Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A legtöbb ateista tisztában...

A legtöbb ateista tisztában van azzal, hogy mire mond nemet?

Figyelt kérdés

Sokszor előfordult már - akár itt az oldalon is - , hogy azt tapasztaltam, hogy Istennel, az Egyházzal szemben olyan dolgokat hoznak fel, amiket az Egyház sem ismer el.

Pl. 6000 éves a világegyetem vagy mindent elhiszünk és úgy teszünk, ahogy a Bibliában le van írva.

Nem tudom eldönteni, hogy ez most a többség vagy inkább a hangos kisebbség.



2015. júl. 21. 17:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
79%
Sok mindenre nemet mondok (dohányzás, gyorshajtás stb.), melyikre vagy kíváncsi, mert a magyarázatodból semmi nem derül ki.
2015. júl. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
0%

Aki Krisztussal él, az jól tudja, hogy nem kell szelektálni a világ kedvéért a Bibliából, hogy ezt elfogadom, mert ezt még be tudja nyelni a világ és nem cseszeget miatta, de azt már elutasítom, mint például a 6 napos teremtést.

[link]

2015. júl. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
77%
A Bibliában sok mindent kell képletesen értelmezni, nem szó szerint. Azt mindenképp, ami ellent mond annak, amit ma tudunk. De régen amikor nem tudtunk ennyit, akkor olyat is szó szerint vettek, amit ma már nem. Vajon mikor jutunk el oda, hogy semmit sem veszünk szó szerint belőle? Nem szeretek várni.
2015. júl. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
83%

Hidd el pontosan.:)

"Egyházzal szemben olyan dolgokat hoznak fel, amiket az Egyház sem ismer el. "

Ergo,az biztos nem is volt....Neeee....

Túlvilági lét?

Bizonyítsd!

Esetleges büntető eljárás halálunk után az életutunk függvényében?

Bizonyítsd!

Feltámadás?

Bizonyítsd!

Minden népre vonatkozik az egész?

Bizonyítsd!

Az élet,világ komplexitása miatt érzett felfoghatatlanságból adódó értelmes intelligenciára való asszociálás érzetének igazsága?

Bizonyítsd!

Jaaa...Egy Könyvben ezt írták...Ami alapsztoriját 1800 éven keresztül gyűjtötték,átírták,betoldották,sok olyan koron át,mikor a hazugság,félrevezetés és a tudatlanság sokkal nagyobb volt mint manapság.Ami alapján kivégeztek a fene tudja hány millió embert és telve van a "tudománnyal" a mai napig.

Aki ezt megeszi (mint én is tettem),az megérdemli a rá elbKhszott éveket az életéből...

2015. júl. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
42%

abban az értelemben hangos kisebbség, hogy idejön és az idejét azzal tölti hogy ostobaságokat beszéljen, illetve leszólja a többi ateistát ha érdeklődik valamelyik vallás iránt(nem megtérni akar, csak más emberek kultúráját megismerni)


abban az értelemben a többség, hogy lenéző, agresszív, gyakran tanulatlanabb mint a vallásos emberek akiket hülyének tart, hogy eleve nem nyitott arra, hogy talán a másik ember nem hülye és nem fanatikus, hanem benne is felmerült ugyan az a kérdés már korábban, csak kapott rá egy jó választ stb


a legtöbb ateista aki "utálja a vallásokat" nem a vallást utálja hanem a róla kialakított teljesen hamis képet, ami gyakran úgy alakult ki hogy nem beszélt soha az adott vallás tagjaival ha mégis, arra azt mondja "kivétel erősíti a szabályt" és csak ritkán gondolja át még egyszer a dolgokat, gondolom te keresztény lehetsz, biztos tapasztaltad már, hogy rád akarják eröltetni, hogy pl te igenis abban hiszel hogy 6000 éves a föld és hasonlók "had gyűlöljelek már egy kicsit, szóval legyél már tényleg hülye mint azt eddig gondoltam" alapon, esetleg apró amerikai szektákra hivatkozva álltalánosítanak a mainstream kereszténység felé is


sajnos rengeteg az ilyen ateista, de ennek az az oka, hogy manapság az ateizmus a "tömeg vallása"


de ne ezt vedd alapnak, hanem az olyanokat mint pl Dowkins, persze néha ő is tud elég bunkó lenni, de ő egy alapvetően jó szándékú és következetes ember, korrekt módon érvel és nem csak egyszerűen "a biblia hazudik" szintű kijelentéseket tesz(mint gyakorin sokan), a célja nem az, hogy saját nézeteit erőszakolja másokra fasisztoid eszközökkel (mint az ateista tömegek), hanem hogy az embereket megvédje a csalóktól, ő maga is elismeri, hogy a vallásosság minden oldalát(pl az etikait) elvetni civilizációs visszalépés lenne, és még sorolhatnám


na ilyen egy igazi ateista, nem olyan mint az itt írók többsége, a szándékosan értetlen és kötekedő Ozmium42 és társai


egy ateista

2015. júl. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:

Az, hogy Te és a Te egyházad nem ismeritek el, egy dolog.

