Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten fehérnek teremtette az...

Isten fehérnek teremtette az első emberpárt?

Figyelt kérdés
én úgy tudom fehérnek teremtette de akkor mi van a feketékkel, meg a jellegzetes szemű sárgákkal ők hogyan lettek?
2008. aug. 24. 23:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Bár már ez más kérdésekben is ki volt tárgyalva, és itt is részben off, de röviden megemlítem, mit mond nekünk a Biblia Ádámról, és Éváról a valóságosságukkal kapcsolatban.


Ésszerűtlen azt hinni, hogy mindannyian ugyanazoktól az ősszülőktől származunk?


„ Amit a Bibliában Ádámról és Éváról, az egész emberiség atyjáról és anyjáról évszázadokkal ezelőtt feljegyeztek, az megegyezik napjaink tudományos vizsgálatainak eredményével: a föld minden népe egyetlen családot alkot, és közös eredetük van” (The Races of Mankind. [New York, Ruth Benedict és Gene Weltfish, 3. o.).


Csel 17:26: Isten „e g y emberből alkotta az emberek minden nemzetét, hogy lakjanak a föld egész színén”.


A Biblia úgy ábrázolja Ádámot, mint csupán jelképes szereplőt, aki az összes régen élt embert képviseli?


Júd 14: „Énók, Ádámtól fogva a hetedik, szintén prófétált róluk.” (Énók nem az összes régen élt ember leszármazási vonalában volt a hetedik.)


1Móz 5:3: „ Ádám százharminc évet élt, és akkor nemzett egy fiút az ő képmására és hasonlatosságára, akit Sétnek nevezett el.” (Sétet biztos nem az összes régen élt ember nemzette, és nem az összes régen élt ember nemzett 130 éves korában fiakat.)


Ha az „első ember, Ádám” csupán jelképes személy volt, mi a helyzet az ’utolsó Ádámmal’, Jézus Krisztussal?


1Kor 15:45, 47: „Így is van megírva: »Az első ember, Ádám, élő lélekké lett.« Az utolsó Ádám életadó szellemmé lett. Az első ember a földből való, és porból alkották; a második ember az égből való.” (Annak tagadása, hogy az Isten ellen vétkező Ádám valóságos személy volt, kétséget ébreszt Jézus Krisztus kilétével kapcsolatban is, és oda vezet, hogy elutasítjuk azt, ami miatt szükséges volt, hogy Jézus az életét adja az emberiségért. Ennek elvetése viszont egyben a keresztény hit megtagadását jelenti.)


Mi volt Jézus álláspontja a Mózes első könyvében lévő beszámolóval kapcsolatban?


Máté 19:4, 5: Jézus „így felelt: »Nem olvastátok-e [az 1Mózes 1:27-ben és a 2:24-ben], hogy aki teremtette őket [Ádámot és Évát], kezdettől fogva férfinak és nőnek alkotta őket, és ezt mondta: ,Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez, és a kettő e g y test lesz.’«” (Ha Jézus valóságosnak tartotta a Mózes első könyvének beszámolóját, nem kell-e nekünk is ugyanúgy hinnünk abban?)


Látjátok, még a bibliai logika is megbízható választ ad erre a kérdésre. (Az evolúciót most ne keverjük bele)

A feltett kérdéshez ez annyiban talán illeszkedik, hogy az első emberpárt kutatja.

A "bőrszínükről", mivel ez a bibliában mellékes szempont, nincs feljegyzés, de erről már én is írtam ide.

2008. aug. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

A film tényleg jó.

Ha jól tudom spencer Wels genetikus bebízonyította,hogy a földön ma élő összes férfi egyetlen férfitől ered.

Az ember addif fogják rágni magukat az ehhez hasonlatos kérdéseken míg beleőrülnek.

Nézzétek meg a filmet.

egyébként ha megfigyeled Jézust is egyre világosabb bőrünek ábrázolják minnél nyugatabra mész.Van ahol szőke,kékszem máshol vörös hajú.Visznt zsidó származás révén nem valószínűek az utóbbiak.

Szerintem meg tökmindegy. Nehogy már bárki is ezzel akarja a felsőbbrendűségét igazolni.

Amúgy engem is érdekel.hogy alakult ki ennyi féle ember.

ui.:A legnagyobb genetikai változatossággal a feketék rendelkezenk.Minden ember gentikailag visszavezethető. afrikába. Milyen színű lehetett az első emberpár? Ezekután? Akik nem feketék azoknak kimutatható a génjeikban olyan változás ami a feketékében nincs.Ez az afrikai kivándorlást mutatja.Minél meszebb megyünk annál nagyobb,több szembetűnőbb.egy bizonyos indiai csoprt áll hozzájuk a legközelebb majd az ausztrál őslakosok és így tovább.(nem tudom a sorrendet)Egyébként genetikailag a legősibb embercsoport a "bushmanok" szanok. Hamegnézzük őket barna színű a bőrük és némi mongolrendő is felfedeznető náluk. Lehet Ádám és Éva is ilyen lehetett

2008. szept. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, amit írtál, csak egy hiba van:

"Ha jól tudom spencer Wels genetikus bebízonyította,hogy a földön ma élő összes férfi egyetlen férfitől ered."

CSAK az 'Y' kromoszóma!!! Az is csak azért, mert az nem cserélődik!

Az összes többi össze-vissza keveredik minden utódnál!

2008. szept. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Nem vagyok gentiku. Ha szerinted jó akkor örülök.
2008. szept. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:

Jajj bocs, de ezt nem olvasom végig...


Az etnikumok, rasszok kialakulása az özönvíz után kezdődött meg, mikor is Noé családjában, a fiai különböztek egymástól. Például a másodszülött Khám jelentése sötét, ez utalhat sötét színezetű bőrre. Egy másik fiát megáldják, miszerint sok sziget vidékén él majd (vagy valami ilyesmi) ami például a Thai szigetvilág ezernyi szigetére jellemző sárgabőrű őslakosokra is vonatkozhat...


Szerintem valahogy így kezdődhetett, bár ez ellent mond az evoluciónizmusnak, de én kreacionista vagyok és ebben hiszek.

2008. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
AKI "IJEN"T TUD IRNI MEG "MENEKULNIJE" AZ KELLENE TUDJA ,HOGY A "HULYE" AZ PONTOS J.. " TEHAT "HUJE"es egy ilyen ember aki mast vadol de az o szemebol a gerendat ki nem veszi ,hogyan is szol hozza barmihez???????????
2009. febr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
ez egy regebbi baromsagra valasz .bocsi ce en hiszem ,hogy senkit sem kell lehuhogni azert mert nem ir heljesen . Itt a hit a lenyeg ...nemde???
2009. febr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
A tudomány még nem tisztázta, valóban egy emberpártól származik-e az emberiség. A bibliai teremtéstörténet tudomásom szerint azért egy emberpárt említ, mert így az összes ember teremtését visszavezetheti Istenhez, tehát "bizonyíthatja", hogy minden ember Istentől származik. Ádám neve egyébként "ember"-t jelent, Éváé pedig azt, hogy minden élet anyja. Tehát nem biztos, hogy konkrét emberekről van szó, hanem inkább az emberről általában. Az elbeszélés egyébként Mezopotámiában keletkezett, ahol nem európai emberek éltek. :)))
2009. ápr. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Zöldek voltak.
2009. szept. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!