Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol találom a Bibliában -és...

Hol találom a Bibliában -és melyik fajta Bibliában-, hogy KIT ne ölj, a parancs szerint?

Figyelt kérdés

2014. dec. 23. 19:55
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:

Az "1" ponthoz még annyit: részletesen írtam erről itt a második lapon, több kommentemnél is. Tessék végigtanulmányozni - avagy nem reagálni, ha nem olvasod el alaposan!


A világon a legtöbb dolog több szempontú. A vegik ráadásul kisebbségben vannak, ezért gyakrabban érik őket sajnos emberi zaklatás, támadás -pl irigység okán-, azért, h gyengítsék őket. Az egészség kapcsán is megemlítettem ,h több tényezőn is múlik, de a vegiségen is feltétlenül múlik.


(Nem ismétlem el, csak utalok rá, h az orángután ,az elefánt milyen erős, vegetáriánus állatok. Ettől még lehet erős a hősevő is, meg OLYKOR egészséges, csakhogy átlagban kevésbé egészségesek. Rengeteg olimpikon, sportoló vegetáriánus, és igen sikeres sportolók sokuk. Satöbbi. Olvasd el kommentjeimet, ott a többi tényező.)


AZ ÁTLAGOT logikus figyelembe venni. Átlagban a vegik minőségibb életet élnek többségében, és átlagosan tovább élnek. A kicsinált, agyongyötört vegik példáját kiragadni nem logikus, mert más tényezők miatt betegedtek meg többnyire ők, és más okok miatt éltek rövidebb ideig ők mint kivételesen pechesek.


Számít a veleszületett betegség is. És sok más tényező.


Egy érett felnőtt ember több szempontúan gondolkodik, nem úgy, mint te.

Egy érett felnőtt ember nem kötekedik, veled ellentétben, hanem jóindulattal megismerni igyekszik a másik ember érveit.


De ettől még a tény az tény: gyilkos ,aki támogatja az állatok mészárlását p azáltal ,h TUDVA hogy húst eszik, húst eszik. Ez nem ócsárlás, hanem tény közlés. Ráadásul segítő szándékból, felvilágosításból mondom. Amúgy meg elszomorító, h nagykorú embereknek el kell magyarázni, h a húsevés az gyilkosság támogatása. Ha ne ecseteljem, hogy micsoda lustaság, aki ilyen alap szinten nem gondolkodik. A kakikeverésre persze van energiája sokaknak, de letisztultan ,egyszerűen gondolkodni és emberi módon érezni - arra már nem vesz fáradtságot, akár éveken át, inspiráció hatására se....


____________


De hát ugye nektek kényelmesebb a többséget utánozni... Akkor hát sértés a tényközlés, h birkák vagytok, meg hogy gyilkosok vagytok...? Hogy lenne már sértegetés...


Segítő szándékból elgondolkodtatlak titeket, mert a célom: kiemelni titeket a fertőből és érzelmi, gondolati lustaságból. Arra ösztökélni titeket, h vegyétek kezetekbe a magatok sorsát és legyetek végre a képmutatás, ájtatosság és gondolkodási- , érzelmi, erkölcsi lustaság helyett empatikusak embertársaitokkal és az állatokkal, az élővilággal.


Attól sem juttok előre, inkább hátra, ha engem ,vagy bárkit utánoztok. Én csak inspirállak titeket, mert magatoktól lusták vagytok lényegi szinten, mélyen gondolkodni és érzeni, ahogy látom.


De nyilván ha saját magatokon belül keresitek majd a választ, óhatatlanul részben hasonlítani fog X, vagy Y ember meglátásaira RÉSZBEN , vagy egyes ideológiákra, de hát a nagy számok törvénye alapján nem létezik a világban 100% eredeti dolog, bár mégis javarészt eredetiek lesztek akkor és a valóságot sokkal jobban látóak! A többség sokszor téved, mert egy bolond százat csinál. De ettől még kis részt van, amit jól lát a többség is.


A lényeg az, h BELSŐ ÚTON ÁT juss oda, ahova jutsz. És a folyamat még ennél is fontosabb...


