Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit mondanak az evolúció...

Mit mondanak az evolúció tagadói és jehova tanúi ezekre a tényekre?

Figyelt kérdés

Az intelligens teremtést cáfolja, az evolúció elméletét alátámasztja az elcsökevényesedett, funkció nélküli lábcsontjai a bálnának. Ha valami felesleges, akkor miért lett megteremtve?


Ugyancsak érdekes dolog az állattenyésztőknél a mesterséges szelekció, a tudatos tenyésztés. Ha csak teremtéssel lehet létrehozni megfelelő élőlényt, akkor miként működhet a megfelelő vérvonal létrehozása, fenntartása a kiválasztott egyedek keresztezésével?

Ez maga a felgyorsított evolúció: [link]

Jehovások állításának cáfolására:

- Az eredmény, a változások megfigyelhetőek.

- Ellenőrzött körülmények között ismételhető.

- Megjósolható működésű, az új egyed a kívánt tulajdonságokat örökli.



2015. aug. 27. 09:54
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/513 ceri ***** válasza:
9%

"Nem tudom milyen ugrászerű dolgokra gondolsz?"


Most mondhatnám, hogy ami gyorsabb, mint egy boeing 707 spontán 747-é alakulása. :)

Ez persze egy rosszindulatú, fölényeskedő megjegyzés lenne, de van benne igazság.

De van a szakirodalomban nagyon sok leírás, amelyek ilyen ugrásszerű átalakulásokkal foglalkoznak.

Az E coli motorja, ostora, csapágya elcsépelt példa. Materialisták egyszerűen letagadják és azt mondják, hogy szépen fokozatosan alakult ki a 4-5 összetevő, értelmetlenül, véletlenül. Céltalanul öröklődtek ezek az alkatrészek, míg aztán egyszer csak fokozatosan meglett mindegyik és azóta ezzel változtatja a helyét a baktérium. Szánalmas ez a véletlenhez való ragaszkodás a materialisták részéről. Részükről a legszánalmasabb, akik az ész, értelem bajnokai, akik szerint mindennek oka van.

De vannak más dolgok is. Pl megfigyelték egymástól elszigetel állat populációkban, hogy hasonló viselkedési mintákat kezdenek el követni aminek semmi köze a környezeti változásokhoz. Mintha távoktatásban részesítenék egymást.

Aztán amiről írtam. Az ember egyik pillanatról a másikra rákos lesz. Aztán meg napok alatt kigyógyul akár valamilyen placebo szer "hatására", akár anélkül, pusztán a gondolkodása megváltozásával. Ezeket hitelesnek mondható vak tesztekkel is igazolták. Persze nem mindet, de ha egy is igaz és pártatlan, akkor létezik a jelenség. Márpedig jónéhányat nem lehet hitelteleníteni e tekintetben.

Szóval számtalan ilyen jelenség van az élet különböző területein. Ezek ismertek és elfogadottak.

A maradi materialisták ezeknek a jelentőségét úgy próbálják bagatellizálni, hogy elkülönítik egymástól a jelenségeket -mintha csak valami lényegtelen, nem tisztázott, különleges dologról lenne szó. Ennyire pedig még egy tudós sem lehet átgondolatlan szakbarbár. Valami motiválja őket. Többnyire az anyagiak és a félelem ez a motívum. Behódolnak, mint tették ezt annak idején a papok római pápaság felé.

2015. aug. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/513 ceri ***** válasza:
6%

Gabriel.Tailor !


Dehogy sorolom! Megtettem már itt ezerszer. Néz utána a dolgoknak.

Addig is tölts ki minden héten egy 5 találatos lottót.

2015. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/513 anonim ***** válasza:
95%

"Dehogy sorolom! Megtettem már itt ezerszer. "

Akkor miért olyan megerőltető egy Ctrl+C, Ctrl+V? Vagy félsz hogy hibát találok az elképzeléseidben?


Amúgy pedig miért kéne lottóznom? Ugye te sem gondolod komolyan, hogy egy heti húzású lottó valószínűségét állítod szembe mondjuk egy baktériumpopulációban lehetséges mutáció bekövetkeztével? Egy baciét, amelynek a reprodukciós ideje percekben mérhető, amely egyetlen liter vízben is milliós nagyságrendben fordulhat elő?

2015. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/513 anonim ***** válasza:
92%

"De vannak más dolgok is. Pl megfigyelték egymástól elszigetel állat populációkban, hogy hasonló viselkedési mintákat kezdenek el követni aminek semmi köze a környezeti változásokhoz. Mintha távoktatásban részesítenék egymást. "


Etológia! :-D Emberi és állati viselkedésminták. Ezt szeretem, ha van feláldozható időd írj privátot, egy laza vita sosem árt.


"Szóval számtalan ilyen jelenség van az élet különböző területein. Ezek ismertek és elfogadottak.

