Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan védhetjük meg magunkat...

Hogyan védhetjük meg magunkat a szektáktól? (pl jehovisták, szceitnológusok, stb. )

Figyelt kérdés
Ha egy ilyen szekta taggal összetalálkozik az ember, aki téríteni akar, határozottabban, vagy kedvesebben kell elutasítani, melyik hatásos?
2015. febr. 24. 20:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
28%

"megtámadnak" őrtoronnyal....


Igen drasztikus megfogalmazás, fegverrel szoktak támadni, a folyóirat felkinálásra kerül, nem támadásra

.................

2015. febr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
57%
Én megmondom nekik, hogy ne fáradjon, mert hívõ vagyok és máshol vagyok elkötelezve. Általában elég szokott ennyi lenni, de volt már példa rá, hogy elkezdték nekem erre szidni az Egyházat, hogy mi vagyunk a parázna Babilon, ami "a világi hatalmakkal fajtalankodik", aztán erre már otthagyom õket szó nélkül, ha csak ennyit értettek meg Jézus tanításából...
2015. febr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ugy,hogy azt teszed amit Isten mond.A szekta azt jelenti "Amit Isten kèr ès nem adunk es amit nem kèr ès adunk"Ez a szekta elszakadàs Istentől.

Elgondolkozhatik mindenki,vajon szektàs vagyok-e?

Mert Isten nem kèri,hogy Jèzusbol csinàly istent.

A tisztitotüzet,kinoznak a pokolba,a lelkek vàndorolnak,pulgatorium,Mària bàlvànyozàsa Isten anyjàvà tètele(amikor mondod "Asszonyunk szüz Mària Istennek szent anyja") Ezeket Isten nem kèri.A kèrdès mèg nyitva.


Ki a szektàs,de ugy őszintèn?

2016. márc. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

19-nek:Hogy te menyire egy fèlrevezető vagy.

Nagy fàradsàg lettvolna ha kiirod a 1Timoteusz.9-16-ig.


De èn csak a 2Timoteusz 5:11-14-ig.

A fiatalabb özvegyeket ellenben utasitsd el,mert ha nemi ösztöneik közèjük es Krisztus közè allnak,ferhez akarnak menni,ès itèlet alà esnek,mivel semmibe vettèk hitük első kifejezèsèt.Ugyanakkor azt is megtanuljàk,hogy tètlenkedők legyenek,a házaknál kodorogva:igen nemcsak,hogy tètlenkedők ,de pletykákodok is,es mások dolgàba,olyasmikről,amikről nem kellene.

Na most màr az idèzeted màskèppen hangzik ha a szövegkörnyezetet is hozzà olvasod.

Itt a fiatal özvegyekről van szó akik nemszeretnek dolgozni de szeretnek a hàzakhoz jàrni pletykàlkodni.

Itt te összekeverted a tejszint a fàsszinnel.

Nemhelyes az mint Sátàn a bibliàt felhasznàlva Jèzust megkisèrtve hàromszor azt mondta "megmondatott a règieknek".

Igaznak mondod magad. mikor,hazugsàgra felhasznàlod Isten szavàt?

2016. márc. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!