Melyik az igaz?

Figyelt kérdés
Gondolom nem árulok el nagy titkot azzal,hogy az evolúció és a bibliai teremtés két külön dolog,nem lehet őket összeegyeztetni,ezt mikor látják már be? Nem hiába,hogy az Egyház olyan sokáig harcolt az evolúció tana ellen,hiszen tudták,hogy ez mit fog okozni...kérdés ,hogy melyikre van több bizonyíték?

2015. nov. 18. 21:28
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
27%

együk a szaporodást. Néhány organizmusnál, például az amőbáknál nincsenek nemek. Ezek az egysejtűek egyszerűen lemásolják a genetikai információt, és kettéosztódnak. Ezt ivartalan szaporodásnak nevezik. Ám a legtöbb növény és állat szaporodása ivaros, vagyis a hímnemű és nőnemű szülő genetikai információja vegyül. Miért figyelemre méltó az ivaros szaporodás?


Egy osztódásra épülő rendszerből – mely már ki tudja, mióta, jól működik –, mégis miért fejlődne ki egy olyan rendszer, melyben két dologból jön létre egy? Hihetetlenül bonyolult folyamatok szükségesek ahhoz, hogy a genetikai információ felét egy hímnemű, a másik felét egy nőnemű egyed adja, és a kettő egy újat alkosson. Ez igazi fejtörést okoz az evolucionista biológusoknak. Véleményem szerint az ivaros szaporodás egyértelműen azt mutatja, hogy Isten keze van a dologban.

2015. nov. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
72%
#51 [link]
2015. nov. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 Ozmium42 ***** válasza:
A primitív szaporodáshoz elég, ha kettészakad középen az az egysejtű. Bonyolítani ráér később is. Az ivaros szaporodáshoz meg pont Istennek mi köze lenne, mit érne el vele? Nem teljesen mindegy neki?
2015. nov. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
34%

"A másik linken is kit érdekel, hogy előkerült néhány Kr.e. 15. századi tárgy? Tartalmazza valamelyik Mózes nevét? Tartalmaz valamelyik olyan szöveget, hogy volt 10 csapás? Tartalmaz arról valamit, hogy ketté nyílt a tenger? Nem? Akkor kit érdekel? Millió tárgy előkerült más kultúrából is, az bizonyítja egy kultúra minden egyes állítását? Nem? Akkor meg?"


Légyszi nézd már vissza, hogy minek a bizonyítására tettem be azt a linket. Azt írtam, korábban mèg annak sem találták semmi bizonyítékát, hogy a zsidók egyiptomi kivonulása megtörtént, vagy hogy a zsidók jártak e egyáltalán Egyiptomban. Mondtam én, hogy ez mindenre bizonyíték? Nem! Viszont az idő hozhat más bizonyítékokat is, ennyit akartam mondani ezzel. De ha nem hoz, természetesen akkor sem fogok kitérni a hitemből. Te pedig valószínű akkor sem fogol hinni, ha felfedeznek olyan iratokat, melyben konkrétan le van írva, hogy a 10 csapás vagy egyéb bibliai csodák megtörténtek. Vagy tévedek?

2015. nov. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 Clark Kent.. ***** válasza:
68%

"Te pedig valószínű akkor sem fogol hinni, ha felfedeznek olyan iratokat, melyben konkrétan le van írva, hogy a 10 csapás vagy egyéb bibliai csodák megtörténtek. Vagy tévedek?"


Nem tévedsz, akkor sem fogok hinni.


Akkor ugyanis már tudni fogom, hogy a 10 csapás történelmi esemény volt.

2015. nov. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 Clark Kent.. ***** válasza:
60%

"Légyszi nézd már vissza, hogy minek a bizonyítására tettem be azt a linket"


Láttam. De én meg azt is elmondtam, hogy más mitológiáknak is van valóságalapja, ezért az, hogy bizonyos bibliai storyk is felhasználnak történeti anyagot, nem bizonyítja, hogy minden a szó szoros értelmében úgy történt ahogyan a zsidók írták. Ennyi erővel ugyanis akkor más mítoszokat is komolyan lehetne venni. Én így látom.


Nyilván a hit szemszögéből - a tiédből - máshogy látszódnak a dolgok, hiszen Te magad említetted, hogy ha az idő nem hoz bizonyítékot, akkor sem fogsz kitérni a hitedből.


Szerintem ugyanarról beszéltünk, csak más szemszögéből világítottuk meg ezt a témát.

2015. nov. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
0%

Én személy szerint úgy vagyok ezzel ,hogy az evolúció és a kreacionizmus nem zárja ki egymást...


Üdv!

2015. nov. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim válasza:
100%

"Én nem értek a témához, és nincs kedvem veszekedni sem, de egy laikusnak elő tudnál rántani ebből az irgalmatlan sok bizonyítékból egyet?"


pl.: kutyák...

Először csak farkasok voltak. ma már több száz fajuk van, amit az emberek tenyésztettek ki. Ha "Isten" teremtett mindent, akkor nem lenne ilyen. De gondolom ezt se érted meg, sajnos nem sokan értik meg h a legnagyobb bizonyíték az evolúcióra az orruk előtt van.

De ha szeretsz olvasni, itt is van még néhány: [link]

2015. nov. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!