Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Semmi értelme sincs a vallások...

Semmi értelme sincs a vallásoknak, ki ért velem egyet?

Figyelt kérdés
Ha nem lennének a vallások, mindenki sokkal boldogabb lenne, békésebb, és sok rossz dolog nem is történt volna meg.

#vallás #kretika
2016. márc. 25. 11:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
Utolsó! Akkor miért van olyan sok fanatikus keresztény?! Azokból így is több van mint nem hívő agykárosultakból.
2016. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 A kérdező kommentje:
Ha muszáj lenne vallásosnak lenni, akkor sem a keresztényt választanám: muszlim lennék. Ők legalább kedvesek, nem ilyen férgek, mint a keresztények.
2016. márc. 26. 08:39
 33/72 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Tényleg így gondolod?


"Ha muszáj lenne vallásosnak lenni, akkor sem a keresztényt választanám: muszlim lennék. Ők legalább kedvesek, nem ilyen férgek, mint a keresztények."


Akkor miért van az hogy a terroristák azok pont muszlimok és ezek a személyek csak fegyvertelenek támadnak meg? Miért nem katonákat támadnak meg vagy vezető politikusokat?

Miért azokat bántják akik épp dolgoznak? Nem azok az emberek hozzák a döntéseket akik a metrón utaznak de még is a hozzájuk hasonló embereknek kell elszenvedniük ezeket a támadásokat!


Vallások pedig mindig is voltak és mindig is lesznek. Ha ennyire bajod van a kereszténységgel akkor költözz Észak-Koreába. Ott üldözik a keresztényeket sőt ki is végzik őket. Bár fura hogy sokan elszöknek az országból. Nem is értem hogy miért, hiszen az a boldogság fellegvára és a békés együtt élés példaképe.

Békés együtt élés. Ez egy érdekes dolog. A baj az hogy vallás ide vagy oda sajnos erőszak az mindenütt előfordul. Mindegy hogy az adott országban milyen vallásúak vannak többségben vagy esetleg az ateisták száma a magas. Erőszak az van. A kommunista országokban igazán nem szívlelték a vallást. De erőszak azért csak előfordult.

[link]

Szüntesd meg a vallásokat!

De az a helyzet hogy ez egy lehetetlen dolog. Mert mindig lesz olyan ember akit érdekel a transzcendens dolog. Szerinted miért olvasnak az emberek horoszkópot vagy járnak jósokhoz. Neked a vallással van bajod de nem veszed észre hogy ez egy szellemi igény. Nem állítom hogy mindenkinek ugyan azt keresi de mindenki keres valamit! Hiába a nagyfokú technikai fejlettség ez az igény még is megmaradt az emberekben. S ezt nem is tudod kiirtani. Nézd végig az emberi történelmet és mond azt hogy lehetséges!

2016. márc. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 Titusztitusz ***** válasza:
Hát...Én nagyon nem értek egyet a kérdezővel, mivel én PONTOSAN az ellenkezőjét gondolom, és hiszem annak, amit leírt a kérdésében...És a mai világ szerintem PONT AZÉRT van tele frusztrált-boldogtalan-lúzer emberekkel, mivel NINCS SOKAKAKNAK VALLÁSOS HITE...A vallásoknak pont az a lényege pedig,hogy annak, aki hisz a vallásos tanításoknak, azoknak a vallási tanítások ÉRTELMET-MAGYARÁZATOT-SEGÍTSÉGET-FOGÓDZÓKAT adnak az életéhez...Viszont a "vallástalan" ember élete ugyan mivel másabb élet mint egy ÁLLAT élete??? Enni-inni-aludni,aztán ENNYI LENNE AZ ÉLETÜK ÉRTELME??? Meg az életük célja?? Meg a létezésük lényege? A ma divatos "életminta" ugyan miféle értelmet ad, és kínál a létezés lényegére vonatkoztatva? Hogy "keress több,meg még több pénzt"?? Mert életed célja az hogy "minnél több dolgot vehess meg a pénzeden"?? Hát...Ha valaki azt hiszi hogy EZ az értékrend, jobb, vagy üdvözítőbb mint a vallások kínálta értékrend, hát akkor annak váljék csak egészségére a dolog...
2016. márc. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:

Hát ez eszméletlen kérdező, te tuti troll vagy, vagy csak nagyon hülye.

