Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik szerint a homoszexualitás...

Akik szerint a homoszexualitás természetellenes, azok miért használnak számítógépet, miért vezetnek autót, vagy miért isznak bort?

Figyelt kérdés
Az nem az elvek szembeköpése, ha a természetellenes dolgok utálata mellett ugyanúgy használnak természetellenes dolgokat? Vagy van egy kettős mérce, ami eldönti, hogy melyik természetellenes dolog rossz és melyik a jó? Én nem ismerek számírógép fát, vagy BMWt termő bokrot. Vagy egész egyszerűen csak keverik a szezont a fazonnal és csak azért tekintik természetellenesnek, mert egy adott halmazban (társadalom) nem elterjedt, nincs többségben? Vagy egyáltalán van valami logika, ami mentén ítélkeznek, vagy csak azt utálják, amit egy öreg könyv rossznak tart?
2014. dec. 23. 13:31
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Az Ószövetségi csodák nagy részére megvan a reális magyarázat. Ie. 1500 körül felrobbant egy hatalmas vulkán Kréta közelében, a Théra. A tűzesőtől a több napos sötétségig, szökőárig mindent ez okozott. Cunami esetében először visszahúzódik (kiszárad) a tenger! Ez történt a Vörös-tengerrel is. A tíz egyiptomi csapásból kilencre pl. van racionális magyarázat, csak a Biblia a hit szemszögéből magyarázza. (Isten büntetése a Fáraónak). "A bronzkori rettentő méretű vulkánkitörés és földrengés következtében a sziget középső része elmerült a tengerben és a helyén óriási mélység, üstszerű kráter keletkezett, mely megtelt vízzel. Innen a görög neve: Kaldera – üst, mélység". [link]
2014. dec. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Előző: nem avval van a gond a Biblia kapcsán, ami reális lehet, hanem avval, ami irreális, és értelmezés kérdése. Ahogy felekezet, annyiféleképp értelmezik a Bibliát. Nem beszélve arról, h eredeti nyelvei több ezer évesek, és tetézi a szövegtorzulás esélyét, h a fordítás se lehet teljesen jó, pláne több ezer év távlatából, pláne elvont fogalmak tömkelege kapcsán...


(Arról nem is beszélve, h a vallás, tehát az INTÉZMÉNYES hit: emberek alkotta hatalmi manipuláció, és ezért pl átírták az idők folyamán a Bibliát többször is, kihagytak fontos részeket belőle.)


Most őszintén...: ha gyerek vagy, még megértenélek... de ha nagykorú vagy, kérdelek: te egy könyvnek hiszel?? Egy tekintélynek hiszel? Tekintély személyeknek hiszel? Önmagad ne mvagy képes felnőtt módjára keresni a válaszokat, hanem elvárod, h más régja a szádba? Mire jó ez? Csak mert embertömegek isezt teszik?


De hát egy bolod százat csinál! Ha Jani, akiben megbizol, a kútba ugrik, te utánaugrasz, mert azt mondja a könyv?? (Vagy mert te úgy értelmezed ill aközösséged mert úgy értelmezi??)


Egyébként tehát, mondom, vannak reális témák IS a Bibliában. De ez csali. Csali arra nézve, h ami benne hazugság (tehát a jelentős része), azt is elhidd, mert a némi igazságtartalom bizalmat ébreszt a naivakban. De eleve minek mások szavaira alapoznod az életed?? Nincs önálló értékítéleted, lelkiismereted? Nincsenek önálló gondolataid? Felnőttember vagy te, vagy csak nagykorú??

2014. dec. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, öregem... te mástól (könyvtől, paptól, stb) várod el, hogy megmondja: mit csinálj?? Önként ráadásul?? Mire jó ez??
2014. dec. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
Én még csak nem is láttam 10 éves koromig a Bibliát, a vallásról halvány fogalmaim voltak (pl. nagymamával húsvétkor ibolyacsokrokat árultuk a körmenetezőknek, de ha apám ezt megtudta volna, nagyi nagyon kikap érte. Az én szüleim ateisták voltak, még a keresztelést is úgy intézte nagyi, hogy levitt falura és titokban történt. Amikor felnőtt fejjel olvastam a Bibliát, különösen az Ószövetséget, megállapítottam, hogy ókori legendák ezek, összekevert és mai fejjel értelmezhetetlen utalásokkal. Pl. a férfinak az ágyékára tett kézzel kellett esküdnie, nem vágtak se hajat, se szakállt stb. Tessék ma ilyen elvek és szokások szerint élni!
2014. dec. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Előző, amin keresztülmentél, azt úgy hívják: regresszió. Lásd: gyermekpszichológiai szakkönyvek.

(NEM a regressziós hipnózisra gondolok.)

2014. dec. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
"Lehetséges, hogy egy előző életemben megkínzott a valamelyik inkviziós domonkos barát? Tudat alatt utasítom el az egyházat?" Na nem, én ebben nem hiszek. Az biztos, hogy bármilyen templomba is kizárólag művészeti és művészettörténeti érdeklődésből tettem be a lábamat, akkor se szívesen.
2014. dec. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
A teremtő nőnek és férfinak teremtette az embert. A homoszexualitás Isten szerint bűn.
2014. dec. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy létezik ez a te igencsak konzervatív, ókori "gondolkodású" Istened?
2014. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

Én egyszer kiírtam azt a kérdést, hogy oké, tegyük fel, és mondjuk azt vita nélkül, hogy természetellenes, de azt magyarázza el valaki, hogy az mért baj. Hogy miért rossz az, ami természetellenes?


4 válasz jött, egyik se magyarázta meg.

2014. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!