Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A szcientológia hogyan képes...

A szcientológia hogyan képes tájékozott, világot látott híres színészeket (Tom Cruise, John Travolta) beszervezni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 16. 08:01
1 2 3 4
 31/36 T. Zoltán ***** válasza:
0%

Köszönöm, hogy féltesz!


Az életem nem sokat változott azóta, hogy Szcientológus lettem. Javult sok területen, de megmaradtak a barátaim, jóban vagyok a családommal és a pénzügyeim is egyre jobbak.

Olvasgatom itt a rosszabbnál rosszabb kritikákat a Szcientológiával kapcsolatban és arra jutottam, hogy aki rossz véleménnyel van róla az nem ismeri.

Engem neveznek csőlátásúnak, miközben csak az egyik fél véleményét hallgatják meg. Érdekes.

Több embernek segítettem kimászni a saját gödréből a Szcientológia módszereivel mint ahány hozzászóló van itt a Szcientológiával kapcsolatban.

A Szcientológia arra tanít meg, hogy meglásd az igazságot. Nem mondja meg, hogy mi az igaz és mi nem. Így elég nehéz elvakulttá válni, hisz még a saját tanításait is úgy adja át, hogy meghagyja a vizsgálódót abban, hogy eldöntse maga , hogy mi az igaz számára belőle.

Én személy szerint könyvet írok, ami régi vágyam volt, de folyton leértékeltem magam. Már nem teszem. Pont azért mert nem hallgatok azokra akik megmondják nekem milyen is vagyok.

Te azt mondod elvakult vagyok. Megértem, hogy ezt mondod.

Azért megkérdezem tőled, hogy mennyi könyvet olvastál el a Szcientológia kiadványokból? Hányszor néztél rá a Szcientológia hivatalos weboldalára? Hány Szcientológussal beszéltél már eddig?

Mert az ember csak akkor tud nem elvakultan dönteni a Szcientológiáról ha megtette ezeket is. Amúgy csak átveszi mások véleményét, mert az számára szimpatikusabb. Sajátja nincs.

Akkor most ki az elvakult kettőnk közül?

2015. jún. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Sir Butcher, veled csak egyetérteni tudok.

Ez a szekta tisztára olyan mint a mentalistából a Világosság nevű szekta, csak itt Bret Stiles helyett L. Ron Hubbard van (nem tudom mennyire nézitek a mentalistát, szerintem jó sorozat).

2015. jún. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 T. Zoltán ***** válasza:
50%
A Mentalista tényleg egy jó sorozat! :)
2015. jún. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim válasza:

Szerencsére nagyon sok könyv megjelent már a pszichésen és anyagilag tönkretett volt tagok tollából, így akit érdekel, olvasson utána. Tudom ajánlani a következő könyveket:

Bonyai Péter: Szcientológus voltam

Norbert Potthoff: A szcientológia labirintusában

Margery Wakefield: Út Xenu felé

Veér András: A szcientológia mocsarában, Bolondok űrhajója, Magyarország a szcientológia pókhálójában;

És ami az alapító valódi életrajzát és az azt érintő hazugságainak leleplezését illeti:

Russel Miller: Arcátlan messiás (itt bele lehet olvasni a könyvbe: www.shirokuma.hu/upload/Bare-faced%20Messiah_HU_sample.pdf)


Ha valaki szívesen olvas aongol nyelven is, rengeteg könyvet talál az interneten, én csak egy pár magyar nyelvűt soroltam fel.


Egyébként meg akárhány szcientológiát érintő kérdés jelenik meg itt a gyakorikérdéseken, mindig megjelenik egy szcientológus, hogy védje az "egyházát". Ahelyett, hogy élne az internet adta lehetőséggel és ő is inkább utánanézne a dolgoknak. Pl. annak, hogy hogyan is halt meg Hubbard, hány gyereke van valójában (pl. Quentin Hubbardról senki sem beszél a szervezeten belül, nem is tudnak róla, pedig Hubbard legkisebb fia, aki apja jobb keze volt az Apolló-n, együtt dolgoztak, Quentin V-ös szintű auditor volt és OT V. Nos, ő öngyilkos lett. Homoszexuális volt, ami apja szerint egy szexuális aberráció. Már csak az a kérdés, hogyan lett egy aberrált ember OT V. Ha OT V volt, mégis hogyan lett öngyilkos? Miért nem tudta megoldani az élet problémáit? Ez már a clear szint fölött van jóval. Róla is ír Russel Miller a könyvében. Aki pedig vitatná, hogy egyáltalán létezett, nos, egy 1968-as Auditor magazinban van egy kép róla és egy cikk, amelyet ő írt, épp az OT-szintekről beszél benne.


Ajánlanám elolvasásra a Penthause magazin által Hubbard másik fiával, ifj. L. Ron. Hubbard-del készített interjúját, amelyben az őszintén beszél apjáról és a szcientológiáról, és arról, milyen módszereket alkalmazott az apja az emberek megszerzésére: lptr.metacortex.hu/szcientologia/dewolf-interview.pdf


21. században élünk, nézzünk már utána a dolgoknak...mielőtt késő lenne.

2015. okt. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:

Ja, és ajánlom még a Míg végül semmid sem marad c. filmet (YouTube-on megtalálható), illetve a Going Clear (Szcientológia, a hit börtöne)c. film megtekintését. Utóbbi most jön a magyar mozikba (november közepén)3 Emmy díjat kapott, és a készítők 150 ügyvéddel készültek, mert tartottak a szcientológia támadásaitól.

A Going Clear egy dokumentumfilm, megszólal benne rengeteg volt tag is, megtekinthető magyar felirattal itt:

[link]

vagy itt: https://www.youtube.com/watch?v=Yfke2JjpGYE


Persze a magyar szinkronnal ellátott valószínűleg sokkal élvezhetőbb lesz a mozikban, már nagyon várom. :)

2015. okt. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:

Leah Remini színésznő pár éve lépett ki, miután az egész életét szcientológusként élte, és készített egy leleplező műsort az "egyházról", ahol volt tagokkal beszélget, érdemes megnézni. A történetek magukért beszélnek, egyszerűen normális ember számára hihetetlen, hogy manapság büntetlenül maradhat az emberi jogok ilyen szintű sárbatiprása, de a beszélgetésekből kiderül, hogy ezek azért is folyhatnak így, mert a tagok olyan szinten manipuláltak, hogy elhiszik, hogy megérdemlik ezeket a dolgokat, ha az egyház mércéje szerint "bűnöket követnek el".

Egy magyar blogger (szintén volt szcientológus) készített hozzá magyar feliratot, itt megnézhetőek a részek: [link]

2017. máj. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!