Gondolom azt hiszer megfejtetted a világ egyik nagy titkát, holott ha körbenéznél, láthatnád, hogy te is csak egy vagy a fröcsögő tömeg tagjai közül, akiknek mindig kell egy ellenség. Ez már jól látszik a kérdésed irányultságán is, ahol nem további megvitatásra szánod a marhaságaidat, hanem egyszerűen összehívod a falkát. De ami talán még a barátoknál is fontosabb neked, amire valóban vágysz, azok az ellenségek. Jól tükröződik ez abban, hogy rögtön vadmalac módjára nekimész annak is, akiről nem tudod eldönteni, hogy hol áll. De gondolom még most is csak ezt próbálod kisilabizálni az írásomból.

2016. márc. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 Mojjo ***** válasza:
93%

@34: az, hogy valaki nem vallásos, még önmagában semmiféle értékrendet nem implikál. Nem következik belőle, hogy az evés-ivás-pénz neki az élet értelme. Keress rá pl a humanizmus/szekuláris humanizmus kifejezésekre.


Az, hogy valaki nem vallásos, csak annyit jelent, amennyit: nem hisz a vallások által terjesztett történetekben. Kereszténység esetében a bibliq istenében. De véletlenül se hidd azt, hogy bármiféle empatikus értékrendhez, bármiféle emberi értékközpontú gondolkodáshoz szükség lenne erre. Nincs. Semmilyen szinten.


Tulajdonképpen amit itt leírtál, legalább akkora, de inkább még nagyobb hülyeség, mint a kérdező ellentétes pólusú hülyeségei. Csak épp két szélsőség.

2016. márc. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 A kérdező kommentje:
Én már leírtam a véleményem, nem fogom még 30-szor.
2016. márc. 26. 10:43
 38/72 Titusztitusz ***** válasza:
36-os...Ha úgy gondolod a dolgot ahogy írtad, akkor TE gondold így nyugodtan...ÉN nem vitatkozom veled, a SAJÁT meglátásaimat leírtam a dolog kapcsán, aztán ennyi...(Ami meglátásom továbbra is az ami, aztán részemröl a téma lezárva...)
2016. márc. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 Mojjo ***** válasza:
91%

@38: természetesen az rögtön látszott, hogy a te véleményedet nem fogom tudni Meg változtatni. Ha valaki nagyon egyszerűen és szélsőségesen lát dolgokat, amiről visít az átgondolatlanság, akkor általában az azért van, mert vagy alapvetően képtelen mélyebben átgondolni és összetettebben látni a kérdést, vagy valamilyen pszichológiai gát akadályozza ebben, valamilyen frusztráció pl. Azt nem tudom melyik vagy, de nem is lényeges. A kérdező hajszálpontosan ugyanez, csak a másik oldalról. És neki is lehetne bármit írni, úgysem változtatna a véleményén, mert képtelen rá. Mondhatjuk úgy is, hogy a véleményeitek tehetetlen rabjai vagytok, akik valamely okokból nem tudnak kitekinteni onnan. Esetleg valamikor a jövőben mehet, de ez sem biztos.


Fontosnak azért tartottam leírni, amit, nehogy valaki, külső olvasó akár csak egy pillanatra azt gondolja, hogy vallások nélkül az általad felvázolt értékrendet követik az emberek. Rengeteg ateista követ olyan életmódot, amiben a te általad felvázoltnál kicsit fennköltebb értékrendek vannak központban. Igazából a világon semmi szükség vallásokta, semmilyen értékrendhez. Egyes embereknek segítenek (te világképed), vagy egyes embereket torzítanak (kérdező világkêpe), persze, de ez nem azt jelenti, hogy más emberek nem lehetnek vallás nélkül is bármilyenek: szélsőségesen rosszak, kegyetlenek, egymást gyilkolók és idióták (kérdező képe), vagy az életben értelmet látó, humánus, empatikis, erkölcsös emberek (te képed). Mindketten csak egy kis szeletet láttok a vallásokkal kapcsolatos valóságból, és azt hiszitek, az az egész. Kár érte.

2016. márc. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 Mojjo ***** válasza:

Meg változtatni = megváltoztatni

Telefon, autocorrect... Ha egyéb ehhez hasonló helyesírási anomália van még a szövegben, elnézést, alapvetően tudok írni, csak telefonról nem.

2016. márc. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!