Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol találom a Bibliában -és...

Hol találom a Bibliában -és melyik fajta Bibliában-, hogy KIT ne ölj, a parancs szerint?

Figyelt kérdés

2014. dec. 23. 19:55
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
65%
Unalmas, hogy minden nap jön valaki és felteszi ezeket a kérdéseket. Mi lenne ha megpróbálnád használni a keresőt? Válaszolni meg nincs értelme, mert úgysem akarod megérteni, csak fújod a magadét. Nem tudsz az egészről semmit, neked az számít, hogy látszólag igaza legyen birka elméletednek, de ismeret és értelem híjján vagy.
2014. dec. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:

„..Eleve ellentmond az ,h az -amúgy önkényesen átírt- Biblia ezek szerint engedi az állat ölését, miközben testvéri szeretetet , könyörületet hirdet... hol van itta könyörület??..”


A Bibliát emberek írták, akik egyrészt imádták a húsételeket, másrészt nem mertek szembemenni a népakarattal, s a lelkiismeretük megnyugtatására kitalálták, hogy a rettegő, visítozó, SÍRÓ(!!!) állatok lemészárlása Isten által megengedett, sőt, elvárt cselekedetnek számít. Az igazi szeretet BIZTOSAN NEM LENNE KÉPES(!!!) például arra, hogy kitekerje egy csirke nyakát, és hogy jóízűen elfogyassza azt, még akkor sem, ha a lépéssel nagyon sok notórius baromfihúsfogyasztó szimpátiáját és anyagi támogatását nyer(het)né el.


-----


#11


Ördög koma, ha nem tetszik a kérdés, nem kell olvasni! Véleményem szerint a Mindenható soha nem kérte szerencsétlen állatok (száz)millióinak a lemészárlását a vallás nevében. Az, hogy te a lelkiismereted megnyugtatására, illetve a „füleid csiklandoztatására” bemeséled magadnak az ellenkezőjét, csak téged minősít, nem a kérdezőt és a vele azonosan gondolkodókat.

2014. dec. 24. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
92%
Mi a helyzet a húsevő növényekkel?
2014. dec. 24. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 Salx Narval ***** válasza:
97%
Én viszont azt nem értem, hogy miért van a kérdés kiélezve a keresztényekre? Ha más világnézetű ember eszik húst az kevésbé tragikus számodra? Az állatkínzás más lapra tartozik, szerintem minden normálisan gondolkodó ember elítéli és lehetőségeihez mérten tesz is ellene. Az emberölés szintén nem keresztény "találmány", sajnálatos, hogy ezt még külön tiltani is kellett és az is, hogy feleslegesnek bizonyult. A növények is szükségszerűen hasznosítják a növényi és állati bomlástermékeket, ők sem teljesen vegák.:D
2014. dec. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:

Azt kérdezed kedves kérdezö, hogy hol van a Bibliában az, hogy a keresztények megölhetik és természetesen megehetik az állatokat?


Van Bibliád? Ha van és van kedved kikeresni a Cselekedetek könyve 10 részében vagy egy történet, amikor Péter apostol látomást kapott. Látott egy lepedöt leereszkedni tele a Mózesi törvény szerint "tisztátalan" állatokkal....majd hang az égböl: vágd le és egyed".


Ha van kedved elolvasni ezt a fejezetet megtudod, mi célból kapta Péter apostol ezt a látomást.


Most leírok egy esetet az elsö keresztények életéböl. Aktívan ment a hirdetés, a környezö nemzetekböl sokan keresztények lettek. Egyszer csak elkezdtek vitatkozni, hogy szükséges-e a nemzetekböl lett keresztényeknek körülmetélkedni, úgy mint ahogyan a törvény a zsidó férfiaknak ezt elöírta.


Nagy volt a vita, veszekedés, az egyik így állította, a másik úgy. Az ügyet a Jeruzsálemben lévö vezetö testület elé vitték. A döntés így hangzik Cselekedetek 15:28-,30: "Mert a szent szellem és mi magunk jónak találtuk....tartózkodjatok...a vértöl, a megfojtott állatoktól....."


Nos kedves kérdezö, igen a keresztényeknek a Szent Szellem vezetése alatt továbbra is meg van engedve a hús fogyasztása. A vért az eredeti még a Noénak adott törvény szerint nem volt szabad megenni...ezt tiltotta le Isten.


El kell fogadnunk ezt a tényt, hogy állatok az Édenben sem voltak örökéletüek. Megsiratjuk ha kedvenc állatkánk elpusztul, de ez így van.

2014. dec. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:

Pl.itt:

“Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket.” Mt.5,44.


Tehát,a Krisztusi alapelv szerint senkit ne öljünk meg.


Az Ószövetségi törvényekben pedig nagyon sok zavar,és képmutatás van:Van olyan törvény,hogy "Ne ölj" Ezt megszegték "Isten emberei" leplezésképpen kitalálták,hogy lehet bizonyos esetekben ölni,ha az az Úr akarata(Természetesen ez az ő akaratuk volt,csak Istennel takaróztak)Ezzel meghazudtolták a szeretet törvényét.Aztán kitalálták még a "szemet-szemért" törvényt is,de ez sem jött be nekik,mert még ezt is megszegték.Tehát itt eleve arról van szó,hogy úgy forgatták a lapokat,ahogy az önző érdekeik kívánták.Mondjuk itt,az Ószövetségnél lehetne azt mondani,hogy "Ne öld meg azokat,akik betartják a törvényeket mind",de amíg azok az emberek sem tartják be a törvényt,akik szájából ez elhangzana,addig nincs miről beszélni.Ráadásul maguk a törvények sem egyértelműek.