Avagy pedig túlérzékenykedhetsz, mint egy gyerek, miközben nem bántottalak, de elviseltem a kötekedésed, mialatt segítek neked, sőt máris segítettem neked is.

2014. dec. 24. 15:08
 32/52 anonim ***** válasza:

OKé, szerinted gyilkosok vagyunk, szerintem nem. Szerinted nincs ilyen a Bibliában, szerintem igen. Szerinted inspirálsz, szerintem kötekedsz.

Szerinted nem válaszoltam, szerintem igen.

Szerinted Te válaszoltál, szerintem nem.


Én eszek húst, mert jól esik, és annak gondolsz, aminek akarsz, letojom, te nem eszel húst, mert nem esik jól, és annak gondollak aminek akarlak, mert letojod.


Mi a kérdésed? Amúgy a vega egészségesen egy perccel nem élnek tovább, mint a nem vega amúgy egészséges életmódot folytatott ember, de pont letojob a Te statisztikádat, ami abból áll, hogy "de igen".

2014. dec. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
Ha tovább olvasod a Bibliádat, olyat találsz, hogy például a szombatot megszegőket meg kellett ölni, meg általában, a legtöbb bűnért halál járt. Ellentmondás?
2014. dec. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 Salx Narval ***** válasza:

"De ettől még a tény az tény: gyilkos ,aki támogatja az

állatok mészárlását p azáltal ,h TUDVA hogy húst eszik, húst eszik. Ez nem ócsárlás, hanem tény közlés. Ráadásul segítő szándékból, felvilágosításból mondom. Amúgy meg elszomorító, h nagykorú embereknek el kell magyarázni, h a húsevés az gyilkosság támogatása."


Gyilkos az is aki támogatja a mezőgazdaságot, az ipart és egyáltalán a civilizált életmódot, de maradjunk most egyenlőre a mezőgazdaságnál.


Gyilkos, aki támogatja a növényevést, tudva, hogy a növényevés állatok milliárdjainak vette el az élőhelyét és ezzel a kipusztulás szélére sodorta őket.


Ez sem ócsárlás csak segítő szándékú figyelemkeltés.


Igen szomorú, hogy egy felnőtt embernek el kell magyarázni mivel jár a haszonnövények termelése, hogy a többi fent említett dolgot ne is említsem. Továbbá az is szomorú, hogy egy növényevő állatot hozol fel példának a vegetáriánus életmód igazolására, nos a krokodil is elég sikeresnek mondható a húsevéssel hiszen a dínók korából való.:D Tudom, ezt már provokációként éled meg, pedig ez csak figyelemfelkeltés.:D


Na milyen érzés rádöbbenni, hogy a növényevés is azzal jár, hogy ölnünk kellett a földért ahol termeljük őket. A ruhád és bármi amit csak használsz tök mindegy, hogy állati, növényi, vagy ipari termék, mind-mind a föld elvételével kezdődött.


Nos gondolkodj el ezen is, mielőtt másokat gyilkosnak titulálsz, mert te ugyanúgy kivetted a részedet ebből azzal, hogy civilizált környezetben élsz és élvezed annak minden szolgáltatását.


Még annyit, hogy nem vagyok keresztény, csak azért, hogy ne őket hibáztasd a "figyelemfelkeltő" válaszom miatt.

2014. dec. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 Alex Fly ***** válasza:

T. Kérdező!

Nem tudom, miért érdekel, hogy a Bibliában hol van leírva az, hogy ehet-e húst az ember, illetve ha igen, akkor a hús forrását élve kellene-e elfogyasztani avagy az életének véget vetése által -ha egyszer az egyértelmű idézeteket nem fogadod el azzal a magyarázattal, hogy az nem a Biblia szövege, hanem későbbi hamisítás eredménye (ami mellesleg a jelen történelmi ismereteink alapján kizárható).

De azt még ebben az esetben sem állíthatod komolyan, hogy a pápák hamisították bele az Írásokba azt a tényt, hogy az ember alapvetően mindenevő és az étrendjéhez hozzátartozik mind a növényi, mind az állati tápanyagforrás. Felesleges példálózni nagy erejű, kizárólag növényi táplálékot hasznosító fajokkal, ugyanis ezek emésztőrendszerük biológiája miatt nem is lennének képesek az életükhöz szükséges energiát más állatok húsából fedezni -az emberrel ellentétben. Gondolom komoly fejtörést okoz a ragadozók léte is...

