Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem fogadják el, hogy...

Miért nem fogadják el, hogy vannak másvallásúak is? Például volt az a Zeusz és Jézus kérdés, ahol Zeuszt bálványistennek titulálták, és kijelentették, hogy az csak mese, a Biblia ellenben bizonyított.

Figyelt kérdés
Mert lehet, hogy én pont a görög istenekben hiszek, de nem ítélem el azt, aki nem.
2010. febr. 26. 11:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
49%

Azért vannak ám különbségek az "istenek" között. A zsidó/keresztény Isten sajátsága hogy egy olyan térségben élő embereknek az istene volt, ahol a többi nép bálványokat imádott, azoknak emberáldozatot mutatott be,lerészegedtek a "vallási" ünnepeiken, illetve isteneik erősen antropomorf jellegűek voltak: ettek, ittak, szexeltek, sőt, Zeuszról tudjuk,hogy akaratuk ellenére tett magáévá nőket bika meg aranyeső meg ki tudja még mi képében. Pán félig ember volt, félig kecske, Afrodité hiú volt és kegyetlen, Athéné pedig teljes fegyverzetben pattant ki Zeusz fejéből. (Ez utóbbi a legközelebbi ábrázolása egy valós Istennek)


Ezzel szemben Jahvéról annyit tudunk hogy senki sem látta, hogy néz ki, még Mózes is csak az égő csipkebokrot látta, ami lángokban állt, de nem égett el. Ez a láthatatlan Isten megtiltotta, hogy bármilyen bálványt faragjanak és az imádják (pedig szegény zsidók nagyon szerettek volna olyanok lenni mint a többi nép, még aranyborjút is csináltak, de mint később kiderült, ez nagy baklövés volt....)

Amikor megkérdezte Mózes kicsoda Ő, azt mondta Én VAGYOK szembeállítva magát az emberrel aki csak létezik, itt és most. Ő az, aki VAN. Igazából ez az isten mint első ok, mint teremtő erő, mint a mindenséget fenntartó szent energia van jelen. Emberi vonásai is vannak, de jóval árnyaltabbak, mint a görög isteneké.


A pogány istenekből azért "kellett" több, mert önmagukban nem álltak meg. Gyengék voltak, versengtek egymással is, sokszor az emberekre volt szükségük hogy kihúzzák őket a carból. A háború istene erős volt, de kijátszható, Afrodité nem volt erős, de alattomos praktikái voltak.

A monoteista Isten jellemzője hogy elég önmagában. Nem kell mellé más.


Te abban hiszel, amiben akarsz, de nem véletlenül "haltak ki" ezek a pogány vallások. Ha például csak poénból akarod feltámasztani őket, mint ahogy a legtöbb ember manapság csak divatolni akar vele villogni, nincs értelme és nem is hasonlítható egy olyan Istenhez, akiben az emberiség nagy százaléka hisz, és nem ok nélkül.


Freya

2010. nov. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Sértő az, ha azt gondolod, hogy divatolni akarok.

"Zeuszról tudjuk,hogy akaratuk ellenére tett magáévá nőket bika meg aranyeső meg ki tudja még mi képében." Nahát, és mi a helyzet Máriával? A kereszténységben igaz, csak egyetlen félisten van, de fogantatása hasonló a görög vagy etruszk félistenekével.

Lehet, hogy én tévedek, de nézz egy bármilyen korareneszánsz vagy reneszánsz Angyali üdvözlet festményt, és azon belül Mária képét. Bár neki előre be lett jelentve az esemény, ez a dolgokon nem változtat.

2010. nov. 11. 10:20
 13/23 anonim ***** válasza:
49%

Mária beleegyezett. Azt mondta: legyen a te beszéded szerint. Zeusz nem kérdezősködött. A monoteista isten pedig nem szexuális úton termékenyítette meg Máriát, egyszerűen Isten ereje szállta meg.

Én nem sértegetni akartalak, csak elég nehezen tudom elképzelni hogy tényleg Zeuszban hiszel. Nem azért, mert nem fogadok el más vallásokat. Semmi bajom a buddhizmussal, Krisna tudattal, zsidó vallással, taoval , zennel és ki tudja még mivel. Ezeknek a vallásoknak ugyanis vannak alapjaik. Buddha tanításai, a védák, a tao te king és még sorolhatnánk. De ezek nem mitológiák, viszont a görög isteneknek mitológiai alakok. És megkérdezhetem hogy neked milyen személyes megtapasztalásod volt Zeusszal?

