Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hiszik a római katolikus...

Miért hiszik a római katolikusok, hogy övék a kereszténység? Hogy a többi oldalhajtás (felekezet) téves úton jár!

Figyelt kérdés

Hogy csak ők tudják helyesen értelmezni a Bibliát.

Időről időre belefutok ilyesmibe.


Amit nem értek,hogy magukat tartják a törzsnek és a többi egyház,felekezet belőlük ágazott el.(természetesen vadhajtások)


De maga a római katolikus egyház is oldalhajtás !

Ők is eltértek a régi nézetektől.

Hiszen az egyházszakadás ezért következett be.

Az ortodoxok maradtak a régi vonalon.

A rómaiak meg elhajlottak,mert nem volt egyetértés.


Úgy csinálnak, mint ha előttük nem is létezett volna más egyház. Pedig van régebbi.


Miből táplálkozik ez a felsőbbrendűségük?


Csak azért,mert múltkor szóba kerültek a hit gyülekezet és után más egyházak is és egy katolikus sora fitymálta, hogy melyik protestáns rossz.


Az adventista nem rossz? kérdez vissza miután megállapította, hogy a hitgyüli szekta. Mint ha az adventisták is azok lennének.


Valaki mondta,hogy a baptisták is rendesek (nincs lehúzás megfélemlítés, mint a hit gyülinél) meg a metodisták stb. ő meg csak szemfelrántás és neeem rosszak kérdéssel reagált. A hangjában a felsőbbrendűséggel,hogy azok az emberek sem tudják hova csatlakoztak.


Aztán a reformátusok,evangélikusok még valahogy elfogadhatóak,de hát ők is CSAK oldalhajtások akik letértek az útról.


Miért? A R.K. is elhajolt az ortodox vonaltól akkor ők is letértek. Vagy nem?



2015. dec. 28. 22:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
83%

"Hogy csak ők tudják helyesen értelmezni a Bibliát. "

Ezt az utolsó 50 fős kis szekta is így gondolja...


Amúgy meg szp leírta a lényeget.

2016. jan. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos ilyenek a római katolikusok. Minden róluk szól. Az ő egyházuk rendelkezik a legtöbb pénzzel a világon, a pápa is az ő emberük.


És a római katolikusok nagyon ellenségesek a többi keresztény vallással. Nézd meg, hogy mennyi mocskolódó, lejárató dolgot mondanak a Hit Gyülekezetéről például. Ez nagyon szomorú, a római katolikusok a legrosszabbak szerintem.

2019. okt. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
88%

Miért hiszik a római katolikusok, hogy övék a kereszténység?

Nemcsak azért, mert apostoli alapítású, hanem azért is, mert katolikus a legnagyobb egyház. A katolikusok szerint az ortodox egyház az oldalhajtás, mert feladták az egységet velük.


Hogy a többi oldalhajtás (felekezet) téves úton jár!

Melyik felekezet nem állítja azt, hogy neki van igaza, és a többinek nincs?

2019. okt. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Most már én is megkérdőjelezem a "keresztény" hozzáállásukat egyes élethelyzetekhez. Sokáig próbáltam bízni, értelmetlenül.


Nemcsak Édesanyám halála ábrándított ki (próbáltak "megetetni" azzal, hogy léteznek "csodák",) hanem még az EMBERTELEN hozzáállás ahhoz, hogy meg mertem védeni magam egy önbíráskodó személlyel szemben.

2020. jún. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Balasa Bence ***** válasza:

A katolikus egyház már rég nem az,amiként reklámozza magát, csak a pénz és a hatalom a lényeg a "vörösruhás aggastyánok" házában. Vissza akarják szerezni a régi egyeduralmat, ezért kezdtek a kamerák előtt színjátékba.


A közel-keleti ortodox egyházak ragaszkodnak még valamennyire az eredeti tanításhoz, tehát a mindenen felülemelkedő szeretet, és béke hirdetéséhez, ez magyarázható azzal is, ahol ők élnek. Álladó a vallásháború, vagy éppen az ország vezetéséért folyó harc, ez sokezer embernek keseríti meg az életét.

2021. aug. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 fxmaster ***** válasza:
Hiszuk hogy a romai katolikus egyhaz Jezus Krisztusnak az igaz egyhaza mert csakis a romai egyhaz tudja bizonyitani hogy a puspokoket az apostolok avatak fell a szolgalatra es hogy szent Peter volt Krisztusnak a foldi helytartolya kerek perec le van irva hogy Jezus adta at neki a menyeknek kulcsait.Es ha Jezus alapitott egy egyhazat akor az szent es igaz a tanitas ezt nem azt jelenti hogy a vezetok nem kovetnek el hibakat gondolkozunk mar egy kicsit ha Krisztus fel avatot embereket kuldot es azok masokat fell avatak a tobbi generacio nem arra kell halgasanak.Nem lehet csak ugy ni na en megtertem de nem tetcet az egyhazamban valami es akor kulon valok csak it kezdodik a problema ha en kulon valtam majd masok se nem fognak velem egyut ertenni bizonyos dolgokban es akor kulon valnak.Es persze ot van a szentlelek az igazsag lelke azt igerte Jezus elkuldi az igazsag lelket es akor minden eszetekbe jut szoval az egyhaz a tanitasabn igaz es szent mert Isten alapitotta.De azt ist alitlyuk hogy vannak igaz hitu emberek ugymond egyhaz jellegu gyulekezetekben is es ok is udvozulnek mert nemelyek mas egyhazban szuletek vagy abban tertek meg.
2021. aug. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Én már mindig nehezebben hiszek a római katolikus egyháznak. Mentálisan megtévedt, megbízhatatlan személyeket ismertem meg - összesen kettőt még pluszban az utóbbi időben.


Az önbíráskodó személy, akiről korábban írtam, arra vetemedett újabban, hogy másokat is ellenem uszítson és BELESZÓLJON a lelkiismereti életembe. (Van, aki szót fogadott neki, van, aki nem...) Méghozzá azt a papot vezette félre sikeresen, akivel azelőtt nagyon jó volt a viszony.


Azt próbálja elérni, hogy mások se beszéljenek velem, mert őurasága nem akar. Nos, ilyen történetek is vannak...


24-es válaszoló voltam.

2021. aug. 16. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Az ortodoxon dettó. Nálunk, Romániában az ortodoxok egyetemes, apostoli vallásnak tartják magukat. Azt vallják hogy csak az üdvözül aki ortodox és mi fog dicséri a pópa az ehyházukat hogy egyetlen igaz vallás ami Krisztus tanításait követi. Egyszer a katolikusokrol is azt prédikálta hogy ők váltak ki 1054- ben és hagyták el a keresztény tanításokat. Az ortodoxon rosszabbak mint a katolikusok mert beképzeltebbek remeg nacionalisták is.
2021. szept. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!