Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A szcientológia hogyan képes...

A szcientológia hogyan képes tájékozott, világot látott híres színészeket (Tom Cruise, John Travolta) beszervezni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 16. 08:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
89%

# 20

Szokásos szcientológia propaganda videó!

2015. jún. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Most, ha nem gond az egyik kedvenc írómat Poe-t idézem:


"Igaz, sokszor meglepő eredményeket ér el rendőrségünk, de ez többnyire ernyedetlen szorgalmának és buzgóságának a jutalma. Ha ez a két tulajdonság nem elegendő, akkor a gépezet csődöt mond. Vidocq például jó szimatú és kitartó rendőr volt, de mert gondolkodása nem volt iskolázott, akármilyen odaadással kutatott is, újra meg újra hamis nyomra tévedt. Túlságosan közelről nézte a dolgokat, és ez megzavarta látását. Lehet, hogy egy-két részletet rendkívül tisztán látott, de az egészet éppen ezért szem elől tévesztette Ez gyakran megesik azzal, aki nagyon is mélyre néz. Az igazság nincs mindig a kút fenekén. Sőt, ami a fontos dolgokat illeti, én azt vallom, hogy mindig a felszínen lebegnek. A mélység ugyan lent van a völgyben, de a hegycsúcsról pillanthatjuk meg. Az ilyesfajta tévedések mikéntjét és forrását legjobban egy példa világíthatja meg: az égitestek látása. Ha úgy pillantunk rá egy csillagra, a szemünk sarkából, hogy sugara recehártyánk külső részét érje (amely érzékenyebb a gyenge fénnyel szemben, mint a belső), akkor a szóban forgó égitestet teljes fényében látjuk, ragyogóbbnak, mint amikor teljesen feléje fordulunk, és merőn, hosszan nézzük. Csillogása annyira és olyan arányban homályosul el, amennyire és amilyen erővel tekintetünket reá szegezzük. Így szélesebb kévében hull ugyan szemünkbe sugara, de a kép az előbb érzékelhetőbb volt. A szükségtelen elmélyedés megzavarja és gyengíti gondolatainkat, még maga a Vénusz is eltűnik az égboltról, ha túl sokáig, túl merőn és aprólékosan figyeljük."


(részlet a Morgue utcai kettős gyilkosságból)


Vagyis kedves Tóth Zoltán én most nem fogok belemenni veled az értelmetlen részletvitákba, nem fogok elveszni a részletekben.

Az igazság a felszínen van és sokkal egyértelműbb mint hinnénk.


A szcientológia egy pénzéhes biznisz szekta, mely üldözi az őt negatív fényben bemutatókat, és híveitől elszívja a pénzt.

2015. jún. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 T. Zoltán ***** válasza:
0%

Értem. A Szcientológiát negatívan bemutató film az valóság(még ha csak az egyik fél van megkérdezve) a Szcientológiát pozitívan bemutató film az propaganda. Picit előítéletes és egyoldalú nézőpont de el tudom fogadni. Aki csak az interneten ismerkedik a valósággal és ott is inkább a negatív dolgokat fogadja el az könnyen ebbe a helyzetbe kerül. Vitázni vele nem érdemes. Ahogy szerintetek én csak az egyik oldalt látom úgy közben nem veszitek észre, hogy pont ezt csináljátok.


Köszönöm a Poe idézetet. Nagyon szeretem a könyveit, mert van mondanivalója. Értem is, hogy mit akarsz üzenni vele. Ebből tudom, hogy nem sokat tudsz a Szcientológiáról, de véleményed az van persze. Tiszteletben is tartom, mert mindenkinek joga van a saját véleményéhez.


Arra gondolsz, hogy csak elvakultan nézem és nem látok tisztán. Én látom a pozitív és a negatív oldalát is a Szcientológiának, ellenben veled aki csak a negatívat. Akkor most melyik kettőnk közül aki túl sokáig elmerengve nézi a dolgokat és a végén nem látja az igazságot?


Érdekes pénzlehúzó bizniszszektának nevezni a Szcientológiát, mert mióta én Szcientológus vagyok csak egyre jobb a pénzügyi helyzetem. Ez vajon hogy lehet, ha a Szcientológia elveszi a pénzem?

