Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Semmi értelme sincs a vallások...

Semmi értelme sincs a vallásoknak, ki ért velem egyet?

Figyelt kérdés
Ha nem lennének a vallások, mindenki sokkal boldogabb lenne, békésebb, és sok rossz dolog nem is történt volna meg.

#vallás #kretika
2016. márc. 25. 11:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 A kérdező kommentje:
Nincs igazad, és engem aztán nem kell sajnalni!
2016. ápr. 3. 14:54
 62/72 anonim ***** válasza:
Csányi Vilmos humánetológus szerint egyszerűen nem elképzelhető, hogy vallások nélkül létezzünk. Nem azért, mert értelme van, hanem mert emberi lényünk része. Annak sincs sok értelme, hogy a zuhany alatt éneklünk, mégis sokan csinálják. De amúgy van értelme, ha úgy vesszük: összetart egy közösséget, világmagyarázatként szolgál, és előír jogos dolgokat. Pl. pár keleti vallásban a fertőzésveszély miatt kellett többször mosdani meg a disznóhúst mellőzni. Egy ügyvéd mondta, hogy ha az emberek a 10 parancsolatot betartanák, az BTK-ra nem lenen szükség. Én ateista vagyok, de nem teljesen értéktelen.
2016. ápr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
100%
Én amúgy ateistaként nagyon jó barátomnak tartok pár vallásos embert, és bizonyos szintig anyám is vallásos (döbbenet, mi?), az ateizmus nem jelenti mások lenézését.
2016. ápr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 Mojjo ***** válasza:
100%

Az az ügyvéd ritka nagy kontár lehetett, mert ekkora hülyeséget nem egyszerű mondani. A btk egy egész csöppet részletesebben szabályozott, mint a 10 parancsolat, és raklapszámra lehet olyan tetteket mondani, amit a 10 parancsolat szerint vígan lehetne, míg a btk szerint büntetendő...


És akkor arról nem is beszéltünk, hogy valójában a 10 parancsolat _nem_ az, amit az emberek (közöttük a keresztények) annak hisznek. A valódi 10 parancsolatban véletlen sem szerepel olyasmi, hogy ne lopj, vagy ne ölj. Igen, ezeket nem írja a 10 parancsolat. Valóban volt 2 tábla 10 parancsolattal, amiken ezek voltak, csak Mózes, mivel végülis csak a jóistenkétől kapta azokat, mivel kissé bepipult, a Sínai hegyről lejőve egyből földhöz is vágta, és ripityára törte, mielőtt a népének megmutathatta volna. Ezek után visszament Istenhez, hogy sorry, földhöz b...tam a táblákat, ugye nem para. Isten pedig mondta, hogy semmi gond, mindjárt elkészít 2 új táblát, ugyanazokkal a parancslatokkal, majd végtelen bölcsességében adott neki 10 parancsolatot, amiből 7 tökmás volt, mint az eredetin. A mindenható jóistenkének picit rövid a memóriája, van ez így. Mindenesetre Mózes ezeket a táblákat is levitte a népének, ezeket kivételesen földhöz sem vágta, és az ezeken írottak alkotják az érvényes 10 parancsolatot.

Íme tehát az igazi, érvényes 10 parancsolat:


1, Mert nem szabad imádnod más istent; mert az Úr, a kinek neve féltőn szerető, féltőn szerető Isten ő. Hogy valamiképen szövetséget ne köss annak a földnek lakosaival, hogy a mikor isteneiket követvén paráználkodnak, és áldoznak az ő isteneiknek, és meghívnak téged, egyél az ő áldozatukból. És feleséget ne végy az ő leányaik közül a te fiaidnak, hogy mikor paráználkodnak az ő leányaik isteneiket követvén, a te fiaidat is paráználkodásra vigyék, az ő isteneiket követvén.


2. Ne csinálj magadnak öntött isteneket.


3. A kovásztalan kenyér innepét megtartsad: hét nap egyél kovásztalan kenyeret, a mint megparancsoltam néked, az Abib hónap ideje alatt; mert Abib hónapban jöttél ki Égyiptomból.


