Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért utálja és nem fogadja...

Miért utálja és nem fogadja el sok vallásos a tudományt, a tudományos dolgokat?

Figyelt kérdés

Több vallásos ismerősöm van, aki nagyon nem foglalkozik a tudománnyal.

Mikor mondok neki valami tudományos dolgok, akkor csak legyintenek, meg mondják, hogy mindig kitalálnak valamit, meg nem érdekel engem ilyen dolog stb.


2016. szept. 7. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Talán személyesen tőlük kéne megkérdezned. Én nem tudom megkérdezni, mert az én vallásos ismerőseim egyáltalán nem ilyenek.
2016. szept. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Baromság, hogy utálja a tudományt bárki is.. A "több vallásos ismerősöd, aki nagyon nem foglalkozik a tudománnyal" -lehet, hogy más területen dolgozik, szociális területen, művészeti területen, egyéb területen. És nem érdekli annyira a bulvár tudomány (ideje sincs rá) - ami téged lenyűgöz. De pedig bulvár szinten milyen érdekes is! Ma is rengeteg dolgot fedeztek fel a világhírű brit kutatók! Pl. azt, hogy tíz emberből hat, az négy.
2016. szept. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyjából azért utasítja el a tudományt, amiért vallásos lesz. Nem érti. Amit az ember nem ért, nem nagyon kedveli. A vallásban nem érteni kell, hanem hinni. Ez a jó benne.

Azért azt szögezzük le, hogy nagyon sokféle okból lehet valaki vallásos, és sokan közülük nem utálják tudományt, hanem éppen azzal foglalkoznak. Ez egy kicsit összetettebb annál, hogy két szóban elintézhető legyen.

2016. szept. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ez így biztosan nem igaz.


#3!


Ezt vallása válogatja. A buddhizmus, advaita és védanta iskolák kimondottan javasolják a tanulóknak, hogy amíg nincs megismerés ne is foglalkozzanak a hit kérdésével.


Amúgy az egy nagyon érdekes dolog, hogy a krisztusi tanításokban szereplő pistis szó elsődleges jelentése hűség és nem hit.

2016. szept. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
És miért utálja és nem fogadja el sok nem vallásos a vallást, és Isten létezését?
2016. szept. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Azért, mert a vallások templomba járó tejelő buta birkákat akarnak, ezért van náluk pásztorbot! A tudomány pedig rosz úton jár ha Istent ki óhajtja hagyni magábol!
2016. szept. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ozmium42 ***** válasza:
Kérdező, szerinted szükséges, hogy mindenki képben legyen a tudomány terén? Sokkal őszintébb és korrektebb hozzáállás, amit a vallásos ismerőseid tanúsítanak, mintha magabiztos áltudományossággal vagdalkoznának a tudomány ellen. Nem értenek hozzá, nem az ő asztaluk, ennyi. Én a sporteredményekhez, meg a hangszerekhez nem értek, ha valaki ezzel traktál, én is elhajtom, mert nem tudok érdemben hozzászólni a témához, és egyoldalú, unalmas és frusztráló lesz a beszélgetés számomra.
2016. szept. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!