formában csak addig igaz, míg meg nem érik az ember agyilag. A szellemi érés nem azonos időben jön el a nemi éréssel, hanem annál jóval később, akár 10-15-20 év diferencia is lehet a kettő között. Amíg ez megtörténik, addig lassacskán te is rájössz majd, hogy a külső sokkal kevesebbet nyom a latban, mint a belső értékek, és a belső megszépíti a külsőt. Tehát lehet, hogy elsőre nem is találod szépnek, vonzónak az illetőt, de ha megismered őt, és rokonszenvesnek találod, azonosulni tudsz a gondolkodásával, hozzáállásával, akkor a külseje is megváltozik a szemedben apránként, és tetszeni fog az, akivel elsőre nem is tudtad volna elképzelni az ágyba bújást.


Persze, ha ilyen mélyen rögzíted magadba a hibás ideológiáidat, és körmöd szakadtáig ragaszkodsz hozzájuk, akkor ne is várd, hogy bármi hasonlót átélj, amit leírtam.

2014. nov. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 nicola73 ***** válasza:
Én a barátnőmet a belső értékei alapján találtam meg. Mindketten hiszünk a Teremtő Istenben és ez még tisztábbá teszi a kapcsolatunkat. Elég csinos és nem is érdekelnek már más nők - például akinek nagyobb a melle - mert nekem ő úgy tetszik ahogy van. Tehát egy kapcsolatban nem a külső az elsődleges szempont, hanem a vonzalom ami a belső értékeken nyugszik. Isten is úgy szerette ezt a világot, hogy az egyszülött fiát áldozta fel értünk, hogy örök életünk lehessen. Ez a Bibliában van, de sajnos a magukat kereszténynek valló papok nem ezt tanítják. Nekünk is úgy kell szeretnünk a másikat hogy áldozatokat hozunk érte és figyelembe vesszük szükségleteit. Nem kell az életünket szó szerint feláldozni, de a kölcsönös szeretet és megbecsülés alapja, hogy tudjunk adni másnak magunkból!
2014. nov. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!