4. Mindaz a mi az anyja méhét megnyitja, enyém legyen, és minden hímbarmod is, a mely a te tehenednek vagy juhodnak első fajzása. De a szamárnak első vemhét juhon váltsd meg; ha pedig nem váltod, szegd nyakát. Fiaid közül minden elsőszülöttet megválts, és ne jöjjön üresen előmbe senki.


5. Hat napon munkálkodjál, a hetedik napon pedig pihenj; szántás és aratás idején is pihenj.


6. A hetek innepét is megtartsd a búza zsengének aratásakor; meg a betakarás innepét is az esztendő végén.


7. Háromszor esztendőnként minden férfiú jelenjen meg az Úrnak, Izráel Ura Istenének színe előtt. Mert kiűzöm a népeket előled, és kiszélesítem határodat, és senki nem kívánja meg a te földedet, mikor felmégy, hogy a te Urad Istened előtt megjelenjél, esztendőnként háromszor.


8. Áldozatom vérét ne ontsd ki kovász mellett, és a husvét innepének áldozatja ne maradjon meg reggelig.


9. Földed zsengéiből az elsőt vidd fel az Úrnak a te Istenednek házába.


10. Ne főzz gödölyét az anyja tejében.


És, hogy miért nem ezt tanítják a vasárnapi iskolában 10 parancsolatként? Szerintem döntse el mindenki maga...

2016. ápr. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:

# 64:


Ezt honnan másoltad?


Linket kérhetek? :DD

2016. ápr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 Mojjo ***** válasza:

@65: a bibliából :) Mózes II. könyve, 34. rész.

Bármely nyomtatott bibliában, vagy online verzióban megtalálható. Pl:

[link]

2016. ápr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:

# 66:


Én arra voltam kíváncsi ,hogy honnan másoltad be ,am megtaláltam az ateistanaplón.


Egyébként ez egy érdekes felvetés!


Én vallásos zsidóként úgy tartom -röviden- ,hogy az imént bemásolt "2. tízparancsolat" (vagy első? ,vagy egyetlen és végső?) tulajdonképen elsőt írja le amit Mózes "elrontott" (egyértelműen inkább ide a helyesebb kifejezés a pusztán széttörte) -fizikálisan-.

Igazából ezt a hetiszakaszt (párását sávuá) nem rég olvastuk ,de ezekre a helyekre (kivéve a kásrutra vonatkozó helyekre) valahogy "nem figyeltem fel".

De most már megfogadom a (legtöbb) haszid rabbi tanácsát ,a tanács pedig nem más ,mint az hogy:


A tórában minden szónak van jelentősége. :)


Üdv!

2016. ápr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 Mojjo ***** válasza:
100%

Nem tudom, szerintem teljesen egyértelmű, hogy a második, tehát végső 10 parancsolat szövege, amit fenebb beidéztem. Miből gondolod, hogy a széttörté?


Plusz érdekes számomra, hogy Jahve miért is adott tökmás 10 parancsolatot a két alkalommal. Mert ugye vagy elfelejtette, hogy mi volt az első verzióban, vagy meggondolta magát és rájött, hogy azok mégsem szuper parancsolatok, inkább másokat ad. Egy végtelen bölcsességű entitástól mindkét verzió furán veszi ki magát. Te mit gondolsz erről?

2016. ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
Szerintem akik elkezdtek vitatkozni most szó szerint a tízparancsolaton, nem értették meg az ügyvéd mondatát.
2016. ápr. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 Mojjo ***** válasza:
Akkor elmagyarázhatod, bár szerintem egyrészt nem vitatkozunk a 10 parancsolaton, csak beszélünk róla, másrészt meg az ügyvéd mondata egyszerű és könnyen érthető volt, mint egy faék. Csak a faékkel ellentétben egy rossz gondolat, vagy nevezzük nevén, hülyeség. Akármelyik 10 parancsolatot tartanák be töviről hegyire az emberek, a btk-ra szüos4lég lenne, mert raklapszámra tartalmaz kitételeket, amik büntetendőek, és amiket elkövethetnek az emberek bármelyik 10 parancsolat betartása mellett.
2016. ápr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!