Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem fogadják el, hogy...

Miért nem fogadják el, hogy vannak másvallásúak is? Például volt az a Zeusz és Jézus kérdés, ahol Zeuszt bálványistennek titulálták, és kijelentették, hogy az csak mese, a Biblia ellenben bizonyított.

Figyelt kérdés
Mert lehet, hogy én pont a görög istenekben hiszek, de nem ítélem el azt, aki nem.
2010. febr. 26. 11:10
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
60%

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:52


Az egyház engem sem tudott soha meggyőzni. Én ateista háttérből jövök, de mégis másfele vitt az utam. Kisebb spirituális élményeket leszámítva én kétszer "hallottam" az Úr hangját. Egyszer egy morális leckét kaptam tőle, másodszor pedig elküldött Izraelbe. Mindkettő gyökeresen megváltoztatta az életemet.


Ennek ellenére nem vagyok vaskalapos keresztény. Meditálok és Hamvas Bélát, Müller Pétert és Paulo Coelho-t olvasok. Nem hiszem, hogy Isten hatalmas égi mikulásként a kívánságainkat lesné. Abban hiszek, hogy nekünk kell felnőnünk hozzá, és csak abban segít, hogy az Úton tudjunk járni. A többi dologgal magunknak kell foglalkoznunk. Nem gyógyulásért imádkozom, hanem közelségért. "Legyen meg a te akaratod!" Ennek az imának látom egyedül értelmét.


Kívánom, hogy találd meg, akit keresel. További szép napot!

Freya voltam.

2010. nov. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

" Minek neked egy olyan Isten, aki nem tud rajtad segíteni? "

Mi közöd hozzá?

2010. nov. 12. 16:49
 23/23 anonim ***** válasza:
58%

Bocs! Semmi!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. nov. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!