2010. nov. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

10:52:

Noha nem hozzám szól a kérdés, de azért megkérdezhetem, hogy neked milyen személyes megtapasztalásod volt a keresztény istennel?

2010. nov. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Volt. Több is. Mint ahogyan mindenkinek, aki választ egy vallást, amibe nem bele született. Hallottam már személyes tapasztalatot zsidóktól, a krisna tudat és a buddhizmus egy másféle megtapasztalást ad (meditáció útján), de az is ismert. Ezért kérdezem,hogy például Zeusz milyen módon jelenti ki magát neki, ez engem tényleg érdekel.
2010. nov. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Ó, hát így én is tudok mondani mindenfélét. Például, hogy álmomban megjelent nekem a Kétajtós Szekrény istenség és felszólított, hogy azonnal rakjak rendet, mert örökké átok fog ülni rajtam. Kénytelen voltam behódolni a bitangnak. :)

Engem is tényleg érdekel, hogy SZÁMODRA milyen módon nyilatkoztatta ki magát Isten. Ha több ilyen alkalom is volt, akkor tudsz mesélni.

2010. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Természetesen, ha érdekel ezt priviben megteszem. De mivel erősen szkeptikusnak és gúnyosnak tűnsz, itt nem fogok neked belemenni részletekbe, hogy aztán utalj engem a bolondok házába hetyke gúnykacaj kíséretében. Azért mert esetleg olyan élményem volt ami neked nem. Sok hívő tudna mesélni,bár szavakba önteni kétség kívül nehéz.


Ezért vagyok kíváncsi, hogy a kérdezőnek milyen a "kapcsolata" Zeusszal. Zeusztól szent írás nem származik, tehát azon keresztül nem tudja magát kijelenteni. Ezért lennék kíváncsi a kijelentés egyéb formáira. Ha ő sem viccel,akkor én sem.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__9..

2010. nov. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
60%

Ne hidd, hogy a maró gúny szól belőlem, ez amolyan irónia, talán önirónia is, ugyanis nagyon vallásos szellemben neveltek, voltam elsőáldozó, bérmálkozó- mégsem sikerült az egyháznak teljes mértékben meggyőznie.

Aktív tagja vagyok egy katolikus fiatalokból álló közösségnek. Rettentő sokat kaptam tőlük, az élettől, hogy megismerhettem őket, így ha másért nem, ezért minimum megéri eljárni közéjük. Épp ezért érzem magam kellemetlenül, mert nem merném beismerni a zömüknek, hogy én nem vagyok képes lenyelni ezt a sok dolgot, amit az egyház verne belém vaskalapáccsal. A hitem nem őszinte. Én szeretnék hinni, épp ezért keresem a BIZONYÍTÉKOKAT. Talán egyszer jön egy sugallat, de addig is az egyház tanításának számomra nincsen nagyobb hitele akármelyik másikénál.

Ezzel a lendülettel beleástam magam más vallásokba és foglalkoztam egészen okkult dolgokkal is. Engem éppenséggel nem a görög, hanem az egyiptomi mitológia fogott meg.

Képzeld, ennek kapcsán részem volt egy csodálatos kinyilatkoztatásban is! Egyszer berepült egy kisebb testű sólyomféle az ablakomon. Vagy 1,5 óra volt kiterelnem a szabadba, a függönyöm és pár csecsebecsém bánta a találkozást, de nem húztam fel magam túlzottan. Hórusz isten sólyom képében jelenik meg és hiszem, hogy ő volt. Nem vagyok benne biztos, mit akart üzenni, de eljött, láttam, üdvözöltem és visszavárom...

Még ha költséges is egy ilyen találka. ;)))

2010. nov. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Attól, hogy nem "jelent" meg nekem egy isten, még hihetek benne, nem?


Egyébként, ha már itt tartunk, én kis korom óta nagyon féltem a vihartól, égdörgéstől, villámoktól. Aztán másfél éve messze, kinn Kukutyinban kapott el a vihar, amikor épp városfelfedezni voltam. Míg siettem vissza a kollégiumra, volt időm elmélkedni a világ szakrális mivoltáról, akkor csapott be egy villám a (kaposvári) Meki előtti gesztenyefába. Én ezt személyesen láttam, és egyfajta jelként értelmeztem. Azóta nem félek a viharban, persze, bele lehet magyarázni akármit, én azonban így láttam, és az én élményem volt. És nem, nem a keresztény isten, mondhatsz bármit.

2010. nov. 11. 22:04
 20/23 anonim ***** válasza:

Minek neked egy olyan Isten, aki nem tud rajtad segíteni?



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. nov. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!