Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » AteistákT kérdezem, ha nem...

AteistákT kérdezem, ha nem hisztek abban hogy a halál után nincs élet, mi értelme van az életeteknek?

Figyelt kérdés
Tudom, a fenti kérdés kissé depresszíven hangozhat, de szebben nem tudtam megfogalmazni. Szeretném leszögezni, hogy pusztán kíváncsiságbol kérdem, mert kíváncsi vagyok az érvelésetekre. (egyáltalán nem rosszindulatból tettem fel a kérdést) Szóval..tudom ilyenkor mondanátok olyan célokat hogy gyermekedet felnevelhesd, jó állásod legyen, hogy boldog légy és sorolhatnám. De az egésznek még is mi értelme van ha utána csak meghalltok és kész utána semmi. Egyszerűen kell lennie valaminek a halál után mert ennélkül minden, de minden értelmét veszti. Még a számunkra legfontosabb dolgok is.

2016. aug. 22. 09:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
94%

Szerényebb vagyok annál, hogy nagy hangon nyilatkozzak ilyesmiről, csak élem az életem, ameddig lehet.

De visszakérdezek:

Mi értelme van ennek az életednek, illetve mi értelme van a keresztény hitnek?

Hiszen Istent sem érdekli ez a világ, csak az a másik, ahová simán teremthetett volna olyan embereket, vagy lelkeket, amilyet csak akart volna, ha már egyszer mindenható.

Ja, ja, tudom, hogy valamiért nem képes erre, valahogy ki kell fejlődni a saját akaratából annak a spéci léleknek. Mert ugye az állítólag olyan lenne, mint a programozott lélek, de én ezt sajnos nem értem, miért? Pontosan olyan lelket nem tud teremteni abba a másvilágba, amilyen az oda jutó ember lesz?

Hogyhogy nem?

Hát van valami, amire nem képes?

Szóval Isten csak egy kicsit mindenható, nem teljesen és egyébként csak egy kicsit mindenttudó, mert igaz ugyan, hogy látja a jövőt, de mégis tájékozatlan és kérdezni is szokott, legalább is a Bibliában.

Még egyszer:

ha képes lett volna olyan teremtésre, ami kell végül is neki, akkor semmi szükség nem lenne erre a világra.

Szerintem nincs semmi értelme a keresztény hitnek, illetve olyan átlátszóan nyögvenyelős ez az egész, hogy a vak is láthatja, hogy mindez pusztán kitaláció.

2016. aug. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 lifeon válasza:
67%

Üdv mindenkinek! Hol is kezdjem először is előre szeretnem tudatni mindenkivel , hogy ez csak az èn saját vèlemènyem nem azt mondom ,hogy ez így is van, ahogy írom. Megszületèsünk csupán egy vèletlen , emberi èsszel felfoghatatlan. Az evolucio valóban lètezik állatokból(majmokból) fejlődtünk mi is ,de túl fejlődtünk elkezdtünk gondolkozni es embereknek neveztük el magunkat eredetileg allatok vagyunk mindannyian. állatoknak nevezzük, amelyek gondolatok nèlkül elnek , csak ösztöneik vannak. Meghalunk es vege. Èlet az volt Születèsünk előtt is viszont te nem lèteztèl benne neked sotetseg volt es az ember halala utan is ez lehet a vegtelen sotetseg , de èlet az ugyan úgy lessz a földön, amíg megy a faj fenntartás vagy a Föld megnem semmisül. Most szeretnek beszelni azokrok akik vallasos nezettel latjak a vilagot ,

Gondolj bele te vagy az első ember aki megszületik , te azt honnan fogod tudni , hogy ki az az isten es a 10 parancsolat szabalyait , az van hogy ezt mind emberek találták ki es így próbálták rendre tanítani a kovetkező nemzedeket. Meg azt mondjak,hogy egy jobb èlet var a vegtelen boldogsag es szeretet , akkor senki se akarna a földön elni . csupan csak mi ragaszkodunk ide annyira pl.: csaladunk , èlettarsunk , gyerekeink miatt. Alltalaban mindig van ami miatt elni akar az ember kiveve akinek mar tenyleg semmi celjuk sincs az elet ben azok lesznek öngyilkosok. Az ember kèptelen felfogni , hogy a halalunk utan vege mindennek es az a sok kialakitott kapcsolat sok idobe fektetett munka, energia elvesz. Eeppen ezert keres az ember mindig valami kapaszkodót talalnak ki dolgokat , es hisznek, de miert hisznek az emberek ? azert, mert ez megnyugvast ad , ha azt gondolod , hogy halalod utan van èlet ès mondjuk talalkozhatsz egy elhunyt hozzatartozoddal, de ez nembiztos egy valami biztos az pedig a halál ami minden földi èlőlèny szàmàra egyszer eljön. A föld lenne maga paradicsom , ugyhogy elvezd ki minden percèt , mert csak egyszer èlünk. Ennyi lenne a gondolatom , de remèlem tèvedek ès egyszer majd választ kapunk mindenre.

2016. aug. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 tollbogre válasza:

#1

Igen, még büszke is rá "szebben nem tudtam megfogalmazni"

2017. febr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 tollbogre válasza:

Ha egy ember hisz abban, hogy a mostani élete után lesz egy másik, sokkal jobb élete, akkor a jelenlegi életét nem fogja megbecsülni és élvezni.

Ergo pont én kérdezhetném tõled, hogy mi az az üresség, amit érzel ilyenkor, amikor csak tétlenül ülsz a jobb életet várva?


Inkább élek és elfogadom a végzetemet, mint hogy játékos ábrándokat szõjek, mellyel tudatosan becsapva önmagamat örökös kétellyel és félelemmel a szívemen kelljen léteznem a halálom napjáig.

2017. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!