Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hol találom a Bibliában -és...

Hol találom a Bibliában -és melyik fajta Bibliában-, hogy KIT ne ölj, a parancs szerint?

Figyelt kérdés

2014. dec. 23. 19:55
1 2 3 4 5 6
 21/52 A kérdező kommentje:

"Mi a helyzet a húsevő növényekkel?"

Imádom, amikor a sorozatgyilkos cinkosok a ritka kivételekkel mentegetik magukat. :D Ezerszer lerágott csont a hús evő emberek részéről a húsevő növényes kérdés.


Nézd, el lehet dönteni: egy egyszerű életű növényként, krumpliként, vagy pl húsevő növényként, stb élsz-e? Aztán, mondjuk, egy mélyen gondolkodni nem képes lényként, pl állatként élsz-e?

Avagy pedig élsz-e azon lehetőségekkel, h embernek születtél, amely bár szinte ugyanolyan bonyolult test testtel jár, mint egy malackáé, szarvasmarháé, és alig összetettebb, érzőbb, mint egy hal teste (szintén gerinccel rendelkező TESTILEG IS ÉRZŐ lény), hiszen a hal teste is igen bonyolult felépítésű,

ám de mélyebben van lehetősége gondolkodni és érezni az embernek, mint a növényeknek, állatoknak.


Lehet választani, (valódi) emberként kezdesz.-e végre élni, vagy növényként ,állatként...?


-----------------------


Egyébként most karikor mi van soron? É-Amerikában már túl vannak szegény pulykák a tömegmészárláson, most itt a december, ki kit öl meg karira? Malackát? Kacsát? Vagy nem tartozik rám? Igazi is, a gyilkosság a rendőrségre tartozik inkább. Bár amilyen szinten van agyilag a rendőrség... Tisztelet a kivételnek, akik észhez térnek, és rájönnek, hogy rendelkeznek lélekkel (még ha a keresztények, és a rendőrök ennek egyelőre nincsenek is tudatában, sajnos).


Belegondolva, a sátánista egyházak is tartják még az állatáldozati hagyományt. Pl a mindenkori pápák. EZ TÉNY. UTÁNA LEHET OLVASNI és kutatni éveken át, rengeteg, rengeteg , egymástól független forrásból, hogy összerakhasd a nagy egész képet, puzzle-infó darabkákból.

2014. dec. 24. 11:13
 22/52 A kérdező kommentje:

"Én viszont azt nem értem, hogy miért van a kérdés kiélezve a keresztényekre? Ha más világnézetű ember eszik húst az kevésbé tragikus számodra?"


Tanulj meg értelmezni szöveget.

A kérdése ez:

"Hol találom a Bibliában -és melyik fajta Bibliában-, hogy KIT ne ölj, a parancs szerint?"

Tehát kiről szól a kérdésem? Úúúúúgy van, kötözködő kisiskolás, a beduinokról... :) Vagy mégse?? Nahát, mik vannak...

(Egyetlen szóval sem mondtam olyat, hogy a nem keresztény húsevők különbek lennének a húsevésük miatt, hozzátok képest.)


____________________________



"A növények is szükségszerűen hasznosítják a növényi és állati bomlástermékeket, ők sem teljesen vegák."


Te növény vagy??? Lásd az előző kommentemet.

HOZZÁTESZEM: A BOMLÁSTERMÉK, AZ BOMLÁSTERMÉK. (...hogy mikor lesz képes ennyi milliárd ember végre letisztultan, egyszerűen gondolkoni, és nem gondolatnak hinni az érzelmeket...? ...még itt is a ködös dolog: a hit...)


KÉRDEM ÉN: A NÖVÉNY MEGÖLI AZ ÁLLATOT AZÉRT, HOGY A ROTHADÓ TESTÉBŐL ÉLJEN???


Kivétel erősíti a szabályt, és ostobaság a ritka kivételekbe kapaszkodni, lásd: húsevő növények, előző kommentem.


És az se mellékes tehát: te növény vagy? Állat vagy? Avagy ember, valódi ember vagy? Na, akkor tessék aszerint élni - gondolkodj önmállóan végre, ne úgy, mint egy gyerek -egy gyerektől még ez elnézhető-, könyvet másolva, amit emberek írnak, ÉRTELMEZNEK és torzítanak el, hatalmi érdekük szerint! Ne így! Hanem önállóan gondolkodj, függetlenül, és befelé figyelj. A mindenség OTT van! Ott a közös pontja mindennek, mindenkinek.