2014. dec. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:

Bele lehet menni, hogy ki mit olvas ki a Bibliából, de ezzel az a baj, hogy ahány ember, annyi vélemény. Szerintem ne az egyéni képzelgések katyvaszában próbáld megtalálni a normális választ, avagy nem találsz aranyat az árnyékszékben.

Minden épelméjű ember fel tudja fogni az ölés fogalmát, és hogy kit ne öljünk meg. Eléggé *********** kell lenni, hogy csak a Bibliában találjon valaki választ.

A növények és állatok (ide tartozunk mi) is ugyanúgy élőlények. A fennmaradásért ölni kell. Kit érdekel, hogy mit parancsol egy könyv, ha mást írnak bele, éhen halsz? Az megint más, hogy mi az, amikor már sportból öl valami/valaki. De ez csak egy állatfajra jellemző, a homo sapiens sapiens-re.

Mindenki meg tudja húzni a határt, hogy meddig megy el. Az semmit sem számít, hogy mi van írva egy homályos könyvbe, mert abból úgyis mindenki azt olvas ki, amit szeretne.

Inkább gondolkozni kellene ahelyett, hogy megtegyük azt, amit szeretnénk (kiolvasni).

2014. dec. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:

Kedves állatgyilkos, pulykahálaadásos János (csak a realitás kedvéért) :

látom, nem tudsz érdemben reagálni. PSZICHOLÓGIAI KIVETÍTÉSNEK, PROJEKTÁLÁSNAK hívják, amit művelsz.

Azaz: saját hibádat másra vetíted, jelen esetben rám.

NEKED SZÓL, AMIT NEKEM ÍRTÁL:


Unalmas, hogy minden nap jön valaki ezekkel. Mi lenne ha megpróbálnád használni a keresőt? Válaszolni meg nincs értelme, mert úgysem akarod megérteni, csak fújod a magadét. Nem tudsz az egészről semmit, neked az számít, hogy látszólag igaza legyen birka elméletednek, de ismeret és értelem híján vagy.

2014. dec. 24. 10:45
 19/52 A kérdező kommentje:

Noh, kérem szépen, kedves keresztények:

attól még, h birkák vagytok, de a nem birkákra vetytitek ezt, attól még biurkák maradtok.-


Ha megbízol Pistiben, Pisti meg a kútba ugrik, te utánaugrasz?? Ahelyett, h kimentenéd??


Más szóval: gyerekes módon az könynek hiszel, és elvárod, h más mondja meg neked, mit csinálj ,tehát egy könyv, presztízsértékű személyek (pl a a sátánista pápa, vagy ha református vagy, akkor más tekintély), mint egy gyereknek.

AHELYETT, H FELNŐTT MÓDRA ÖNÁLLÓAN GONDOLKODNÁTOK, FÜGGETLENÜL. Nem rámagyarázva utólag valami külső dologra, amit érzelmileg elfogadsz, aztán racionalizálod. Egy érzelmet. :)) Megmagarázod, h a z érzlemed logikus.


Elmondom neked: az érzelem: érzelem. A gondolkodás, meg gondolkodás. Az egyszerű, letisztult dolgokról mit sem tudsz, csak követed a tekintélyt, aki szimpatikus neked. Gyerekkorban még oké, h a 8 éves kerek szemmel néz az apjára mint hősre. Itt tartasz még te is. Ideje felnőnötök, vallásosak.

2014. dec. 24. 10:50
 20/52 A kérdező kommentje:

Tudjátok, amikor én már réges-rég mély, önálló gondolkodásmódot fejlesztettem ki kiskamasz koromra, aztán jóval az után, huszonévesen VETTEM A FÁRADTSÁGOT UTÁNANÉZNI ERŐS ALAP SZINTEN MÁSOK másfajta beállítódásának, pl különféle vallások szent könyveinek, holott sose voltam vallásos és nem vágytam erre sose.


Mégis ki nem tud semmit arról, amiben vitázik? :))


De ha még nem nézel is utána, a legfontosabb felnőtt hozzáállás az lenne, hogy FÜGGETLENÜL, ÖNÁLLÓAN GONDOLKOZNÁTOK VÉGRE. Nem olyan nehéz végiggondolni, hogy gyilkosok vagytok. Ettől bonyolultabb kérdések is vannak.


--------------------


(Magasságos... kérlek, engeszteld ki szerencsétlen pulykákat, és védd meg a még élőket a szenvedéstől, gyilkosságtól.... És malackákat, szarvasmarhákat.... Tudatlan vak gyerekek a keresztény nagykorúak, bár kevesebbszer gépelnek mellé , mint én - ó, milyen kiváló érdemük ez... vagy az mégsem?

Kérlek, nézd el nekik, Magasságos, mit művelnek, ájtatos, képmutató módon!)

2014. dec. 24. 10:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!