A maradi materialisták ezeknek a jelentőségét úgy próbálják bagatellizálni, hogy elkülönítik egymástól a jelenségeket -mintha csak valami lényegtelen, nem tisztázott, különleges dologról lenne szó. "


Vannak külön rákkutatók akik ezzel foglalkoznak és kiemelt figyelmet szentelnek az általad meghatározott esetekre. Csak...hogy kisebb összeesküvés elméletet generáljak, szerintem ide is be-bebotorkál a gyógyszeripar haszonleső hátráltatása. Nem azt mondom, hogy senki se szedjen ezentúl gyógyszereket és egyebek, de messze vagyunk még egy ideális világtól, hogy ilyen dolgok ne essenek meg.


"De mely DNS szekvenciák határozzák ezt meg s hogyan kerültek ezek a meghatározó adattömegek az anyagi tárolókba? "


Szakirodalomban ezekre találsz választ. Az előbbire több laborkísérlet leírását is pl. a világító egerek kapcsán. De ha tényleg arra vagy kíváncsi, hogy ezek a jelenségek hogyan mentek végbe először anno...arra még egy jobb biológus sem tudna szerintem válaszolni.


"Valóban érdekes. S az adott kristály mi alapján reprodukálja magát? Milyen törvényszerűséget használ? "


Nincs nagy ismeretem e-téren, de amit feltudok idézni az az, hogy kémiai reakcióciklusokban reprodukálják magukat, lehetőleg katalizátorok jelenlétében (hogy azok most a reakciók szülöttei, vagy környezeti feltétel nem tudom). Sokkalta inkább kémiai, mintsem biológiai folyamatról van szó. A törvényszerűségről pedig csak annyit, hogy zsákutcába futottak, mint a hópelyhek. De az evolúcióban sok zsákutcát ismerünk. Azt hiszem a szivacsok is ilyenek, de ha nem valaki gyorsan javítson ki :)


"Tehát ha nem tudjuk dekódolni akkor is nevezhetjük információnak vagy akkor már nem az? "


Vannak kísérletek melyek a DNS bizonyos elemeit lökik ki, vagy helyettesítik, így megtudják, hogy az adott elem mit határozott meg a fejlődésben. Ilyen alapon nincsenek a DNS-nek feltérképezetlen területei, de ami engem sokkalta inkább elbizonytalanít az az, hogy tudtommal nem tudjuk megmérni, hogy az adott DNS vagy annak szakasza mennyi információt tárol.


Olyan ez mint a kristálykoponyák. Elméletileg a kristályszerkezetükben sok sok ezer gigabyte-nak megfelelő információt lehet tárolni, de gőzünk sincs, hogy miképp olvashatnánk ki belőlük. Nem azért mert nem értjük írást a papíron, hanem mert még a papírt sem tudjuk kivarázsolni belőlük, hogy valami analógiával huzakodjak elő.

2015. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/513 anonim ***** válasza:
100%
Ui.: Most nagy kár, hogy nem az angol az anyanyelvünk. Sokkal könnyebb lenne hivatkoznunk is valamire.
2015. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/513 anonim ***** válasza:
11%

Vidiripi


Tom Benko!


"Jaj ne, már megint az információ, valahogy mindig ide lyukadunk ki. Az a baj, hogy információ nem értelmezhető egy azt értelmezni képes rendszer nélkül."


Igen már megint az a fránya információ. Mert mi más?

De oké akkor legyen az energiából anyag! Így most jobb?

De gondolj bele. Csúcskategóriás telefonod van! Ha nincs rajta operációs rendszer mire tudod használni? Semmire! Az a rendszer ami a telefon funkcióit működteti annak van tömege a szoftveres résznek? Ha nincs benne akkor nem tudod használni a telefont. Max. levélnehezéknek de a funkcióit nem tudod használni.

2015. aug. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/513 anonim ***** válasza:
4%

"Az végképp nem bizonyít semmit, ha nem tudsz semmit sem alátámasztani. Nem bunkóságból mondom, de szerintem te is érzed, hogy kegyetlenül rezeg a léc alattad."


Ti annyira jók vagytok ezzel a követeztetésekkel:))) Nem, nem rezeg, csak ismerem ezeket az érveket, százezrével cáfoltam már és nincs kedvem 100001-edszer is leírni. azt hittem valami újat találtok ki, aminek gondolkozhtok a cáfolatán. A cáfolás sok részét nem is értenétek meg, mert teljesen más vágányon dolgoztok. Maradjatok meg az evolúciónál, nekem teljesen mindegy. Nekem van Jézusom, semmi több nem kell. azért, mert valaki szerint őrült vagyok, vagy rezeg a léc vagy mittudom én, attól még Jézus az út, az igazság és az élet.