2014. dec. 24. 11:31
 23/52 A kérdező kommentje:

Egyébként meg érdemes számos szemszögből megvizsgálni az adott kérdést. Pl attól még, hogy egy állat természetes halált hal, és mondjuk megeszi egy élőlény, az meg annyiból tudatlanság, hogy egészségtelen. Ha viszont meg is ölöd csak hogy az érzékeidet kielégíthesd, akkor egészségtelen is, meg ezen felül gyilkos is vagy, avagy cinkosként támogatod az állatgyilkosságot.


Az érzékkielégítésről meg annyit, h ó de kényelmes dolog a profitáló húsipar hamis ideológiáiba kapaszkodni, miszerint "hiánybetegséged lesz a vegetáriánus étrendtől".


Erre azt mondom, max annyiból, h a civilizációs ártalmak, pl műtrágyázás, stb miatt a talaj értéke évtizedről évtizedre csökken, a 20.század óta, sajnos, ezért épp úgy a húsevők, vegyes táplálkozásúak, mint a vegik ENNYIBÓL egyformán hiányt szenvednek, ez az oka, hogy megfelelő étrend kiegészítőre is szükség van, vitaminok, stb. -NA DE EZ BÁRMELYIK ÉTRENDŰ EMBERRE IGAZ!


Más szempontból meg a vegi nem szenved hiányt tápanyagban, hacsak nincs elégpénze ételre, de az épp épp úgy jellemző a húsevők között is.


Ha a fentieken túl nézünk, egy vegi csak akkor táplálkozik hiányosan, ha hiányosan akar (de minek akarna??), vagy -mint érthető módon a vegiség tanulása kezdetén, rosszabb esetben később is- amennyiben hibásan állítja össze étrendjét. Más különben még egészséges is a vegi. Nem véletlenül - minden összefügg mindennel! Aki erkölcsösen étkezik, az ennyiből testileg is egészségesebb. Önmagáért beszél.

2014. dec. 24. 11:39
 24/52 A kérdező kommentje:

"Aki erkölcsösen étkezik, az ennyiből testileg is egészségesebb. Önmagáért beszél."


ENNYIBŐL! Tehát kéretik NEM belekötni ebbe is!


Számtalan olimpikon vegi létezik, valamint kemény fizikai munkát rendszeresen végző vegik isléteznek.


De nyilván ez edzés kérdése IS.


SZÁMOS MÁS SZEMPONT IS KELL AZ EGÉSZSÉGHEZ. Nyilván.


Ám de a vegiség IS kell az egészséghez, ám önmagéban nem biztos, h elég. De enélkül tuti beteg leszel, és vagy, ha tudsz róla, ha nem (látens, csak később manifesztálódó betegség esetén betegség).

2014. dec. 24. 11:44
 25/52 A kérdező kommentje:

Mellékesen kiegészítem a pár kommentemmel fentebbit:

A növény még jó, hogy nem vegi! A növény mint egyik csoport, valamint az állatok, emberek mint másik csoport, e két csoport kiegészíti egymást!


A növény A MÁSIK CSOPORT FELESLEGEIT -nem gyilkosság árán- hasznosítja: trágyáját, kifújt CO2-t, stb, míg a másik csoport a növények által kibocsátott oxigént, és a növény termését, akár részeit hasznosítják.


EGYMÁST TERMÉSZETES MÓDON KIEGÉSZÍTI e két csoport, gyilkosság nélkül megteheti.


Az élet lecke, próbatétel: a hibás megoldást választod-e (akár a súlyosan bűnöset, ártót-e?), vagy a harmonikusabbat? Lehet választani!

2014. dec. 24. 11:51
 26/52 A kérdező kommentje:

Tehát dönthetsz úgy is ,hogy a húsevő növényt, a rókát, a farkast utánzod-e, mert húsevők,


avagy az eleféntot, orángutánt, akik NAGY ÉS ERŐS ÁLLATOK, MÉGIS VEGETÁRIÁNUSOK(!!) utánzod-e, vagy pl a medvét ,aki ritkán fanyalodik állatölésre, húsevésre, csak ha nincs más választása, stb,


sőt, utánzás nélkül akár önálló gondolkodással is választhatod a vegetáriánusságot, sőt, úgy még jobban belátod annak igazságtartalmát.

2014. dec. 24. 11:54
 27/52 anonim ***** válasza:

Kérdezö, ha nem akarod enni a húst, akkor nem eszed. Azt hiszem anyukádon kívül, aki valószínüleg aggódik egészségedért senki sem kényszerít hogy egyed a rántott csirkét, vagy a pulykamellet, esetleg a halat...


ha nem akarod inni a tejet a tojást, azt sem eszed-iszod...úgy állítod össze az étrendedet, ahogyan akarod.


Bocsi, de muszály így leírnom, neked sincsen rá jogod hogy a húsevöknek letiltsad a hús evését. Még Jézus Krisztus is az Isten Fia amikor a földön élt emberként ö is ette a húst, és nem csak a halat.

