Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondják még az ateisták...

Miért mondják még az ateisták közül is nagyon sokan, hogy a keresztény egyház elrontotta a kereszténység értelmét, de Jézus tanításai követendők?

Figyelt kérdés
Szerintem amik Jézus tanításai közül követendőek, azokat egy átlagos ember is mondhatta volna, de nagyon sok olyan dolog van Jézus tanításai között, amit én nem tartok követendő dolognak.
2015. ápr. 19. 14:06
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

"mielőtt bármiről véleményt mondasz, próbáld meg megérteni a lényegét."


Ezzel most rám akarsz célozni? Én mindent megpróbálok megérteni, de ha reménytelen, akkor abbahagyom.

2015. ápr. 19. 17:26
 12/26 anonim ***** válasza:
41%

Ateisták nem mondanak ilyet.

Jézus tanításai közül pedig (már, ha tényleg létezett és tényleg ezt tanította), akkor azokat érdemes megfogadni, amelyek nem kötődnek a valláshoz.

Tehát az általános, nem vallásos erkölcsöt.

De ezt is a mai formájában: pl. rabszolgát már nem tarthatsz és nem kövezhetsz senkit halálra.

2015. ápr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Aki nem hiszi, az olvassa el az erre a kérdésre adott válaszokat, többen is írják, hogy nem a kereszténység rossz, hanem az, amit a kereszténység nevében tettek, még néhány olyan is, aki nem hisz Istenben.

2015. ápr. 19. 18:21
 14/26 anonim ***** válasza:

#12


"Jézus tanításai közül pedig (már, ha tényleg létezett és tényleg ezt tanította), akkor azokat érdemes megfogadni, amelyek nem kötődnek a valláshoz."


Ez most valami vicc? :D :D :D

Ilyen egész egyszerűen nincs. Jézus egész végig istenfélő embereknek prédikált Istenről és a Mennyek Országáról.


(Jézus pedig létezett, kortárs történetírók is megerősítik, ezt azért töriből tudni kell a kettesért!)

2015. ápr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"Jézus pedig létezett, kortárs történetírók is megerősítik"

Ez nem igaz!

Egyetlen történetíró van: Flavius - de ő se kortárs.

A többiek mind tőle vették át.

2015. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

#15


Flavius és Tacitus is ír Krisztusról.

Mindketten Krisztus halála után születtek, de még kortársai voltak az apostoloknak, akik személyesen ismerték Krisztust.

Flavius munkái az apostoli levelekkel és az evangéliumokkal egy időben születnek, Tacitus munkái sem sokkal későbbiek.

2015. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
* Tacitus pedig nem Flaviustól vette át, mert Krisztus életének más eseményeit örökítette meg.
2015. ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 ceri ***** válasza:

Jézus létezése sztem nem lehet kérdés! Egy olyan korban ahol a tömegkommunikáció nem létezett, sztem az a naivitás ha azt képzeljük, hogy emberek, százait ezreit manipulálni lehet egy nem létező "ember" nem létező tanaival.

Az, hogy szétrajzanak, apostolok, tanitványok szerte az akkor ismert világban és hirdetik a "mesét", vagy életüket áldozzák pl a Colosseumban, vagy úgy általában a romai birodalomban egy rózsaszín párduccal egyenértékű meséért -na ehhez kell naivitás, hogy azt gondoljuk, hogy ez megtörténhetett volna, mondjuk egy hiteltelen mendemondára alapozva. Ez nem kevésbé irracionális, mintha azt feltételeznénk egy fáról, nem volt mag, vagy sarj amiből az kikelt, hanem csak úgy lett a semmiből. Ilyet csak egy mai analfabéta -a tv-n, interneten szocializálódott -összeesküvés elméletekben gondolkodó ember vehet komolyan.


"Szerintem amik Jézus tanításai közül követendőek, azokat egy átlagos ember is mondhatta volna.."


De nem mondta! Pont attól nem átlagos, mert olyanokat mondott, ami az ottani és akkori miliőben nem volt mindennapi dolog, sőt pont ellenkezőleg. Az a világ ehhez túlzottan barbár volt, sőt ma is az.