azért mert szerencsétlem baktériumok géntrazformációkkal áttudnak adni bizonyos infókat az nem evolúció, az a teremtéstől van így. Az ember miért nem tudja ezt? Állítólag minden pozitív tulajdonság megmarad.A híres mutációtok meg csak rendellenességekhet vezet. Hogy is szólnak a hírek. Először azonosítottak műanyagevő baktériumokat. Nem azt mondták, hogy nemrég alakultak pozitív genetikai mutációval. Tehát ne csúsztassatok. Tudod mit jelent az, hogy "először azonosítttak"? Értelmező szórtár... Ettől még régebben is létezhetett. Azért, mert ti hozzátesztek a világképetek szerint pár hazugságot,attól még az semmit nem jelent? Rezeg a léc? De kit érdekel. Az örök életem nem tőled, hanem Jézustól függ

Megnézhetnétek végre az élet rejtélyének megfejtése videót a youtube-on, ott elmagyarázzák, hogy genetikailag mit is jelent pl. a pintyek csőrének változatossága és pontosan miért és hogyan jön létre. Kissé el le fogtok döbbenni, mennyire nem támasztja alá a mutációkkal a fajok egymásba alakulását illetve fejlettebb fajok létrejöttét a fejlettlenebből. Látod, milyen stabil a léc alattam? Az érveitek semmi másra nem mutat, csak hogy nem értitek a genetikát, ezért beszltek zöldségeket és hoztok fel buta példákat. Pl. mondod, hogy a baktérium sokszor szaporodik percennkét, ezért képes a poziítv változásra és az ember ezért nem. Ezzel magad és az evolúciót kriztizáltad.

2015. aug. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/513 anonim ***** válasza:
11%

"Abban gondolom egyetértünk, hogy nejlon csak úgy a természetben nem jön létre, teljes mértékben emberi termék"


Vajon ez hogy lehet? A szuperintelligens véletlen életet, embert alkot és nylont meg nem?

Az hogy lehet, hogy a véletlen megalkotta az életet, majd az egysejtűből ember lett, mindez a ma fellelhető kémiai vegyületek útján, felépítette a tökéletesen profi DNS-t és az ember, aki intelligensebb a véletlennél, ezt nem tudja megtenni. Rajta. Építsetek semmiből DNS-t, azon keresztül meg embert. Ha a véletlennek ment, az embernek is menni fog, nem? Vagy az evolúció hívei azt mondják, hogy a véletlen értelmesebb, mint az ember? Mert az igencsak téves állítás.

Vagy pl. egy élőlény, egy tervező nem tud magánál fejlettebb, koplexebb dolgot létrehozni, de pár molekula, egy kis villámlás ezt megtette. Ez hogy lehet? Még az alapvető filozófiában vagy egyszerű logikában is megbukik az evolúció.


És mindeddig sikeresen kikerülték a kőolaj kérdést. A kőolaj az özönvíz fizikájával tud kialakulni. Évmilliók alatt nem. (Vannak olajkészítő házi berendezések. Azok igencsak önzetlenek. Ma beindítom és majd millió év múlva a rokonom olajat nyer...:))) És milyen rendes a záróréteg, hogy minden fizikának ellentmondva évmilliókig nagy nyomás alatt tartotta az olajat, nem repedt meg, nem szivárgott el...

És milyen rendesek az élőlények, hogy évmilliókkal ezelőtt egy helyre mentek meghalni, hogy nekünk legyen olajunk. Különös köszönet a sétáló fáknak. Extra köszönet, hogy siettek nagy tömegben összegyűlni, mert lekésik az olajjá érés millió éves időtartamát. Köszönet a zárórétegnek, ami rájuk húzódott, hogy megóvja nekünk az olajat nagy nyomáson!

Még egy kérdés, a több millió éves kőszén rétegben hogy lehetett emberi használati tárgy, mikor évmilliókkal később keletkezett a "szerszám-megmunkáló" ember?

2015. aug. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/513 anonim ***** válasza:
50%

"Miért kell az ószövetségi törvényeket napjainkra vonatkoztatni? Az ilyen kiragadások hatásvadász fogások."


Ehhem, talált süllyedt:))) Jézus vagy a törvény!

Bocs, de annyira jó volt, nem bírtam nem OFF-olni!

2015. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/513 anonim ***** válasza:
29%

"+ Laikus vagyok, szóval nem tudom pontosan, de az, hogy a DNS-nek ennyi meg annyi a kapacitása...nahh a kérdésem lényege: A DNS 100%-ig tele van információval? Mert a kapacitás, és az elraktározott információ két külön dolog."


sörpocak! Korrekt vagy, ritka az őszinte evolucionista! Nem is ragoznám ezt tovább, mert ez magas labda is lehetne, de az nem lenne korrekt a teremtésesek részéről!


Igen, tele van információval. Annyi információ van benne, hogy ha kiírnánk egy könyvbe, akkor a könyveket egymásra téve elérne a földtől a holdig a sor (ha jól emlékszem a példára).


Szépen kérlek benneteket, nézzétek meg ezeket a filmeket:

https://www.youtube.com/watch?v=ekCdbbewFWU

https://www.youtube.com/watch?v=-bjlHi0qZ1k


Nem kell utána sem hinni a teremtésben, csak a másik oldal tudósait is hallgassátok meg!!!

2015. aug. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!