2014. dec. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:

"Bocsi, de muszály így leírnom, neked sincsen rá jogod hogy a húsevöknek letiltsad a hús evését. Még Jézus Krisztus is az Isten Fia amikor a földön élt emberként ö is ette a húst, és nem csak a halat."


AD 1.:

Senkit nem kényszerítek semmire, ez valami húsevő ideológia lehet.

ELGONDOLKODTATÓAK A KOMMENTJEIM, EZ A CÉLJUK. HA LUSTA VAGY LEGALÁBB MINIMÁLISAN GONDOLKODNI LÉNYEGI KÉRDÉSEKRŐL FELNŐTT LÉTEDRE IS, A TE GONDOD. Kamaszként is érdemes pedig mélyebb kérdésekről gondolkodni, ÖNÁLLÓAN, de persze inspirációkat is figyelembe lehet venni másodlagosan.

Valamint: ha nem tudsz szöveget értelmezni, ne írj ide. Pár kommenttel feljebb írtam legalább két alkalommal is a VÁLASZTÁS LEHETŐSÉGÉRÓL.


AD 2.:

Ismétlem: a vallási könyveket emberek értelmezik! És sokfélén! Nem mellékesen hatalmi érdekből többször átírták! Valamint ott vannak a szövegfordítási problémák, arámi, héber nyelvekből stb.


Ezért tartom értelmetlennek holmi külső tekintélyt, könyvet követni, pláne egy-az egyben követni birkaság. Lehet mindenből okulni, másokat megérteni - utóbbi, második okból huszonévesen tanulmányoztam a Biblia különféle fordításait erős alap szinten, sőt, többféle felekezet értelmezésében is, más szentnek tartott könyveket is, holott semmi egyéb szükségem nem volt vallásra, vallási könyvekre se, sosem.


Az, hogy írtam a vegiség egészségességéről is itt, azt azért tettem, mert a húsevők egyik logikátlan érve, amikor további presztízs személyekre illetve intézményekre: tévé tartalmakra, a húsiparra, a materialista, hatalom által támogatott orvosokra, stb támaszkodnak, hivatkoznak, ami tele van féligazságokkal, erős csúsztatásokkal, tévedésekkel a vegetáriánus étkezés, valamint a vegyes táplálkozás kapcsán.


Téríteni engem szoktak, nem fordítva.


De aki ostoba érvekkel áll elő a táplálkozás kapcsán, arra lehet, h reagálok. Jelen kérdésem esetén kivételesen én hoztam fel a témát, hiszen én tettem fel vonatkozó kérdést, mely a táplálkozással IS kapcsolatos, erkölccsel is ,stb.

Ez is eleve ritka, h vegi témát felhozzak. De evvel kivételesen nincs gondom. Ha már mások élőben, vagy más módon kiprovokálták a témát tőlem egyébként, mostanában, hát akkor legyen... Egy időre.


Aztán szálljon magába, akinek szüksége van arra. Talán még jól is jár... ÉS szívesen segítek elgondolkodni, ha úgy adódik. Ha van hozzá időm, energiám, kedvem. MOST van. Egyelőre. Aztán ha nincs ,akkor meg nem beszélgetek a kérdésről. Ennyi. :)

2014. dec. 24. 12:20
 29/52 anonim ***** válasza:

1: Ha egészségesebb, egy egészségesen élő vegetáriánus tovább és teljesebb életet kellene élnie, mint egy amúgy nem vega, de egészségesen élő ember. De nem így van.


2. Azt kérdezted, hogy hol van a Bibliában az, ami. Kaptál választ, de erre azt mondod, hogy az hamisítvány. Akkor mi is lenne a kérdésed az ítélkezésen és a kötekedésen kívül?


3. Ha feltételezzük az újszövetség hamisítását, amire több egyértelmű bizonyíték van arra, hogy nem igaz, az ószövetséget a papság nem tudta volna meghamisítani, mivel az évezredek óta a héberek féltve őrzött iratai. Abban is tucatnyi bizonyíték van Isten előtt nem megvetendő húsevésről.


4. Inkább élek úgy, hogy a Biblia egyetlen törvényét sem tartom szem előtt, de felebarátaimat, embertársaimat empátiával, lojalitással és szeretettel kezelem, mint úgy, ahogy Te előadod itt magad a Bibliát valami kitekert módon lobogtatva előttünk, miközben megítéled az embereket és gyilkosoknak kiáltod ki.

2014. dec. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:

Előző

beírónak:



1. De így van. Tévesek az infóid.



2. Ti kötekedtek. Én viszont készségesen részletes választ adtam. A válaszaimat ha lennél szíves elolvasni végig -vagy nem írni ide, mert akkor alaptalan a beírásod-, megtudhatod, mi mindenbe kötöttetek bele. Én készséggel felvilágosítottalak titeket, meghagyva mégis a választás szabadságát nektek.


