Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor kapunk egy pontos...

Mikor kapunk egy pontos választ a Szentháromságra?

Figyelt kérdés

Egyesek azt felelik egy Isten van.De mivel Jèzust is Istennek mondják ès a Szentszellemet is de meg az Atyát is igy három van.Erre azt mondják a három egyben van,ès akkor mègis egy van.De akkor mièrt van háromság.

Uraim ezt ellehet dönteni vagy felejtsük el az egèsz Háromságot.



2016. dec. 30. 22:07
 81/101 anonim ***** válasza:

Jó duma, falvédőnek elmegy. De az azért világos, ugye, hogy egy szimpla megsértődéstől nem lesz igazad?

Én az érveimet meg tudom védeni, még ha sértegetsz is (márpedig ti valóban súlyosan, hitében, méltóságában, sőt, mint fenti hozzászólásod is ékesen bizonyítja, EMBERSÉGÉBEN is következetesen sértegettek és elítéltek minden igaz keresztényt).


Amikor a babiloni szajhának nevezitek az összes többi egyházat, meghamisítva és kiforgatva a Bibliát, akkor nem vagytok ilyen érzékenyek!


Szerintem inkább fogadjátok meg Krisztus tanácsát: "ne ítélj, hogy ne ítéltess!", és ha kevesebbet ítélkeztek más keresztények fölött és kevesebb hamisságot hordtok össze mindenki másról, aki nem az őrtornyon, hanem az Evangéliumon keresztül keresi Istent, akkor bizonyára kevesebb ítéletet és sértést fogtok ti magatok is bezsebelni, mind embertársaitoktól, mind pedig - és ez a legfontosabb - Istentől!


A Bibliát pedig tiszteld már meg annyival, hogy nagy kezdőbetűvel írod le a szót, nem csak azért, mert ez Isten szava, de azért is, mert egy könyvnek a címe, ergo már pusztán a magyar helyesírás szabályai szerint is így helyes leírni, akár a Háború és békét vagy a Matematika tankönyv harmadikosok számára című könyvek címeit is!

2017. jan. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/101 anonim ***** válasza:
0%

81.

"Ne itély,hogy neitéltess"

Na hát monda a bagoly a verébnek!!!!

Hát nem te itélkezel.Én azt tudom állítani,hogy a Tanuk jobban szeretik az embereket vallásra való tekintet nélkül.Mert nem fognak fegyvert semmi fajta ember iránt.De vannak vallások akik utcán kocsmában stb.egymást agyonverik leszurják.

Ez a szeretet jelképe?

"Nekeresd a szálkát más szemében................!

2017. jan. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/101 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt tudom állítani,hogy a Tanuk jobban szeretik az embereket vallásra való tekintet nélkül.Mert nem fognak fegyvert semmi fajta ember iránt"

A "nem fogok fegyvert rád" nem egyenlő azzal hogy szeretlek. Ellenben az, hogy másokat hitehagyottnak és elmeháborodottnak bélyegeztek, az pont azt mutatja hogy nagyon nem a szeretet jegyében ír az Őrtorony, amiből az ihletet merítitek...

2017. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/101 anonim ***** válasza:
0%

83.Nem az emberekkel van bajuk.

Kimondottan azzal a tantételel ami nincs öszhagban a bibliával,és az ártatlan embereket levezetitek.

És még itt sem veletek hanem a hazugsággal van bajunk.

2017. jan. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/101 anonim ***** válasza:
100%

# 82-es, aki vegetáriánus, az nem föltétlenül állatbarát (és fordítva: állatbarát is ehet húst).


Tehát attól, mert nem öltök meg (köszönöm szépen!) és nem bántalmaztok fizikailag másokat, még nem föltétlenül SZERETITEK őket!


Nemcsak aktív, fizikai agresszió létezik, hanem létezik passzív agresszió és verbális erőszak is a világon, amiben ti nagyon szépen álltok!


Nemcsak megütni vagy megölni bűn a másikat, de rágalmazni, hazudni róla, zaklatni, háborgatni, sértegetni, félrevezetni is, nem is beszélve a hamis prófétálás bűnéről!


Hogy vannak vallások, amelyek még a tieteknél is elvetemültebbek, mert nemcsak passzív, verbális és szellemi agressziót követnek el, hanem aktív, fizikai agressziót is, az tény és való. De ettől ez még nem lesz mentség számotokra a saját merész ítélkezésetek, passzív és verbális agressziótok, képmutatásotok és hamis prófétálásotok tekintetében!


A "más szemében a szálkát" valóban fontos tanítás. Ideje lenne nemcsak megtanulnod, de át is gondolnod, megértened!


Nem ítélkezhetsz mások fölött azért, mert a Bibliában nem lévő dolgot hisznek mindaddig, amíg te magad egy sor olyan dologban hiszel, ami nincs benne a Bibliában (ezt jelenti, hogy előbb ki kell vetned a gerendát a szemedből, és UTÁNA keresgélheted a szálkát a te atyádfia szemében)!


A Bibliában NINCS olyan tanítás, hogy Jézus Mihály arkangyal volna, NINCS olyan tanítás, hogy a babiloni szajha a többi keresztény egyház volna, NINCS olyan tanítás sem, hogy az Őrtorony vezetősége tévedhetetlen volna, a Bibliát pedig az Őrtorony kiadványain keresztül lehet egyedül helyesen értelmezni.


Ha Jézus ezt így gondolta volna, akkor azt ki is mondta volna, és megjövendölte volna, hogy lesz majd egyszer egy jehovista újság, ami még a Bibliánál is fontosabb, és csak azon keresztül juthatunk el a teljes igazsághoz.


