Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Semmi értelme sincs a vallások...

Semmi értelme sincs a vallásoknak, ki ért velem egyet?

Figyelt kérdés
Ha nem lennének a vallások, mindenki sokkal boldogabb lenne, békésebb, és sok rossz dolog nem is történt volna meg.

#vallás #kretika
2016. márc. 25. 11:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 A kérdező kommentje:
Kedves Mojjo! Tudod volt tapasztalatom megismerni titeket, keresztényeket, elég is volt bőven. Már szerencsére külföldön élek, sokkal jobb, mint az álszenteket hallgatni. Ti csak maradjatok ott ahol vagytok, már úgyis leragadtatok egy csúnya mesénél.
2016. márc. 26. 11:05
 42/72 Mojjo ***** válasza:
93%
Látod, kedves kérdező, itt is jól tetten érhető, hogy a világlátásod szélsőséges, és átgondolatlan: az általam leírtakból neked biztosan következik, hogy keresztény vagyok, mert nem tudsz elképzelni mást. Valójában ateista vagyok. Ráadásul a kereszténységgel, a keresztény istennel szemben erős/gnosztikus ateista.
2016. márc. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 A kérdező kommentje:
Aha, örülök neki...
2016. márc. 26. 11:16
 44/72 A kérdező kommentje:
És mégis őket véded.
2016. márc. 26. 19:25
 45/72 anonim ***** válasza:
Egy értelmes megmukkanásod lenne...
2016. márc. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:

Nem hívőként sem tudok egyetérteni.


" Ha nem lennének a vallások, mindenki sokkal boldogabb lenne, békésebb, és sok rossz dolog nem is történt volna meg. "


A hatalom (uralkodó osztály) embereinek csak ürügy kell , ha nem lett volna kereszténység - vagy úgy általában nem lett volna vallás - találtak volna más ideológiát a háborúk kirobbantásához és lásd találtak is pl nemzetiszocaializmus , bolsevizmus , nacionalizmus... kell még sorolni vagy már kapizsgálod ?


" nem lennének ENNYIRE idióták az emberek. "


Pedig teljesen idióták vallás nélkül is - de nem is ez a legjobb szó amúgy , az agymosostt sokkal inkább passzolna - nézz csak körül a környezetedben , szinte biztos , hogy minden ismerősöd tévét néz (a médiát is valaki(k) csinálja(k) ugye ? ), valamilyen pártnak hisz - ha nem is hisz akkor is azokról a kérdésekről gondolkodik amiket a politikusok , a média vagy éppen amit a tanárok felvetnek nekik - , a világról az információit a médiából és az edukációból importálják , az emberi tudat gyakorlatilag 100%-ig társadalmi termék lett.


Teljesen mindegy már , hogy egy ember vallásos vagy nem.

2016. márc. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 Mojjo ***** válasza:
93%

Még rosszabb a helyzet, és még kevesebbet értesz meg a válaszokból, mint gondoltam. Nem, nem védem őket, sehol nem tettem. Ami azt illeti, még csak szóba sem hoztam őket. A vallások hatásáról beszélünk. Te sok, az emberi természetből szükségszerűen következő dolgot a vallások számlájára akarsz írni, pedig ugyanúgy léteznének vallások nélkül is - maximum más formában némileg, vagy más ürüggyel. Pont azért, mert az emberi természetből következnek. Ezt leírtuk már neked párszor páran - ateisták is válaszoltak neked, ugyanígy -, de szemlátomást fogalmad sincs róla, miket is írunk. Pedig egyszerű, világos, magyar mondatok.


Ezzel nem védünk senkit, csupán a tévedéseidre szeretnénk rávilágítani.


Neked pedig valami nagy frusztrációd lehet a keresztényekkel kapcsolatban, hogy ennyire átgondolatlanul próbálod támadni őket. Szerintem inkább próbáld azt feloldani, mint hülyeségeket bizonygatni egy netes felületen.

2016. márc. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig térj át egy másik kérdéshez!
2016. márc. 27. 08:16
 49/72 A kérdező kommentje:
Mojjo valaki nagyon keres téged. Nézd meg az egyéb kérdéseket! Itt vagy Mojjo? :D
2016. márc. 27. 22:48
 50/72 anonim ***** válasza:

Kérdező: ebben egyetlen értelmes ember sem ért veled egyet. Az ateisták sem.

A vallásoknak elég sokféle hatása van - ezek közül van pl. korai (keletkezés), érett, és megszűnés előtti.

Van pozitív és van negatív hatásuk is.


Annyi a különbség, hogy az ateisták szerint több a negatív hatás.

Az viszont egyértelmű, hogy a világban majdnem minden rossz dolog megtörtént volna a vallások nélkül is.

2016. márc. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!