Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten valóban igazságos,...

Ha Isten valóban igazságos, akkor az emberek miért indulnak neki az életnek ennyire egyenlőtlen esélyekkel?

Figyelt kérdés

Már korábban is tettem fel egy ilyen kérdést, de a hívők nem tudtak rá magyarázatot adni, csupán az ateisták válaszai voltak ésszerűek, korrektek. Most akkor megpróbálkozom még egyszer, hátha ha máshogy teszem fel a kérdést, a hívők is tudnak magyarázattal szolgálni.


A szociális kapcsolatok legfontosabb mozgatórugója a külső vonzalom. Az első benyomások, amelyek nagyon fontosak, is a külső alapján fogannak meg. És ilyenkor sajnos hihetetlen nagy hátránnyal indul az az illető, aki előnytelenebb külsővel született. A legfontosabb szociális, emberi kapcsolat pedig a párkapcsolat. És itt is a legfontosabb tényező a külső. Nem feltétlen a felszínességre gondolok, hanem arra, hogy hiába passzol az egyén személyisége az illetőhöz, egyszerűen ha nem tud hozzá külsőleg vonzódni, akkor abból nem lesz semmi, csak maximum feszélyezett barátság.


Példának itt vagyok én. Rút vagyok, és ezen nem tudok változtatni, csak maximum javítani, de ez mit sem számít. A legtöbb lánytól megkaptam, hogy kedves, intelligens férfi vagyok, akivel jól eltudnak beszélgetni, de nekik "nem az ilyen pasik jönnek be". Ergo nem vonzódnak hozzám a külsőm miatt. Talán majd találok valakit, de ez a hátrányt a szebb külsejű emberekkel szemben sohasem fogom ledolgozni.



2014. nov. 21. 11:33
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Az Isten, illetve a benne való hít - mint a nevében is áll - hitet ad, és ez a legtöbb. Nem szépséget, okosságot, pénzt, "csak" hitet, de akinek van hite, annak MINDENE megvan.
2014. nov. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
Az ember kapott esélyt választhatott! Az ördögög mellé szegődött ő uralja a világot. Az emberiséget a pénz a jobb élet a luxus dolgok iránti vágy vezérli ez mind az ördög műve és az emberiségé. Kapzsiság, irígység.
2014. dec. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
22 megmondta. Érted, ugye? Te basztad el, most szophatsz,
2014. dec. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:
Az első dolog...van egy ismerősöm aki semmilyen iskolai végzetséggel nem rendelkezik, beszélni normálisan összefüggően nem tud, dadog, és nem is egy nöi ideáll. Monduj egyáltalán nem szép ember. Viszont anyagilag a fullon van....férfi nő üzletet köt vele. Ugyhogy ennyit a külső és az anyagiakról. A másik....a fene megette az olyan kapcsolatot ahol csak a külső számít....nem is hosszútávú általában...többre méssz azzal ha később találod meg a lehet nem szép de a nagy őt.
2014. dec. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Ne hidd hogy a szép emberek mind boldogok.
2014. dec. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 világvége1 ***** válasza:
Teljesen a véletlentől függ, hogy egy teremtmény mennyire szépre, egészségesre fejlődik ki. A fizikai világok tökéletlenek – máshogy nem lehet őket megalkotni.
2020. jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!