Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A legtöbb ateista tisztában...

A legtöbb ateista tisztában van azzal, hogy mire mond nemet?

Figyelt kérdés

Sokszor előfordult már - akár itt az oldalon is - , hogy azt tapasztaltam, hogy Istennel, az Egyházzal szemben olyan dolgokat hoznak fel, amiket az Egyház sem ismer el.

Pl. 6000 éves a világegyetem vagy mindent elhiszünk és úgy teszünk, ahogy a Bibliában le van írva.

Nem tudom eldönteni, hogy ez most a többség vagy inkább a hangos kisebbség.



2015. júl. 21. 17:13
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
100%

Az van, hogy az a baptista nem volt igazi skót. Egy IGAZI skót csak olyan dolgokat gondol, amik a kérdező szerint még logikusak.

aki nem érti a skótos dolgot: [link]

2015. júl. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.


#8: A hogyan jött létre a világ kérdésre az egyetlen válasz, hogy nem tudjuk (vagy legalábbis nem minden részletét). Innen eljutni oda, hogy mindenképp a Teremtő volt, aki az egész univerzum egyetlen bolygójának egyetlen főemlősével foglalkozik (az emberrel), és különösen arra fókuszál, hogy annak az egyetlen főemlős fajnak az egyedei mit csinálnak amikor meztelelenek... igencsak meredek és indokolatlan lépés.

2015. júl. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
61%
Igen, a baromságaitokra mondunk nemet.
2015. júl. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 A kérdező kommentje:

# 12

A világ keletkezéséről nem tudunk biztosat, ez igaz. De hadd fordítsam meg: Ebből azt feltételezni, hogy semmiképp sem lehetett egy felsőbb lény keze benne, nem ugyanolyan indokolatlan? A válaszod többi része pedig megint egy lenéző torzítás, amit nem tudom, mivel érdemeltem ki. :( Legalábbis nekem annak tűnik.

2015. júl. 21. 22:30
 15/61 anonim ***** válasza:
100%

"Ebből azt feltételezni, hogy semmiképp sem lehetett egy felsőbb lény keze benne, nem ugyanolyan indokolatlan?"


Senki sem feltételezi, hogy semmiképp sem lehet egy felsőbb lény keze a dologban. Azt állítom, hogy nem indokolt teremtést feltételezni, nem azt hogy a teremtés teljességgel lehetetlen. És szerintem ezzel majdnem minden ateista egyetért.

Szóval ha már így felmerült: TE tisztában vagy azzal, hogy mire mondasz nemet?

Nekem úgy tűnik nem. Nekem úgy tűnik, hogy az ateizmust te is egy isten létezését 100%-ig kizáró eszmének tartod, ami teljes tévedés. Az ateizmus azt jelenti, hogy nem hiszek istenben. Nem azért, mert semmi esetre sem létezhet, hanem azért, mert nem látom megalapozottnak a benne való hitet.

2015. júl. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
100%

6-os (12-es) vagyok.


Az előttem lévő is meglehetősen jól megfogalmazta.

Nem zárom ki alapjaiban, hogy egy teremtő műve lenne a világmindenség.

De ez felveti a teremtő teremtésének a problémakörét, ami sehova nem vezet.


A második része a válaszomnak meg igencsak indokoltnak tűnik. Lehet, hogy szemtelenül megfogalmazott, de indokolt.

1) Vannak elképzeléseink az univerzum méreteiről és ahhoz képest a mi naprendszerünk eszméletlenül kicsi, magyarul az összes megteremtett dolog 99,99%-ával a teremtő nem foglalkozik. Nem tudok egy olyan vallásról se, amelyikben szó lenne a többi bolygón lévő életformák Istenhez való viszonyáról. Isten közéjük nem szállt le.

2) Az összes létező állat, növény, gomba, baktérium, stb. valaha is élt faj közül az egyetlen, akivel a Teremtő valaha is foglalkozott, csak velünk lépett kapcsolatba, a másik 99,99%-ot elhanyagolta.

3) A kereszténységnek alig van olyan ágazata, amelyiknek ne lenne határozott elképzelése a házasságon kívüli vagy azonos neműek közötti szexről. Tehát a teremtőt (látszólag) nagyonis érdekli, hogy az az egy kivételezett főemlősfaj mit csinál meztelenül.


És a két gondolatmenet szinkronizálása: szerintem ordít a kontraszt az univerzum nagyszerűsége és a később (különösen a 3) pontban) megfogalmazott dolog kicsinyessége között.

Még ha lenne is okom azt hinni, hogy az univerzumot a Teremtő teremtette (márpedig nincs), akkor ebből még egyáltalán nem következne az (sőt!!!), hogy személyes kapcsolatot akarjak vele ápolni, és hogy elhiggyem, hogy számít neki bármi is az én életemből.