Ugyanakkor az USA-ban a népesség egy - a gondolat abszurditásához képest - jelentős része, kb. 20%-a ( [link] ) ezt elhiszi. Mivel ezek az emberek jelentős súllyal bírnak, amikor a világ no. 1 nagyhatalmának a vezetőit kell megválasztani, a probléma sajnos globális méretű.

Amellett ateistának lenni az USA-ban a legnehezebb a fejlett világon belül, így az ottani ateisták hangja jut el a többiekhez.

Amellett hidd el, hogy a legtöbb ateista valamilyen vallásból lépett ki. Sokuk számára nem volt könnyű döntés. És temérdek irodalma van a témának, ezt is bizonyára sokan elolvasták.

A 6000 éves földet akkor nem hozom fel mint érvet a hitrendszeretek ellen. De Ti azt mondjátok, hogy van egy teremtő. Viszont akkor felmerül a kérdés: ki teremtette a teremtőt? És a teremtő teremtőjét? És annak a teremtőjét? Azt mondani, hogy márpedig a Teremtő mindigis létezett, ugyanolyan (logikailag), mintha azt mondanád, hogy a Föld mindigis létezett.

2015. júl. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=U0u3-2CGOMQ&feature=share


A kérdéseket meg is lehet válaszolni intelligensen, amikor valaki lecsúszik az alpáriság szintjére, azt már nem lehet komolyan venni.

2015. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:

# 1

Rendben, ha neked jól esett, örülök, hogy ezzel villogni tudtál...


# 4

Nagyon jól kezded, amit írtál, egy rendes vita alapját szolgáltathatná, mondjuk nem maguk a kérdések, mert elég lehetetlenek pl. a feltámadás bizonyítása :D Inkább azon lehetne vitázni, hogy minek/kinek milyen bizonyítékra van szüksége. De az utolsó 4 sorod merő túlzás, és sokkal inkább a saját véleményed van benne, mint történelmi tények.


# 6

Nem, különbözik a kettő - legalábbis szerintem. A Föld egy fizikai világban van, Isten pedig egy időn és téren kívüli világban alapvetően, ha külön kell választani. Ha megalkotsz egy rendszert, annak nem vagy részese. Pl. építesz egy házat és nem válsz fallá, úgy gondolom, hogy valamennyire szintben alattad lesz.

2015. júl. 21. 20:52
 9/61 anonim ***** válasza:
100%

1) A legtöbb ateista többet tud a vallásokról, mint a vallásos emberek.

[link]

2) Tisztában vagyunk vele hogy nem mindenki hiszi el a fent említett dolgokat. De mivel te nem írod le részletesen hogy pontosan mikben hiszel és mikben nem, ezért kb tippelünk. Ha neked fontos, hogy te abban nem hiszel, akkor majd leírod. Sajnálom, én is jobban örülnék ha minden eszmecserét úgy kezdhetnénk, hogy tisztába jövünk azzal, hogy ki pontosan miben hisz. De sajnos ez teljesen lehetetlen.

3) Sokszor azért a ti hibátok a dolog. Ha te leírod, hogy 100%-ban igaznak és tévedhetetlennek tartod a Bibliát, akkor én abból feltételezem, hogy mondjuk hiszel a fiatal Föld hülyeségben is, mert hogy az is szerepel a Bibliában. Én nem tudom betippelni, hogy te most épp mennyire tudod összeegyeztetni a Biblia tévedhetetlenségét és annak elismerését hogy hülyeségek vannak benne. Valamennyire biztosan, hiszen börtönben ülnél ha a Bibliát 100%-ban követnéd, de pontosan mennyire? Kénytelenek vagyunk általánosításokkal élni. Megint csak, ha tévedünk, akkor ki kell javítani.

Vagy ha leírod, hogy hiszel az isteni teremtésben, akkor én arról megint csak a fiatal földes hülyékre asszociálok, pedig lehet hogy te épp abban hiszel, hogy isten 13,8 milliárd éve teremtette a világot. Ami mondjuk hasonlóan nagy hülyeség, csak teljesen más okokból.

2015. júl. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
100%

Én pont tegnap veszekedtem egy baptista gyökérrel, hogy a világ nem 6000 éves, mert szerinte igen, hiszen az van a Bibliába írva.

Na akkor most ilyenkor mi van?

2015. júl. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!