Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hiszem hogy van Isten, van...

Hiszem hogy van Isten, van Ördög, vannak szellemek, van evolució, és vannak ufók. Ebben lehet hinni egyszerre, vagy választanom kell?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 04:25
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
abban hisz az ember, amiben akar!
2010. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:
hát ja, ez így ebben a formában igaz :D
2010. máj. 19. 08:25
 33/34 anonim ***** válasza:
2010. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Bármiben lehet hinni. Szerintem nem ez a legfontosabb kérdés, hanem az, hogy amiben hiszel, az igaz-e.


Tudom, sokan úgy gondolják a "hiszem, mert abszurd" híres mondás szellemében, hogy pont az a hit lényege, hogy azt nem lehet megmagyarázni, felfogni. De ez egyáltalán nem így van. Minden ember hite valahogyan kialakul. Mindenkit érnek különböző hatások, információk. Ezeket dolgozzuk fel és döntünk, hogy mit kezdünk velük.


Te döntöd el, hogy az információk birtokában miben akarsz hinni, mit fogadsz el!


Azzal kérdéssel viszont, hogy: "Valóban igaz-e az, amiben hiszek, és mi van akkor, ha tévedtem?", csak kevesen mernek őszintén szembe nézni.


Ha ezeket a szemed előtt tartod, sokat segíthet...

2010. jún. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!