2015. júl. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 ceri ***** válasza:
83%

Az egyházakkal ugyanaz a baj, mint a pártokkal, csak talán sokkal jobban érvényesül a dolog. Nevezetesen az, hogy nem engedi meg a gondolkodást az egyénnek. Azonosulni kell az egyház vezetőinek, megmondóinak az értelmezésével. A hit viszont szerintem egyrészt lelkiismereti dolog -tehát teljesen egyéni és szuverén- másrészt egy érzés is, amit nem kell, mert nem is lehet programozni a hívekbe. Magyarán a hitet nem lehet mások számára meghatározni. A vallások mégis ezt teszik, mert kb úgy működnek, mint a pártrendszer. Ha belépsz, ott sem lóghatsz ki a sorból, mert akkor kárt okozol nekik.

Az egyházak természetesem ma már -a tudomány fejlődése miatt- kénytelenek bizonyos bibliai állításokat felülírni. Az ateisták így is találnak épp elég ellentmondást a judeo-keresztény vallásokban. Legtöbb irányzat az ószövetséget hangsúlyozza, amely szerintem elfogadhatatlan Jézus követésével egyszerre. Ezt a zsidó nép nagyon jól látta -látja. A zsidóság ma is azok szerint az elvek szerint működik. Háborúzik, kizsákmányol, élősködik más rovására.

Jézus ezeknek az ellenkezőjét tanította. A "szeressétek egymást" nem egyeztethető össze az ószövvel, amelynek a mottója az erővel való leuralás, az alávetés vagy alávetettség.

A jujdejó kereszténység kísérlete e két attitüd közös nevezőre hozása, eleve hibás. Számomra is egyértelmű -nem csak a zsidóknak-, hogy ez elfogadhatatlan egy gondolkodó, erkölcsiségben is következetes embernek. Nem lehet egyszerre 2 ellentétes irányba menni! Ezért aztán nem is véletlen a megszámlálhatatlan felekezet, szekta. Erőltetik ami nem mehet. Hazug, álnok, buta, primitív az az álláspont, hogy igenelhetünk egyszerre zsarnokságot és közben "galamb" lelkűek vagyunk. Nem lehetünk egyszerre mind a 2!

Szerintem ez sokkal nagyobb probléma, mint tudományos szempontból értelmezgetni, és minősíteni a Bibliát. Ezek marginális kérdések. Egyrészt mert tényleg vannak benne szimbolikus dolgok, másrészt mert nem is lehetett -és hiábavaló lett volna- 2-3000 éve - egy örök érvényű tudományos könyvet írni. Ilyen legalább annyira értelmetlen lenne, mint a kutyámat tanítani az ősrobbanás elméletére. A tanítás nem csak az oktató esetleges közlési vágyának, hanem a tanuló ismereti szintjének is meg kell, hogy feleljen. Itt és most is ebben a csodás materialista világban az óvodával kezdődik és nem az egyetemmel.


És végül -az igazság nem többség vagy kisebbség kérdése. Nem mindegy, hogy ki mit gondol? Ilyen szempontból sztem teljesen mindegy. Maga az egyház is csak mindig jóval később ismer el tudományos tényeket ami ellent mond a Bibliában leírtaknak, mint amikor azt megtehetné. Ez természetes dolog. Az emberek általában ragaszkodnak a nézeteikhez, állításaikhoz. Ez természetes, és általános jelenség, tulajdonság.

Mint ahogy az is, hogy a sötétséghez nincs szükség semmire, és minél több a világosság, annál több energiát igényel az. A többség mindig is "sötét" lesz -az emberi társadalomban is. De azért mert most konkrétan egy bizonyos szempontból -pl. filozófiai kérdésekben- valaki tájékozatlan, az nem jelenti azt, hogy értéktelenebb lenne bárkinél is. -Csak még mielőtt valaki ezen kezdene el vitázni.

2015. júl. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 ceri ***** válasza:
18%

"Nem tudok egy olyan vallásról se, amelyikben szó lenne a többi bolygón lévő életformák Istenhez való viszonyáról. Isten közéjük nem szállt le. "


És miért kellene, hogy erről szó legyen? Főleg pár ezer éve. Majd kiderítjük, ha aktuális probléma lesz.


" csak velünk lépett kapcsolatba, a másik 99,99%-ot elhanyagolta. "


Dehogy hanyagolta. Mindegyikkel annyit foglalkozik amennyit kell. Te sem annyit foglalkozol a szobanövényeddel, vagy az atkákkal amik rajtad vagy a szőnyegen vannak, mint mondjuk a gyerekeddel. A természet tökéletesen működik, ha csak az ember ...... Mit kellene még vele foglalkozni!? Az ember azért kivétel, mert isten belénk lehelte a lelkét -de inkább szellemét- Magyarán mi is ő vagyunk, legalább annyira vagy jobban mint nekünk a gyerekünk.