2015. jún. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Válaszul:

[link]

2015. jún. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 T. Zoltán ***** válasza:
0%

Az, hogy az ember döntéseket tud hozni és meg tudja változtatni a döntéseit, egy alapvető képessége az embernek.

Ha ez valakinél gondot okoz, az csak azt jelenti, hogy azt a képességét nem használja valamilyen okból.

A cikk igaz adatokat ír le, annyi hogy egy picit általánosságban ír, pedig nem mindenkinél jelent ez gondot, ráadásul a képesség visszanyerhető megfelelő módszerekkel.

Szinte mindenki életében előfordul, hogy rossz vagy nem teljes adatai vannak ezért nem a legoptimálisabb döntést hozza. Később az adatait kiegészíti és jobb döntést hoz. Ha nem képes ezt megtenni, vagy megteszi de az előző döntését még nem tudja teljesen elengedni, akkor jelentkeznek nála zavarok és szétszórtság. Ilyenkor csak a döntési képességét kell visszaállítani, mert ha képes szabadon dönteni, majd meggondolni magát és máshogy dönteni, akkor nem fogják ezek zavarni. Ez egy képesség. Mindenkiben benne van csak nem mindenki tudja használni.

Picit túl bonyolult módon van megfogalmazva a cikkben, de jó megfigyelés. Megoldás sincs benne elég jó de a semmit nem teszünk ellene vagy az adjuk rá gyógyszert hozzáállástól jobb.

2015. jún. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az mindent elmondott amikor a szcientológia alapítója Lafayette Ronald Hubbard a következőket kimondta:


"Vallást szeretnék alapítani, mert abban van pénz."


"Ha egy kis pénzt akarsz csinálni, írj könyvet! Ha egy csomó pénzt akarsz csinálni, alapíts vallást!"


Hubbard számításai végül is beváltak, és multimilliomos lett belőle.

2015. jún. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 T. Zoltán ***** válasza:
0%

Nem tudom honnan vannak az adataid.


Egy. Nem L. Ron Hubbard mondott ilyet. Ezt már akkor bebizonyították amikor egy újságíró ezzel a történettel állt elő és kártérítésre is ítélte a polgári bíróság az USA-ban rossz hír keltése miatt. Azok akik nem sokat tudnak a Szcientológiáról mégis ellenzik, sokszor megragadnak ennél a történetnél.


Kettő. R. Ron Hubbard nem volt multimilliomos sosem. A pénzt, amit könyvek írásából szerzett a kutatásaira költötte. Így tudott független maradni mindenféle érdekcsoporttól.


A Szcientológia bejegyzésétől kezdve egy vallási szervezet. Az adományokat onnantól kezdve a szervezet kezeli a mai napig nem pedig egy magánszemély. 30 éven keresztül vizsgálta az egyház pénzügyeit az amerikai adóhivatal és a végén mindent rendben talált.


Ha az egyház pénzeit nem magánszemély kezelte, tehát nem L. Ron Hubbard. Akkor hogyan is lehetett volna belőle multimilliomos? Ez egy kicsi ellentmondás nem?

2015. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
91%
Zoltán, te amúgy pénzt kapsz ezért, vagy külön feladatkör a szektád mosdatása? Mint a fideszes bérkommentelők?
2015. jún. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 T. Zoltán ***** válasza:
0%
Nem kapok érte pénzt. Megkérdezed ezt azoktól is akik a rossz hírét igyekeznek elterjeszteni?
2015. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
89%

Nem, de a jehovásoktól és a hitgyülisektől is megkérdezem. Mindig csodálkozom, hogy tud valaki ennyire csőlátással védeni egy szektát.


Dehát, a te életed. Én csak remélem, hogy nem fogsz egyszer rádöbbenni, hogy azok akik "rosszat" mondtak a szektádról, valójában igazat mondtak. Nem egy ember bánta már meg az élete döntését vallási elvakultságból - én csak azt kívánom, hogy neked ne törjön ekkorát a világod.


Rossz lehet.

2015. jún. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!