Ilyet Jézus a Bibliában nem mondott és nem jövendölt!


A Bibliában NINCS olyan állítás, miszerint az utolsó vacsorán Jézus kenyeret és SÓT adott tanítványainak, az eredeti szövegben is kenyér és BOR van.


A Bibliában NINCS olyan állítás, miszerint az Úrvacsorát csak nézni kell és nem kell magunkhoz venni, ahogy ti csináljátok és tanítjátok.


A Bibliában az van, hogy Jézus vette a kenyeret és BORT, és miután magához vette és tanítványainak is MIND adott belőle, azt mondta: "EZT CSELEKEDJÉTEK az én emlékezetemre!"


EZT = nem valami mást, hanem pontosan EZT


CSELEKEDJÉTEK = csináljátok, hajtsátok végre, ne csak bámuljatok



A Bibliában NINCS kétosztatú megváltás, sehol nem mondja, hogy egyesek üdvözülnek, mások csak feltámadnak a földön!


A Bibliában NINCS olyan, hogy egyes keresztények egyenlők, mások pedig egyenlőbbek (kiváltságosak)!


"Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által.

Mert a kik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöztétek fel.

Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban."


A hamis tanításaitok sora reggelig folytatható és egyik sincs a Bibliában!


Ha mindezeket a hamis tanításokat eltakarítottátok az egyházatokból, utána oktathattok másokat arról, hogy mi van és mi nincs a Bibliában szerintetek!


De előbb a gerenda, aztán a szálka!


Majd ha a ti szemetekből nem lóg ki a hajóárbóc, nyugodtan elkezdhetitek a többiek szemeinek szálkátlanítását!

2017. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/101 anonim ***** válasza:
100%

84-es, azt írod:


"Nem az emberekkel van bajuk.

Kimondottan azzal a tantételel ami nincs öszhagban a bibliával,és az ártatlan embereket levezetitek. "


Igazán? És pontosan mi szerint szelektáltok? Melyik tantétellel is van bajotok, ami nincs benne a Bibliában?


Azzal, hogy Jézus EGY AZ ATYÁVAL és Szentlelket lehellt tanítványaira? A Szentlélek továbbá kitöltetett pünkösdkor is?


HOPPÁ! - de hát ez BENNE VAN A BIBLIÁBAN!


Akkor mi lehet a gond?


Csak nem az a tantétel zavar, hogy egyesek Krisztust teremtménynek mondják, Mihály arkangyallal azonosítják, azt állítják, hogy oszlopra feszítették, az utolsó vacsorát meghamisítják és a bor helyett SÓT mondanak és használnak, hogy tagadják a keresztények egységét és egyenrangúságát, amit állít a Biblia, hogy kétfajta üdvözülést tanítanak, hogy egy földi szervezethez kötik az üdvösség egyedüli útját, hogy emberekre hallgatnak Isten helyett, hogy egy emberek által készített vallásos témájú újságot a Biblia szintjére emelnek, hogy meghamisítják Krisztus szavát, aki azt mondja: "Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem mehet az Atyához hanem CSAK ÉNÁLTALAM" és azt tanítják, hogy valójában Krisztus NEM ELÉG és CSAK és kizárólag az Őrtorony által lehet üdvözülni vagy feltámadni?!


Mert ha ezek zavarnak, akkor megértelek. Tényleg bosszantó, hogy egyes vallások ilyen dolgokat tanítanak, amelyekből egyetlen szó sincs benne a Bibliában!

2017. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/101 anonim ***** válasza:
28%

86.Én nem vagyok tanu de ismerem őket.

Ennyi hamisságot,,hazugságot roszindulatu vádat még ateistáktol sem hallottam,sőt tanulhatnál tölük

Több vélleményt kérjél a lovászoktol,kocsisotól még akkor is ha igazságosabbak és jobb keresztények nálad.

2017. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/101 anonim ***** válasza:
100%

Melyik hazugság pontosan? Mutass rá!

Mindenik állításra tudok neked jehovista forrást mondani. MINDENIKRE!

Ők viszont EGYIKRE SEM tudnak bibliai hivatkozást előhozni.


Ennyi!

2017. febr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/101 anonim ***** válasza:
0%
Csak gunyolodsz:Nem érdemes veled szoba állni!!!!!
2017. febr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/101 anonim ***** válasza:
0%

86."Azzal,hogy Jézus egyenlő az Atyával és Szentlelket lehellt tanítványaira?"

Idézd a bibliából a töled idézett mondatot.Mert Jézus nem lehellt sem Szentlelket sem szentszellemet a tanítványaira a földönlétekor.

De még pünkösdkor sem,mert azt mondta Elmegyek az Atyához és kérnifogom,hogy küldje el nektek a szentszellemet(segitőt).

János.14:26."Ama vigasztaló pedig,a Szentlélek,a kit az én nevemben küld az Atya,az Mindenre megtanít majd beneteket,és eszetekbe juttatja mindazokat,amiket mondottam néktek".Most itt hol van,hogy Jézus lehelte rájuk a Szentszellemet?

Továbbá ki küldi a Szentszellemet és kinn keresztül és mikor.

Ez világos,hogy az Atya küldi Jézuson keresztül pünkösdkor.

Miért kavarod a "tejszínt a fásszinnel"?

Ez neked öröm,hogy az embereket tévútra vidd?

És még te osztod az észt?

Már mondtam ,hogy hazugságban élsz.És még te gunyolodsz.

Nem vagy elszálva magadtol?

Nem hiszed,hogy más is gondolkodik?

Milyent időm lesz a többire is válaszolok.

2017. febr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!