"... de nagyon sok olyan dolog van Jézus tanításai között, amit én nem tartok követendő dolognak."


Az lehet. És mik ezek a tanítások?

Lehet, hogy én vagyok maradi és naiv, de úgy gondolom, hogy egy ember -legalábbis elvi szinten- szeretne békében, szeretetben élni mindenkivel, jót adni másoknak, és jót kapni másoktól. Jézusnál pedig én ilyen tanításokat látok (ellentétben Jehovával).


"..a keresztény egyház elrontotta a kereszténység értelmét"


Legalábbis azzal, hogy a jézusi tanokat összemosta a judaizmussal. Ezzel egy tiszta, tápláló ételbe mérget csepegtetett. Sok keresztény pedig -úgy mint ahogy ennél a hasonlatnál is többnyire előfordul- nem veszi észre ezt az alávaló ármányt, és a jóval együtt megeszi a halálosat is.

2015. ápr. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

"Az, hogy szétrajzanak, apostolok, tanitványok szerte az akkor ismert világban és hirdetik a "mesét", vagy életüket áldozzák pl a Colosseumban, vagy úgy általában a romai birodalomban egy rózsaszín párduccal egyenértékű meséért -na ehhez kell naivitás, hogy azt gondoljuk, hogy ez megtörténhetett volna, mondjuk egy hiteltelen mendemondára alapozva."


Szóval szerinted az a bizonyíték Jézus létére, hogy egy ember nem lehet annyira hülye, hogy feláldozza az életét egy meséért? Akkor logikailag levezethető, hogy az összes többi vallás istene létezik.

2015. ápr. 21. 17:50
 20/26 anonim ***** válasza:

Nézd, a keresztények sok mindenben nem követték Jézus tanítását. Természetesen ezt a kívül állók, vagy más vallásúak esetleg hamarabb észre veszik, vagy vették, mert könnyű "másnak a szemében észre venni a szálkát, mint magunkéban a gerendát." Mt.7.3


Csak néhány kontraszt:

Jézus az ellenség szeretetét tanította, és Isten létére hagyta, hogy akár keresztre is feszítsék, de a tanításából, az elveiből akkor sem engedett. Kontraszt: A keresztények halomra ölik az ellenségeiket, és inkább meghalnak, de akkor sem engednek a saját téves igazságaikból.


Jézus azt tanította, hogy aki be akar jutni országába, az csak azon az úton tud eljutni, amit Ő saját magával azonosított, és ehhez mindenkinek meg kell tudnia változtatni a gondolkodási módját.

Kontraszt: Keresztény vallási gyakorlat szerint nem kell a jézusi úton „járni”, mivel már Jézus magára vette a bűneinket, és már megvagyunk váltva. Ja és persze gondolkodásukat nem kell megváltoztatni, hanem gondolkodniuk sem kell, mert hát majd az egyház gondolkodik helyettük.


Jézus tanította a reinkarnációt Illéssel kapcsolatban, mivel Isten szeretetével összeegyeztethetetlen az, hogy saját gyermekeit örökkön örökké hagyja, hogy a pokolban szenvedjenek.

Kontraszt: A keresztény vallások a reinkarnációt a sátán tanításának tartják, és bevezették a büntető bosszúálló istenképet, hogy a tisztelt hívek felett a vezetőik uralkodni tudjanak az örök pokol rémképével, mert ha a pokolból is lenne szabadulás, és javításra lehetőség, akkor elveszítenék a hatalmukat a hívek felett.


Stb.. még számtalan példát lehetne felsorolni, mint a szegénység/gazdagság, vagy a hatalom/szolgálat kontrasztját.

Szerintem egyre inkább a keresztény egyházakban, Jézus tanításának a karikatúrája bontakozik ki, a gondolkodó emberek szemében, és nem véletlen, hogy tömegek fordítottak hátat a kereszténységnek.

De ettől még Jézus tanítása meg van, és nekem úgy tűnik, hogy az un. ateisták többet segítettek akaratukon kívül Jézusnak, mint a keresztény egyházak.

2015. ápr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!