Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten fehérnek teremtette az...

Isten fehérnek teremtette az első emberpárt?

Figyelt kérdés
én úgy tudom fehérnek teremtette de akkor mi van a feketékkel, meg a jellegzetes szemű sárgákkal ők hogyan lettek?
2008. aug. 24. 23:03
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat de a 8.válaszolótól nem

fogadom el az evolúciót. Vannak érvek és ellenérvek de

az agy egy páratlan szerv nekem nehéz elhinni hogy a környezet hatására fejlődött ki sok millió év alatt.

nagyon különleges és bonyolult szerv véletlenül nem alakulhat ki.

2008. aug. 25. 19:52
 12/29 anonim ***** válasza:
48%

Bocs, de te teljesen félreértettél, olvasd el figyelmesen azt amit leírtam. Egy szóval sem mondtam, hogy az evolúció termékei lennénk!

A különböző embertípusok (rasszok) kialakulásáról van szó, semmi másról. Ez nem evolúció, hanem le van írva - "fajon belüli változatosság", ami minden fajra jellemző, és amit a Biblia is ír.

Én magam sem hiszem a fokozatos fejlődést.

Jehova Tanúja vagyok, és azt azért nem lehet ránk mondani, hogy vallanánk a fejlődés elméletet.

2008. aug. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
81%

Isten nem teremtett sem fekete, sem fehér embert konkrétan azzal a céllal, hogy faji előítéletet szítson.

Neki minden ember egyforma.


Amikor Ádámot (Ádám jelentése: földből való, a másik jelentése: vörös) megteremtette, sem fehér, sem fekete nem volt.

Ádám földből lett teremtve, a bőre színe éppen ezért a föld alkotóelemeinek színét tartalmazza (lehet fekete, fehér, sárga, stb.). Ha a Teremtésből indulunk ki, ezért van ennyire sok bőrszínű ember. Ráadásul, mivel a Földre vagyunk alkotva - és a tévhitekkel ellentétben nem az égbe -, ezért a halálunk után is a földbe kerülünk ("porból vagyunk, porrá leszünk.").

A testünk úgy van megalkotva, hogy különféle vitaminokra, ásványi anyagokra, nyomelemekre, stb. szükségünk van, melyeket, ha jól meggondolunk, elsősorban a földből nyerünk.

Noé gyermekei különféle bőrszínűek voltak (éppen az előbbi fejtegetésekből kiindulva). Ha a történelmet megvizsgáljuk, a népcsoportokat, lehet tudni, hogy Shém, Khám, Jáfet - Noé három fia - milyen bőrszínű volt (nem kell nekem elhinni), mivel az ő leszármazottaik jelenleg is élnek a földön.

Most ennyi jutott eszembe.

2008. aug. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit azonban hozzátennék az előző válaszomhoz: isten nem személyválogató. A Biblia azt írja róla: hogy nem személyválogató, mindenki kedves előtte, aki féli őt is igazságosan cselekszik. Tehát mindegy,hogy feketék, fehérek, sárgák, vörösek, vagy bármilyen színűek vagyunk is, ha szeretjük Őt, neki nem számít, hiszen mindannyiunkat ő alkotott.

Ez olyan, mint egy szép virágoskert. Attól, hogy az egyik virág tulipán, a másik csillagvirág, a harmadik, pedig rózsa, mindegyik virág, és éppen olyan szemet gyönyörködtető, mint maga a kert egésze.

Ennyi. Gabi

2008. aug. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%

Először is egyetlen emberpárból nem fejlődhetett volna ki egy emberiség, mert egyetlen emberpár gyermekei eleve vérfertőzéssel indítanák a hozsánnát.


A genetikusok szerint 24 ember kell ennek elkerüléséhez, ha jól rémlik ebből 16 vagy 18 férfi.


Egy érdekesség, csak elmondom, mert sokmindent megmagyaráz: Két különböző médiumi forrásból is az jött, hogy kb. 800 ezer évvel ezelőtt érkeztek földönkívüli telepesek a Földre, és ők kezdték el nemzedékeken keresztüli módosításokkal átalakítani az előembert, közben tanították őket. Nélkülük még ma is vadászó-gyűjtögető-egerésző életmódot folytatnánk.


A Teremtés sokkal korábban történt.

2008. aug. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%
szerintem tarka vagy csíkos volt... lehet pöttyös
2008. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

A "vérfertőzés" kérdése a "valláskritika" második oldalán, vagy három kérdében felmerült konkrétan.

De ezektől visszább is több helyen fel lett téve kérdésként.


Hiteles válaszok is jöttek rá szép számmal.


A lényeg:

Isten az első emberpárt tökéletesnek teremtette a Biblia szerint, genetikailag is.

Tehát az elején, nem merülhetett fel a utódok károsodása ez miatt.

