Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Semmi értelme sincs a vallások...

Semmi értelme sincs a vallásoknak, ki ért velem egyet?

Figyelt kérdés
Ha nem lennének a vallások, mindenki sokkal boldogabb lenne, békésebb, és sok rossz dolog nem is történt volna meg.

#vallás #kretika
2016. márc. 25. 11:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:

Köszönöm Mojjo, szívemből szóltál, szinte nem is tudok mit hozzátenni.(5ös, 12es és 14es vagyok)

A kérdező bizonyára úgy gondolja, hogy megfejtette a világ egyik nagy titkát, hogy ő most a kevés beavatottak egyike lett, holott képtelen különválasztani alapvető fogalmakat.

2016. márc. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
77%

"Ha nem lennének a vallások, mindenki sokkal boldogabb lenne, békésebb, és sok rossz dolog nem is történt volna meg."


Felmérések szerint a világon csak az ún."hivatalosan bejegyzett" háborúk közül 7% robbant ki vallásból fakadó levezetésből...

Ez a ráta közel sem annyi ,amennyit "kedves" anti-teista barátaink mondanak.


"Semmi értelme sincs a vallásoknak, ki ért velem egyet?"


Biszti van olyan aki egyet ért ,de én nem.

Sőt az egész kérdésed egy hülyeség -úgy ahogy van-.


Üdv!

2016. márc. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
0%

Majdnem egyet értek,


Isten és Jézus nem hozott létre vallásokat, azokat az emberek kreálták,

Az Ő által kért imádat, messze került Isten elvárásaitól, ezért Ő maga is megfogja szüntetni ezeket.

2016. márc. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 A kérdező kommentje:
Mondtam már: én inkább a Piroska és farkasban hiszek, minthogy ilyen istenes meg jézusos hülyeségeket hallgassak.
2016. márc. 25. 16:31
 25/72 anonim ***** válasza:
60%
Vallások nélkül is ugyanúgy lennének ellentétek és konfliktusok az emberek között. Persze valamennyivel lehet,hogy kevesebb,de nem oldana meg mindent villámcsapásként a vallások megszűnése,nem lenne sokkal békésebb világ.
2016. márc. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 A kérdező kommentje:
Egyet még kifelejtettem: nem lennének ENNYIRE idióták az emberek.
2016. márc. 25. 18:05
 27/72 Mojjo ***** válasza:
77%
Ez sem igaz, itt többek között összekevered az okokat és okozatokat. Az embereket nem a vallás teszi idiótává, hanem azért húznak a vallásokhoz, mert eleve fogékonyak ilyesmire. (Ami egyébként nem feltétlen egyenlő az idiótasággal.) Ha nem lennének vallások, ezek az emberek ezósok lennének, vagy egyéb, a valóságtól elrugaszkodott dolgokban hinnének.
2016. márc. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 A kérdező kommentje:
Aha.
2016. márc. 25. 18:57
 29/72 Ozmium42 ***** válasza:
87%
Ha nem lenne értelme, nem is lennének ennyire népszerűek.
2016. márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
25%

"Ha nem lennének a vallások, mindenki sokkal boldogabb lenne, békésebb, és sok rossz dolog nem is történt volna meg."


Ez nem igaz. Hívő emberek között sokkal kevesebb a frusztrált, agresszív, mentálisan sérült vagy szenvedélybeteg, mint a nem hívők között.


Menj be bármelyik pszichiátriára vagy mentális rehabilitációs intézetbe, vallásos embert nem nagyon fogsz találni.

2016. márc. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!