Még egyszer mondom: a kérdésem elgondolkodtató valláskritikai jellegű. Ha megnézed a szekciót, lám az van odaírva:

VALLÁSKRITIKA.

Az nem kötekedés, ahogyan hozzáálltam ehhez. Ahogyan viszont itt sokan, pl te, az már kötekedés.


Attól még ,hogy FÉL IGAZSÁGOK vannak a Bibliában, attól még érdekel, hol van benne, hogy "csak embert ne ölj, állatot igen", és kértem a Biblia fajtája, fordítása, és felekezeti értelmezése megjelölését is, mert tetézi a gondot a Biblia "hitelességével" a sokféle fordítás és értelmezési mód, viszont azt nem tettétek hozzá, bár köszönöm, h kaptam legalább pár, viszonylagos megjelölést erről ahhoz, hogy el tudjalak gondolkodtatni titeket minderről.


Itt se írtam olyat, se máshol, h totál hamisítványok volnának az ismertebb Bibliafordítások, inkább félig meghamisított, CSÚSZTATÁSOKKAL TELIEK, FŐLEG AZ ÉRTELMEZÉSEK SOKFÉLESÉGÉBEN! És ez sokszor alattomosabb, mint a totál hamisítások. Épp olyan ez, mint a bankárdinasztiák hatalmi játszmái: szándékosan némi nyilvánvaló igazságot is beleraknak az infóközléseikbe, mert ezáltal bizalmat gerjesztenek a naivakban, és könnyebben elhitetik a nagyobb arányban az infótartalomban levő hazugságaikat!


A vallás is hatalmi tényező, az ismertebbek esetén. Tehát ez tovább tetézi azt a vonását, h irányítani hagyja magát több milliárd nagykorú személy ahelyett, h felnőtt módjára alapvetően és túlnyomórészt függetlenül gondolkodna, nem elvárva, h a külvilágban valaki, egy tekintély a szájukba rágja, megmondja ,mi az igazság...



3. "nem tudta volna meghamisítani, mivel az évezredek óta a héberek féltve őrzött iratai. Abban is tucatnyi bizonyíték van Isten előtt nem megvetendő húsevésről."


A hatalom érdeke, h valótlan adatokat sózzanak rátok. Pl amit idéztem tőled az imént.



4. " Inkább élek úgy, hogy a Biblia egyetlen törvényét sem tartom szem előtt"


Látod ilyesmi volna a helyes út, bár a belső, lelkiismereti törvényedet, a természeti törvényeket kellene megismerned jobban, és arra ügyelni. Nem állatok gyilkolását naponta támogatni, belemagyarázott ürügyekkel elkendőzve ennek súlyosan ártó mikéntjét.


És pedig az a helyes út , példának okáért, h kötekedsz velem, meg lejáratsz. Az, h tényt közlök, hogy gyilkosok vagytok, az nem kötekedés. Ha alaposan elolvasnál itt mindent, amiket írtam, és azok alapján, jó szándékkal, logikusan illetnél kritikával engem, az már oké volna, kíváncsi vagyok, képes leszel-e valaha is ilyen hozzáállásra...


Döntsd el végre: érett felnőtt vagy, vagy pedig gyerek?? Az érett felnőtt nem kötekedik, mint te, nem vetíti saját hibáját a másik emberre, mint te.


Ha érett felnőtt vagy, akkor végiggondolod azt is, ami a te felfogásodtól eltér, pl a kérdésemben írt kommentek sora!


Azok között olvashatod, h én nem voltam rest a ti világotokat megismerni! És csak is ezért ismerkedtem vallási iratokkal, hiszen semmi szükségem sose volt vallásra. De én vettem a fáradtságot, erős alap szinten több különféle vallás iratait elolvasni azért, h mind jobban meg tudjalak érteni titeket!


Más kérdés, h kiderült ez alatt számomra, hogy értem bár egyre jobban, mi munkálkodik bennetek, de annak tartalma javarészt sajnos negatív, ezt is megtudtam a több éves nyitott , jó szándékú ismerkedő folyamatom során.


Te mikor vetted a fáradtságot a vegtáriánizmust tanulmányozni objektíven? Pl a jelen kommentjeimet ahelyett, h alapos olvasásuk nélkül ócsárolsz, kritizálsz engem?? Kritizálj olyan alapon, ha elolvasod alaposan, amiket írtam, végig! Az már oké LENNE!


Vagy pl más vallásokat objektíven mikor tanulmányoztál te objektíven??


Na látod... Szállj magadba, ember. Ha embernek érzed magad.

2014. dec. 24. 14:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!