Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok erről a cikkről?...

Mit gondoltok erről a cikkről? Tényleg bizonyíték lenne a reinkarnációra?

Figyelt kérdés
[link]

2016. jan. 24. 19:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

# 18


"Szerintem hagyjuk a vallásokat, csupaszítsuk le és definiáljuk inkább a reinkarnációt, ami mondjuk az én olvasatomban pusztán a lélek újra (emberi) testet öltését jelenti."


Ezzel nem vonatkoztattál el a vallásoktól, hanem a hindu reinkarnáció-elmélet mellett tetted le a voksodat.


A buddhizmusban ugyanis nincs olyan, hogy lélek. Bár szerintük is van reinkarnáció, de ez az ő definíciójuk szerint nem lélekvándorlás.


Azért mondom, hogy először is tisztázni kéne az alapfogalmakat. :)

2016. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Nekem mindegy, hogy egyezik-e a hindu elmélettel vagy sem, viszont ne hivatkozz nekem hindu vallási elemekre, mert nem ismerem azokat. :) Nem is tartom lényegesnek a filozófia, okfejtés szempontjából.
2016. jan. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

"Nekem mindegy, hogy egyezik-e a hindu elmélettel vagy sem, viszont ne hivatkozz nekem hindu vallási elemekre, mert nem ismerem azokat. :) Nem is tartom lényegesnek a filozófia, okfejtés szempontjából."


Látom, hogy nem ismered az elméleteket, vitatkozni pedig nincs is szándékomban.


Viszont ha értelmes beszélgetést akarsz folytatni a témáról, azért csak-csak el kéne döntened, hogy mit értesz reinkarnáció alatt.


Eddig még nem sikerült továbblépned a női magazinok áltudományos bulvárszintjéről.

2016. jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
58%

Mint jeleztem, nem a vallások felé áll szándékomban továbblépni. Nem ismerem azokat, nem is érdekelnek, mert minden vallást ideológiai börtönnek érzek. Azt pedig már definiáltam, mit értek alatta: egyfajta lélek (azon belül szuperego) sorozatos testet öltését emberi formában.


Ha ennél tudományosabb megfogalmazást nyújtasz rá, örömmel veszem.


Elsősorban a regressziós hipnózisokban elmondottakra, a halálközeli élmények során tapasztaltakra támaszkodom reinkarnáció-ügyben, ezeket sokkal hitelesebbnek tartom többezer éves vallási szövegeknél.

2016. jan. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

#17


Mielőtt másokat hülyéznél, legalább utána olvasnál!



Máté11.14. és ha el akarjátok fogadni: Ő maga Illés, akinek el kell jönnie.

Máté11.15. Akinek füle van, hallja meg.


Jézus pontosan tudta, hogy ki volt Keresztelő János előző életében.

Ezért az nem érv, hogy de Keresztelő János erre nem emlékezett, persze, mert nem is volt szüksége arra, hogy emlékezzen. De Jézus tudta róla, és ez a döntő, bármi butaságot is hordasz itt össze.


A keresztény vallások igyekeznek Jézus szavait kiforgatni, hogy a saját érdekük (hatalmi/uralkodási) szerint keljen azokat érteni, és ne pedig úgy, ahogyan azt jézus mondta.. Ebből a szempontból a Jehova Tanúi egy követ fújnak a többi vallással, akik nemcsak Jézust nem fogadják el, mint Istent, hanem még a Bibliát is hamisítják.

2016. jan. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

#19.

Arra gondoltál már, hogy gyorsul a folyamat, azaz kevesebb az "odaát" töltött idő, vagyis nagyobb a "forgási sebesség", tehát hamarabb születünk meg újra manapság ?

2016. febr. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Vagy már akkor is voltak ilyen emlékek?"


Miért ne lehettek volna?


"A másik meg: hogy lehetne minden ember egy előzőnek az inkarnációja, ha ilyen mértékben emelkedik a népesség (amihez amúgy pont India járul hozzá nem is kevéssel)?"


Földi gondolkodással ez jó kérdés, de mi zárja ki a következőket?


- Egy lélek párhuzamosan is inkarnálódhat a Földön. Nem maga az idő a lényeges, hanem a tapasztalat.

- Mindannyian egy egész lélek darabkái vagyunk (vagyis egy és ugyanaz), aki/amely tetszőleges részekre "darabolja" önmagát. Több élet = több inkarnáció = több tapasztalat.

- A miénkkel párhuzamosan más, Földhöz nagyon hasonló életterek léteznek, amelyeken pedig csökken a lélekszám.

Stb.

2016. febr. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Ákos13 ***** válasza:
Nem zárja ki ezeket semmi. Na de attól, hogy semmi nem zárja ki, még nem lesz nagyobb a valószínűsége. Bizonyítékot meg gondolom, nem lehet rá szerezni sehogyan, hogy így van, ahogy leírtad.
2016. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!