"A kereszténységnek alig van olyan ágazata, amelyiknek ne lenne határozott elképzelése a házasságon kívüli vagy azonos neműek közötti szexről. Tehát a teremtőt (látszólag) nagyonis érdekli, hogy az az egy kivételezett főemlősfaj mit csinál meztelenül. "


Csodálkozol? Ha minket annyira érdekel, őt ne érdekelné? Talán ezért is teremtett minket. Talán mi vagyunk az idegrendszerének egy része. De ha nem is, egyszer az a baj ha foglalkozik, máskor meg, hogy nem.

A szexualitás nem csak biológiai aktus. Nem mindegy, hogy milyen lelkületek találkoznak. A bablevesbe sem mindegy, hogy teszel-e babot és hogy zsizsikes-e vagy egészséges amit beleteszel.

De ez csak neked feltűnő kérdés -mert gondolom érdekelt vagy- a Biblia egyéb egészségi tanácsokat (étkezés) is tartalmaz. Az meg természetes, hogy nem a betegségre buzdít.


Szval keresztény szempontból védhető sztem Istennek ez a hozzánk állása. Ateista szempontból persze sok minden érthetetlen vagy indokolatlanul hangsúlyosnak tűnik.

2015. júl. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 ceri ***** válasza:
25%

"Igen, a baromságaitokra mondunk nemet."


És mi közöd hozzá? Engem sem zavar ha te barom vagy. A barmokkal nem érdemes vitatkozni. Vitatkozni akkor érdemes ha van esély valami közösre jutni. A világnézete az embernek nem egy mellékes része, hanem a tudat, öntudatának a lényege. Ha ezt elvitatod az embertől, akkor te nem vagy ember, legfeljebb -szabású.

2015. júl. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon nárcisztikus elképzelés, hogy a mi kedvünkért teremtette az egész világegyetemet.


Meg akkor felmerül az a kérdés is, hogy most miért ment el jópár millió év azzal, hogy a dinoszauruszok uralták a Földet.

Mondjuk ha az Istennek mi fontosak vagyunk és azért fontos neki a szexualitásunk, mert jót akar nekünk, érdekes, hogy a nemi erőszak bibliai "büntetése", hogy a szatírnak feleségül kell vennie az áldozatot.


El kell, hogy keserítselek: az, hogy barom vagy, sajnos nem a magánügyed. Ha egy elszigetelt barom lennél, akkor nem lenne gond, bezárnánk a pszichiátriára és kész. Viszont sajnos vannak olyan baromságok, amiket az emberiség jelentős hányada elhisz. És akkor több probléma is fellép.

A kereszténység esetében az egyik legfontosabb, hogy bioetikai kérdésekben foglal állást, viszont az indokai teljesen helytelenek és gyakran a következtetés is az.

Vegyük például az őssejtkutatást. Az orvostudomány legígéretesebb területe a 21. századra nézve, ugyanakkora áttörés lehet, mint a 20. században volt a megbetegedések és a baktériumok közötti összefüggés, valamint a baktériumok legyőzési módjainak a felfedezése. Jóformán alig van olyan páciens, akin az őssejtkutatás ne segíthetne, mert lehetővé teszi bármilyen sejt létrehozását. Magyarul ha valakinek szervátültetésre lenne szüksége, lehet neki mesterségesen csinálni egyet, nem kell megvárni, hogy felszabaduljon egy. De balesetben megsérült végtagokat is ugyanígy lehetne mesterségesen előállítani. ÉS biztos, hogy ebben az esetben 100% kompatibilitás lenne.


Igen ám, de az őssejtkutatás során el kell pusztítani (része a folyamatnak) 3 napja megfogant petesejteket. Igaz, hogy nincs még semmilyen idegrendszerük, a természetben (mármint a női testben) is ebben a fázisban 50% fölötti a valószínűsége, hogy elpusztulnak, illetve azért se lehet őket egyénhez kötni, mert ebben a fázisban osztódva ikreket, egyesülve pedig egy darab embert, szakzsargonban himérát hoznak létre.

Az említett barmok szerint viszont ez erkölcsileg elfogadhatatlan. Inkább szenvedjen mindenki, aki súlyos égési sérülést szenvedett vagy akinek megsérült a gerince. Az élet akkor is szent, ha éppen egy petri-csészében van. Akkor is, ha nem több egy mikroszkópikus sejtcsomónál.


Szóval a baromságaitokkal az (is) a baj, hogy hátráltatják a tudományos kutatást. Hátráltatják csodálatos gyógymódok megtalálásának a lehetőségét. És ezzel az egész emberiségnek ártanak. Innentől kezdve meg nagyon nem magánügyetek.

2015. júl. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!