Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor kapunk egy pontos...

Mikor kapunk egy pontos választ a Szentháromságra?

Figyelt kérdés

Egyesek azt felelik egy Isten van.De mivel Jèzust is Istennek mondják ès a Szentszellemet is de meg az Atyát is igy három van.Erre azt mondják a három egyben van,ès akkor mègis egy van.De akkor mièrt van háromság.

Uraim ezt ellehet dönteni vagy felejtsük el az egèsz Háromságot.



2016. dec. 30. 22:07
 61/101 anonim ***** válasza:
100%
Szóval úgy véled hogy te nyilván jobban ismered Jézust, mint azok akik ténylegesen ismerték Őt, na ez ám igen... Te kereszténynek tartod magad?
2017. jan. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/101 anonim ***** válasza:
53%

61.Te miért tartod magad kereszténynek? Akkor amikor ravasz politikus gondolattal,félre vezeted magad és engemet is indignász vele.

A kérdésem az volt,hogy Isten és Jézus"maguk közöt miért nem beszéltek úgy,hogy *Isten mondta volna Jézusnak ,hogy Te Isten vagy Jézus Krisztus mondta volna magárol,hogy Isten vagyok*".

Miért támadod a személyeket?Miért támadod a keresztényiségemet?

Miért nem érdekel Isten és Jézus szava?

Miért vagdosol a levegőbe velem szembe?

Miért nem erősebb neked Isten és Jézus szava a tiednél?

Miért irod felül Isten és Jézus Krisztus kijelentéseit?

Miért állitasz olyat amit Ők nem mondtak?

Miért véded a te omladozó tantételedet?

Miért véded a nemlétező háromságot,poklot,tisztítótűzet,lélekvándorlást?


Na én megmondom,mert neked nincsen erőd rá.Az a szellemi teremtmény aki ezeket benned felépítette visszatart,mert az embernél erőssebb.

Tudod ki ez a szellemmi lény?Jézus Krisztus ugy nevezte"a hazugság atyja".

2017. jan. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/101 anonim ***** válasza:

Egyszerű a helyzet. Az apostoloknak sem mondta ki hogy Ő Isten, mégis annak tartották.

Te tagadod hogy az.

Na vajon ki lehet a kompetensebb a kérdésben? Én a magam részéről inkább hiszek azoknak akik ténylegesen látták Jézust, mint neked vagy az Őrtoronynak.

2017. jan. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/101 anonim ***** válasza:

"Mózes azt felelte Istennek: Ha majd elmegyek Izráel fiaihoz, és azt mondom nekik: a ti atyáitok Istene küldött engem hozzátok, és ők megkérdezik tőlem, hogy mi a neve, akkor mit mondjak nekik? Isten ezt felelte Mózesnek:


Vagyok, aki vagyok." (Kivonulás: 3, 11-18)


"Az izraelita asszony fia káromolta és átkozta a Nevet, azért Mózes elé vezették. (Az anyát Selomitnak hívták, s a Dán törzséből való Dibri lánya volt.)

Őrizet alatt tartották, hogy majd az Úr utasítása szerint ítélkezzenek fölötte.

Az Úr ezt mondta Mózesnek:

"Vezesd ki a táboron kívülre azt, aki az átkot mondta. A fültanúk tegyék kezüket a fejére, és az egész közösség kövezze meg.

Azután ezt mondd Izrael fiainak: Mindenki, aki Istenét átkozza, viselje bűnének büntetését.

Aki az Úr nevét káromolja, haljon meg, kövezze meg az egész közösség. Akár idegen, akár közülük való, haljon meg, ha káromolta a Nevet."(Leviták 24, 11-13)


"Avagy nagyobb vagy-é te a mi atyánknál, Ábrahámnál, aki meghalt? A próféták is meghaltak: kinek állítod te magadat? Felele Jézus: Ha én dicsőítem magamat, az én dicsőségem semmi: az én Atyám az, aki dicsőít engem, a kiről ti azt mondjátok, hogy a ti Istenetek, és nem ismeritek őt: de én ismerem őt; és ha azt mondom, hogy nem ismerem őt, hozzátok hasonlóvá, hazuggá leszek: de ismerem őt, és az ő beszédét megtartom. Ábrahám a ti atyátok örvendezett, hogy meglátja az én napomat; látta is, és örült. Mondának azért néki a zsidók: Még ötven esztendős nem vagy, és Ábrahámot láttad? Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek:


Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.


-> Köveket ragadának azért, hogy reá hajigálják; Jézus pedig elrejtőzködék, és kiméne a templomból, átmenvén közöttük; és ilyen módon eltávozék"


(Ján 8:53-59)


"Miután ezeket elmondta Jézus, kiment tanítványaival a Kedrón-patakon túlra. Volt itt egy kert, ide ment be tanítványaival együtt. Júdás, aki elárulta őt, szintén ismerte ezt a helyet, mert gyakran gyűltek ott össze Jézus és a tanítványai. Júdás tehát maga mellé vette a katonai csapatot, a főpapoktól és a farizeusoktól küldött templomi szolgákat, és odament fáklyákkal, lámpásokkal és fegyverekkel. Mivel pedig tudta Jézus mindazt, ami reá vár, előlépett, és így szólt hozzájuk: „Kit kerestek?” Azok pedig így feleltek: „A názáreti Jézust.” „Én vagyok” - mondta Jézus. Ott állt velük Júdás is, aki elárulta őt.


-> Amikor azt mondta nekik: „Én vagyok” - visszatántorodtak, és a földre estek. "


"Felkiáltott: „Látom a megnyílt eget, és az Emberfiát, ahogy az Isten jobbján áll!"


->Erre ordítozni kezdtek, és befogták fülüket. Egy akarattal rárontottak, kivonszolták a városból, és megkövezték." (ApCsel 7, 54)

2017. jan. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/101 anonim ***** válasza:

62.Nem kívánom,hogy higgyél nekem,vagy az Őrtoronynak.

De én elsősorban Istennek és Jézusnak hiszek,hogy mit mondanak és mit nem mondanak.Azután de nem utolsósorban az apostoloknak,profétáknak stb,mert az apostolok és a próféták is az Ők szavukat közvetítik.A külömbség csak annyi,hogy az ember tökéletlen,de ami biztosabb Isten és Jézus tökéletes.

2017. jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/101 anonim ***** válasza:
64.Köszönjük a bejegyzésedet mert buzditó,csak szerettem volna ha megindokolod,még hatásosabb volna,de még megteheted.
2017. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/101 anonim ***** válasza:

"Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok."


Ha Jézus nem Isten, akkor ez azt jelenti, hogy ő egy olyan magánvaló lény, aki Istennel egyidős. Ez viszont abszurd.


Akinek Jézus nem Isten, annak csak képzeletében vagy az elméjében van "Isten-kapcsolata", nem pedig a legbelsőbb valójában.

2017. jan. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/101 anonim ***** válasza:

#65

Te most komolyan azt próbàlod elhitetni velem, hogy te jobban érted Jézus szavait, mint azok, akik az Ő közvetlen tanítványai voltak?

2017. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/101 anonim ***** válasza:

68.Miért forgatsz ki már a tizenketedikszer.

Én azt mondtam,hogy "Isten és Jézus amit mond hitelesebnek tartom mint a tökéletlen ember szavát".

2017. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/101 anonim ***** válasza:

Mert az apostolok szerinted mi másból indultak ki, mint amit láttak és amit Jézus mondott nekik?

Szóval ha fogod ugyanazt a szöveget és eltérő véleményt hangoztatsz ez alapján, azzal gyakorlatilag az apostolok fölé képzeled saját magad...

2017. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!