Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor kapunk egy pontos...

Mikor kapunk egy pontos választ a Szentháromságra?

Figyelt kérdés

Egyesek azt felelik egy Isten van.De mivel Jèzust is Istennek mondják ès a Szentszellemet is de meg az Atyát is igy három van.Erre azt mondják a három egyben van,ès akkor mègis egy van.De akkor mièrt van háromság.

Uraim ezt ellehet dönteni vagy felejtsük el az egèsz Háromságot.



2016. dec. 30. 22:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/101 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egyformaság kérdése. Ilyen fogalmak csak a ti értetlenkedésetek miatt kerülnek elő állandóan, mert mindenáron hasonlítgatni akarjátok az Isteni személyeket. Miközben pont a lényeget nem fogjátok fel, hogy az Atya, a Fiú ès a Szent Lélek ugyanannak az egyetlen Istennek a külön megjelenési formái, személyei, ahogy ez kiderül a Bibliából.
2017. jan. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/101 anonim ***** válasza:
0%

41.Mondtam,hogy kézzel lábbal kimagyarázod és megmagyarázod.Az ellentmondásaidat bizonygatva ccsuszol bele a másik ellentmondásban.

Beszélsz arrol,hagy külön megjelenési formárol van szó,holott az Atya nevének jelentése"azzá vállok amivé válni akarok".Ez azt jelenti,hogy az Atya neve számtalan megjelenési formával bir.Jézus és a szentszellem megjelenítési formája elenyésző amit Isten egyedül tudja használni.vagyis Jézus végzi a Krisztusi mint a Királyságnak a Királya és Istennek Fia megbízatását és a szentszellem az övét.

2017. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/101 anonim ***** válasza:
100%

Pedig már megint te vagy aki itt magyarázkodsz.

Èn abból a tényből indulok ki, hogy a Biblia Jézust többször is Istennek nevezi.

Te egyszerűen csak magyarázkodsz, filozofálgatsz alap nélkül, és az előzetes elképzelèsedhez igyekszel igazítani bármit, jelen esetben Isten nevét...

2017. jan. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/101 anonim ***** válasza:
0%

43.Én konkrétan beszélek nem pedig bölcselkedek és a kettő nem egy.Mivel Jézus Isten Fia és Isten megbízta,hogy végezze el Isteni akaratát a Földön mert emberi személyként tudott értekezni az emberrel,nem pedig szellemben.Ez még nem jelenti azt,hogy az Atyával egyenlő,de azt igen,hogy a világegyetem második személye.

De te egyenlővé tetted ezekben a rovatokban.Majd még egy pár idézetedet kikeresem és megírom.

2017. jan. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/101 anonim ***** válasza:
100%

Fil 2:6

A Biblia tette egyenlővé Jézust Istennel.

Azaz nem engem, hanem Isten szavát hazudtolod meg ha ezt tagadod.

2017. jan. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/101 anonim ***** válasza:
0%

Te hazudtolod meg a bibliát mert Isten azt mondta a fiának,hogy "ez az én szerelmes Fiam Őt halgassátok"

Nem azt mondta ez az én istenem őt halgassátok.Azt sem mondta ez az én isten társam őt halgassátok.

2017. jan. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/101 anonim ***** válasza:
50%

45.Csatlakozok a 46-hoz.

Jèzus töbször mondta az Atyának "Èn Istenem"de az Atya soha nem mondta Jèzusnak ezt.Mátè.27:46.Èli,Èli,lama szabaktáni?azaz.Istenem,Istenem mièrt hagytál el engem?

De mivel Jèzus Atyának ès Istennek szolitotta az Atyát ès forditva az Atya nem szolitotta Jèzust máskèppen csak Fiam igy Jèzus marad ,Isten Fiának Krisztusnak(megváltonak)a királyság Királyának.

Itt Isten ès Jèzus közti megnevezèsről van szó,ami a leghitelesebb mindenek fölött.

2017. jan. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/101 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy el kell keserítselek titeket, de ugyanúgy hamis istenképhez vezet az is, ha szelektáltok a Bibliából.

A Bibliában benne van hogy Isten Fia, jó, akkor ezt elfogadjuk.

A Bibliában benne van hogy a Fiú Isten, na nem, ez már nem fér bele a világképünkbe, inkább letagadjuk...

2017. jan. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/101 anonim ***** válasza:

48.Te vagy aki szelektálsz.

Az Atya amit Jézusnak és Jézusrol mondott,és Jézus az Atyának és az Atyárol mondott,neked kevésbé hiteles mint,amit az apostolok beszélnek roluk.Az apostolok szavait nem mondom hiteltelennnek de a túlbuzgóságukban tehettek olyan kijelentést,hogy Jézus Isten mivel merő igaz,hogy Jézus Isten nevébe jött és az Atya múnkáját végezte.

De Jézus eljött elvégezve a megváltást utánna megkapta a Királyság Királyi cimet és a munkát amit el kell még végezzen.

De ez is ezer évig tart miután az "Atyának visszaadja a Királyságot,hogy Isten legyen minden mindenben".

2017. jan. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/101 anonim ***** válasza:

Miért lenne már hiteltelen amit Jézus vagy az Atya mondott?

Eleve Jézus mondta feltámadása után hogy minden hatalmat megkapott a mennyben és a Földön is, vagyis minden hatalmában egy az Atyával.

Ès maga az Atya mondta hogy a Fiúnak még az angyalok is imádattal tartoznak, márpedig azt is tudjuk a Bibliából hogy az imádat Istennek jár.

Szóval de, éppen erről van szó hogy én semmit nem szelektálok, hanem egységében nézem, ahol minden arra utal hogy a Fiú Isten. Te pedig addig tagadsz és filozofálgatsz, amíg be nem tudod mesélni magadnak hogy nem, akkor se az...

Pedig ettől még a Bibliában ugyanúgy ott lesz az igazság, bárhogy is próbálják hamisítani a Tanúk...

2017. jan. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!