Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként élhetek-e...

Keresztényként élhetek-e házas életet, a feleségem menstruációja alatt, vagy ez bűn?

Figyelt kérdés

S ha ezt tettem, akkor halálos bűn állapotában vagyok-e?

Van-e különbség ennek megítélésében esetleg a klf. keresztény egyházak, felekezetek között?



2015. júl. 12. 08:33
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
39%
Csak az Ószövetségi törvények szerint bűn.
2015. júl. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 purplerain5 válasza:
49%

Attól függ, hogy kivel akarod a nemi életet élni :-))

A feleségeddel - lehet, HA ő is akarja és nem tartja gáznak. Ez egyéntől függ. Erre konkrét tiltás pl a katolikus egyháznál sincs, és úgy tudom, a nagyobb protestáns egyházaknál sincs. A néphitben természetesen van.

Ha pedig mással akarsz nemi életet élni ez idő alatt... hát, tudod, hatodik parancsolat.

2015. júl. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
61%
Józanul gondolkodó ember NEM él házaséletet a menses alatt, mert nagyon fertőzés veszélyes. Ennyi önuralomnak kell lenni egy embernek, főleg, ha keresztény.
2015. júl. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 yuda ***** válasza:
24%

Igen bűn.

Mózes III. könyve:18:19 Asszonyhoz ne közelgess, az ő havi tisztátalansága alatt, hogy felfedjed az ő szemérmét.


Nem tudom hogy van valakinek bátorsága Isten Igéjét, Isten akaratát felülírni, vagy félresöpörni, hogy ez ószövetségi ige és nem érvényes?!

De igen, érvényes!

2015. júl. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 Pietrosol ***** válasza:
58%

Szia!


Nem bűn, ha van kedvetek hozzá, tegyétek. Egyébként lerövidíti a menstruációs ciklust és a felszabadló oxitocin hatására csökken az alhasi fájdalom. A tisztálkodásra érdemes extra figyelmet fordítani.


yuda!


"Nem tudom hogy van valakinek bátorsága Isten Igéjét, Isten akaratát felülírni, vagy félresöpörni, hogy ez ószövetségi ige és nem érvényes?!"


Jézus Krisztust ugyanilyen felkiáltással végezték ki, amikor nem tartotta be a yudaizmus szabályait. Félresöpört szombatnapot, rituális mosdást, megkövezést,,...stb. A kérdés így kezdődött: "Keresztényként..."!

2015. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
37%

"Nem tudom hogy van valakinek bátorsága Isten Igéjét, Isten akaratát felülírni, vagy félresöpörni, hogy ez ószövetségi ige és nem érvényes?!"


-->Úgy, hogy már Újszövetség van, ezért a Tóra már réges régen alavult. Már a hellenista korban sem mindenki ragaszkodot hozzá, nem értem kifakadásodat. Egyébként ha te ennyire hű vagy a Tórához, akkor azokat az ostobaságokat amit be tartod amiket még továbbra is olvashatunk benne? A Tóra felszólít például a házasságtörők megölésére, erre képes lennél? Akkor bizony beteg vagy, és nem vagy a normális emberek társadalmába való. Vagy ott vannak azok a nevettséges törvények a szakál és a haj karbantartására. Azokat is betartod? Lehetne még sorolni a hülyeségeket, de az már csak hab lenne a tortán. És hivatkozz a Máté neve alatt írt evangélium 5. fejezetére, mert Jézus még a törvény alatt született, neki persze, hogy be kellett tartania.


A keresztények azonban megszabadultak a törvénytől, rájuk már nem vonatkoznak ezek a baromságok.



-----------------------------------


@Kérdező


Ne hallgass az ilyen fanatikus vallásos emberekre, azt csinálsz, amit akarsz. Szerintem nem jó dolog a menzesz alatt szexelni, mert khm xD... De a te életed, ha gondolod, beszélj erről egy normális pappal.

2015. júl. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
32%
Nem mindegy, bameg? Vasárnap elmész és meggyónod. Kész, kezdheted előről.
2015. júl. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Roland G. ***** válasza:
62%

Bűn.


A mózesi Törvény parancsai 3 kategóriába sorolhatóak:1.szellemi-erkölcsi 2.szimbolikus (pl körülmetélés,szombat,újhold,ünnepek,istentiszteleti rituálék stb) 3.Társadalmi


Az Újszövetség alatt élőkre nem vonatkozik az utolsó kettő,de az első igen,tehát az erkölcsi jellegű parancsok igen.A menstruáció alatti szexuális élet tilalma minden nemzet embereire érvényesek.Lásd a kánaáni népek.Isten ezt is elvárta tőlük,mint minden más néptől.Ahol ez tiltva van,ott szerepel a vérfertőzés tilalma is.Ha a menstruáció alatti házasélet szabad,akkor a vérfertőző kapcsolatok is,de NEM.A szellemi és erkölcsi tórai parancsok szinte mind benne vannak az Újszövetségben!


-Roland

2015. júl. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
32%

Nem bűn. Mehet szájba, popóba, ahová és ahogy jól esik. Bárhol, bármikor, bármeddig.

A bárkivel meg bonyolultabb kérdés. De ha senkinek nem árt, hadd menjen! A bárkikkel még bonyolultabb. A bármivel meg...

2015. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
84%

Látom voltak tegnap páran összejövetelen. :)

Kérdező ha ezt a dolgot tetted, és a lelkiismereteddel összhangban mostmár a törvény betűiből olvasva is tudomásodra jutott, hogy bűn, akkor bocsánatot kell kérned és meg kell térned belőle. Ha találkoztál már Jézussal, akkor hinned kell benne, hogy meg tud szabaditani a bűntől is és a romlott vágyaktól is. Azért van a kegyelem ereje, hogy megváltozzunk, megszentelődjünk, és nem azért, hogy megtagadjuk és ugyanazokban a bűnőkben éljünk mint az Egyiptomiak és azok a népek amelyeket Isten kiűzött Izrael elől a szentföldről. Mert a III. Mózes 18. fejezetében Isten megtiltotta Izraelnek, hogy a körülöttük élő népek rendtartásai szerint cselekedjenek, és fel is sorolja ezeket a szexuális perverziókat. Ugyanezek az erkölcsi parancsok most is érvényesek minden nemzetre, (minden ember lelkiismeretébe be van írva) különben Isten nem emelte volna ki ebben a fejezetben, hogy ezek miatt a cselekedetek miatt okádja ki őket az a föld ahova Izrael bemegy.

2015. júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!