Ez akkor még nem volt egészségügyi, vagy erkölcsi kérdés.

Később maga Isten tíltotta meg a testvérek házasságát Izraelnek, mikor már messze voltak a kezdeti állapotoktól.

2008. aug. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

A gazdagoknál nem is olyan régen még nem volt tilos az unokatestvérek közötti házasság (persze ezt én nem tartom helyesnek!!), és akkor ebből nem csináltak erkölcsi kérdést, ez természetes volt abban a körökben.


Az első emberpár gyermekei esetében nem állt fent a vérfertőzés veszélye, hiszen genetikailag lehetett a testvérek között akár 200 vagy több év is, mivel közel álltak a tökéletességhez.

Tényleg furcsa nekem is ez az elmélet, először nehezen értettem meg, és fogadtam el, de a Biblia alátámasztja. Mivel hiszek a Bibliában elfogadom ezt a hipotézist, de én még mindig azt mondom, hogy furcsa. De van olyan dolog, amit mi, emberek nem is érthetünk.

2008. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

"Isten az első emberpárt tökéletesnek teremtette a Biblia szerint, genetikailag is."

Ez egy zseniális gondolat!


Bár meglehetősen idealista, de talán még történhetett így is. :) Feltételezve, hogy az első emberpár történetét szó szerint kell érteni.


Pl. Ádám oldalbordájából lett létrehozva Éva. Csakhogy - ha ragaszkodunk a genetika szabályaihoz, akkor ragaszkodjunk továbbra is hozzá -, az elsődleges emberi lény a nő (férfi vagyok). Miért? Mert mint élőlény, a nőstény egyed képes lenne önmagában is szaporodni a petesejt félgenetikájának megduplázásával, tehát csupán egy biológiai trükkre van szüksége hozzá. A hím egyedeknek viszont nem lenne elég egy apró trükk, nekik nincs méhük, nincsenek emlőik. A hím egyedek funkciója csupán a génkeverés. Mi férfiak a génkeverő mechanizmus vagyunk, ennyit a patriotizmusról.


Tehát biológiailag és genetikailag teljesen indokolatlan a hímnem elsődlegessége. Ez nem azt jelenti, hogy hülyeség lenne a Biblia ezen része, hanem azt, hogy talán nem szószerint kell értelmezni.


A szegedi dóm oldalán ott van mind a négy őselem: Tűz, Víz, Levegő, Föld, gyönyörűen illusztrálva. A Biblia pedig ebből kapásból hármat használ, ami elég jó alap arra, hogy:

- a sarat (melyből Ádámot gyúrta az Úr) földnek

- a vizeket (mely felett Isten lelke lebegett stb) Víznek

- az Ígét (mely Isten, Istennél van, minden belőle van stb...) pedig Levegőnek (Íge - Hang - Levegő, rokonságuk van) feleltethessük meg.

- és akkor még zárójelesen és kérdőjelesen, ha összevetjük a kígyó elemét az indiai Kálanága (Időkígyó)-val, mely ott egyéb leírásai alapján a Tűz-elemnek felelthető meg, így talán itt is lehet az.


Ezt alapul véve a Biblia ezen része (és nyilván több más része is) sokkal több, mint amit mi óvodások képzelgünk róla, sokkal mélyebb és mélyrehatóbb, és nem valószínű, hogy szó szerint kell érteni.


Ez persze csak filozofálgatás. :)

2008. aug. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

az előbb érdekeseket írtál, de tényleg csak filozofálgatás. Nem baj az, ha gondolkodunk, de a gondolataink nagyon sokszor elvihetnek a másik irányba.


A Biblia olykor jelképeket, jelképes értelmű gondolatokkal foglalkozik, ezért valóban nem lehet mindent szó szerint venni (pl Jelenések könyvében lévő "asszony, asszony magva, kígyó, stb."). De a Bibliai teremtéstörténet az igazságról szól.

Sok teremtéstörténet létezik, melyek egy része filozofális, más része megközelíti a valóságot,de ezek mind később keletkeztek, mint a Biblia egésze).Egyetlen más forrás sem említi meg olyan hitelesen az ember megformálását, mint a Biblia.

Dóm falán lévő jelképek. Azért nem írom le, hogy ezek a jelképek miért nem kellene, hogy ott legyenek bizonyos dómok, templomok falán, stb., mert nem szeretnék senkit sem bántani a hitében (én tiszteletben tartom mindenki gondolkodását).

De az nagyon fontos, hogy utána kellene nézni az ókori Róma vallásának, és ebből sok mindenre kapunk választ /már maga az egyház neve is érdekes - római katolicizmus/.


Ha te/ti jobb magyarázatot tudtok adni arra, hogy miért van ennyi bőrszínű ember, szívesen hallanék róla, én már leírtam a Biblia verzióját, és kifejtettem a gondolataimat.

2008. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!