Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Semmi értelme sincs a vallások...

Semmi értelme sincs a vallásoknak, ki ért velem egyet?

Figyelt kérdés
Ha nem lennének a vallások, mindenki sokkal boldogabb lenne, békésebb, és sok rossz dolog nem is történt volna meg.

#vallás #kretika
2016. márc. 25. 11:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 Mojjo ***** válasza:

@50: nem, az ateisták egyáltalán nem biztos, hogy azt hiszik, hogy a vallásoknak több a negatív hatása, mint a pozitív. Az, hogy valaki ateista, csak annyit jelent, hogy nem hisz isten/istenek létében, semmi többet. Semmit nem mond arról pl, hogy hogyan áll a vallásos emberekhez, mit gondol a vallás hatásairól. Egy ateista gondolhatja a vallásos embereket idiótáknak, a vallásokat meg károsnak (lsd pl a kérdezőt), vagy gondolhatja a vallásosokat jóravaló, kiemelkedően tisztességes embereknek, a vallásokat meg pozitív hatásúnak, illetve gondolhat a kettő között az égvilágon bármit. Nem biztos, hogy attól, hogy az alapjait (isten léte) tévesnek gondolja, a hatásait bármennyire is rossznak fogja értékelni. Lehet, persze, csak nem szükségszerű.


@Kérdező: nosza, linkeld be akkor, ha ennyire szeretnéd, hogy lássam.

2016. márc. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 Mojjo ***** válasza:
@Kérdező: tárgytalan, már megtaláltam. Kösz, hogy szóltál!
2016. márc. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 A kérdező kommentje:
Ja kár, már úgy látom kitörölték, mert nem találom.
2016. márc. 28. 12:52
 54/72 Mojjo ***** válasza:
Jaja, azóta törölték. Nem tudtam meg sajnos végül, hogy ki és mit szeretett volna tőlem. Nem is értem, miért nem privátot írt inkább mindenféle topicnyitás helyett...
2016. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 A kérdező kommentje:
Pedig kíváncsi lettem volna.
2016. márc. 28. 19:00
 56/72 Mojjo ***** válasza:
Én is, de nem jöhet össze minden :)
2016. márc. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 A kérdező kommentje:
:)
2016. márc. 28. 19:54
 58/72 anonim ***** válasza:
43%

Semmi értelme nincs az életnek, ki ért velem egyet?


Ha nem élnénk, nem lennénk boldogtalanok, minden nyugodt lenne és sok rossz dolog nem történt volna meg.

2016. márc. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 A kérdező kommentje:
A vallás egyáltalán nem az életről szól. Ha neked igen, akkor csak sajnálni tudlak:) ez a véleményem:)
2016. márc. 31. 22:14
 60/72 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem a vallásos embereknek semmi szüksége a "sajnálatodra".


Valószínűleg te is boldogabb lennél vallásosan, de neled jobb fölülről nézni másokat. Még jó, hogy a vallásosságban találtál magadnak egy célpontot.


Igazán nem kell foglalkozni a vallással, csak azért, hogy legyen mit támadni. Mások életét megkönnyíti, rendszert visz bele, miért zavar ez téged?


Lehet, hogy "sok rossz" dolog nem történt volna meg a vallások -úgy általában- miatt, de még több rossz dolog történt volna, történne, ha nem lennének.

2016. ápr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!