Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosok miért hiszik...

A vallásosok miért hiszik azt, hogy aki hülyeségnek tartja a Bibliát, az azért teszi, mert nem ismeri?

Figyelt kérdés

Én ismerem, tanultam hittant, jártam templomba, vallásos iskolába jártam, de kamaszkorban, amikor jobban belegondoltam és utánaolvastam, rájöttem, hogy ez egy mesekönyv, a teremtés története röhejes, a vallásosok többsége meg elvakult és többségében úgy cáfolja az evolúciót, hogy nem tud róla semmit.


Tehát vallásosok: az elképzelhetetlen, hogy valaki, aki ismeri és tudja az egészet kívülről oda-vissza, mert a fejébe verték, az is hülyeségnek tarthatja?



2015. márc. 20. 09:16
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nincs sok időm, felugrottam tíz percre, ezért csak az utolsó (szokásos) személyeskedésére válaszolok:

Igen, sejtettem, hogy ez is lesz. Hogy ostoba vagyok, meg rosszul fogalmazok... Igen, tudom, hogyne. A gunyoros stílus? Igen, az tényleg van.


Legyél szíves nem kitérni arra is, mennyire vagyok művelt, mert a kérdésnek köze nincs hozzá, és nem hinném, hogy ennyiből bármit le lehet hozni. :) de megszoktam, valamibe úgyis bele kell kötni, ha a többit már elmagyarázták a többiek, de azért te se akarsz csöndben maradni (egyébként voltak normális válaszok is, köszönöm). :)

2015. márc. 20. 19:58
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha egyszer olvastad a bibliát, nyilván csak felületes ismereteket szereztél. Ha többször, és elemezted minden mondatát, akkor valami félreértettél. Ha minden szavát kívülről fújod, akkor meg hülye vagy, és nem fogtad föl.

Szóval csinálhatsz akármit, amíg nem hiszel, addig a vallásosak szemében porbafingó vagy. :))

2015. márc. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Kedves kérdező!


A vallásos emberek többségének nagy könnyebbség ezt gondolni. Ez azért van így, mert ugyan különböző mértékig, de mindnyájuknak vannak kétségeik saját álláspontjukat illetően. Ez bizonyos lelki és pszichés disszonanciákat gerjeszt bennük. Ez nem is csoda, hiszen primitív bronzkori vallási hiedelmek kedvéért hajlandóak voltak lemondani a racionális humanista, tudományos alapú gondolkodásról. Vagy ami még rosszabb neveltetésük alatt szívták magukba a téveszmés gondolkodást. A hit iskolapéldája a vágy vezérelt realitástól elforduló életszemléletnek. Adjon neked erőt, hogy csak te vagy aki befolyásolhatod az életedet! Ne is foglalkozz velük.

2015. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
a 10es válaszadónál a pont, a szóhasználatod és a gondolkozásmódod valóban arra utal, hogy nem tudsz semmit, maximum adatokat. az meg önmagában szrt sem ér, arra ne verd magad, hogy ismersz pár bibliai történetet. az az általános műveltség része, és nem számít ismeretnek, hanem egy alapvető minimumnak, amely önmagában semmiféle külön tiszteletet nem érdemel.
2016. márc. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Na pont ez a baj a világgal, hogy sokan az általános műveltség részeként tartják számon a kétezer éves mesekönyveket. Objektíven hülyeség a biblia, több száz ellentmondással és hasonló ostobaságokkal van tele. A 21. században már csak szórakoztató irodalomként kellene kezelni, nem meghatározó dologként.
2016. márc. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!