Feltételezem, vega lehetsz a leírtak alapján. Remélem, hogy növényevés közben elgondolkodsz azon, hány millió ártatlan féregnek, rovarnak, rágcsálónak kellett szenvednie és elpusztulnia azért, hogy te jóllakhass és felháborodva eme tömeggyilkosságon ugyanilyen vehemenciával üldözöd a növénytermesztést is.

Azért engedd meg, hogy mások inkább a józan eszüket használják: a bioszféra felépítése olyan, hogy egyes fajok táplálékul szolgálnak másoknak és vice versa. Ha nem tetszik, éhen is lehet halni...

2014. dec. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, egy volt munkatársam tapasztalatát szeretném neked leírni. Amolyan ateista, modern fiatalember, aki szintén az általad taposott útra lépett. A zöldségen. gyümölcsön meg az általa elfogadott étkezési menün kívül nem evett meg semmit sem.


Tudod mi lett a vége? Olyan kellemetlen szagú lett, komolyan, a végén elhagyta a barátnöje is. Majd újabb ismeretséget kötött, de a lány kikötötte, hogy neki egészséges gyermek kell, tehát a fiatalembernek választani kellett az étrendje és a lány között. Mivel szerette a lányt, megtanult újra egészségesen enni, két szép kisgyermekük van, és már kinött a zöldséges-magos diétájából.


Nem állítom, hogy kötelezö a hús evés, aki nem akarja nem eszi. De a tojásban is benne van az élet ha kakas szaladgál a baromfiudvaron .


Nem akarlak bántani, most nagyon mérges leszel amit leírok neked. Nyogodtan le is pontozhatsz, ha úgy érzed, hogy megkönnyebbülsz :) , de ezt úgy érzem muszály neked leírni.

Sajnos, ez már egy psychikai betegséghez vezetö út. Az orvosok szerint, mikor már túlságosan figyeljük, hogy mit eszünk, ez már egy bizonyos lelki betegség kezdetét jelentheti.

Az is baj, mikor valaki állandóan a kcal-t számolja, minden gondolatát már az uralja.

2014. dec. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
Szerinted, amikor az eke, a borona, korong, vagy a kombájn végigmegy a szántóföldeken, az úgy alsó hangon hány gyűrűsféregnek, csigának vagy rágcsálónak oltja ki az életét? Elég kellemes mészárlást rendeznek...
2014. dec. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:

"Gyilkos, aki támogatja a növényevést, tudva, hogy a növényevés állatok milliárdjainak vette el az élőhelyét és ezzel a kipusztulás szélére sodorta őket. "


ÉPP FORDÍTVA. A tömeges állattenyésztés miatti takarmánynövényeknek szánt terület irdatlan többszörös mennyiségű embernek szánt élelmiszernövény termesztésének való területet vesz el! Épp ezért éhezik, illetve alultáplált a Földön több milliárd ember!

Bár sajnos nincs szebb szó, de ha már gazdaságról van szó: csupán 1 kg hús -és bocsánat, jobb híján most jön a csúnya szó- "előállításához" eszement mennyiségű takarmánynövényt kell előállítani.

2014. dec. 28. 09:43
 39/52 A kérdező kommentje:

K i e g é s z í t v e :

Épp ezért -a húsipar számára használt takarmánynövény földek miatt- éhezik, illetve alultáplált a Földön több milliárd ember,

VALAMINT A VADON ÉLŐ ÁLLATOKTÓL IS vesznek az állattenyésztők jelentős földterületet, beleértve, h a vadonélő állatok élelmiszerigényéből is elvesznek ezáltal.


(Úgy teszel, mintha még nem hallottad volna azt a természetellenes kifejezést az állattenyésztés folyamatára, hogy HIZLALÁS...)

2014. dec. 28. 09:48
 40/52 anonim ***** válasza:
33%
Mi a helyzet, visszajöttél? Meguntad az új játékokat? Menj ki, esett a hó!
2014. dec. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!