Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet az Ószövetség...

Hogy lehet az Ószövetség véreskezű, bosszúálló és nem utolsó sorban kirekesztő istenét, a Jézus által leírt szerető, megbocsátó és nem utolsó sorban egységre buzdító Mennyei Atyjával azonosítani?

Figyelt kérdés

Szerintem a probléma gyökere ott kezdődik, hogy megpróbálják Jézust, mint messiást beleilleszteni az ószövetségi próféciákba. Ezekben a próféciákban a messiás egyfajta politikai vezetőként, hatalommal bíró királyként jelenik meg, aki erőszakkal ki fogja űzni a nem zsidókat a zsidók földjéről. Szó sincs bennük szeretetről, adakozásról, békéről. Márpedig Jézus egy percig sem próbált forradalmárként fellépni. Nem véletlen, hogy a zsidók többsége nem fogadja el Jézust messiásként.

Nektek mi a véleményetek?



2017. jan. 9. 18:00
1 2 3
 11/26 Attila_the_hun ***** válasza:

biblia = blablabla


Buta embernek tartom az egykönyvű embereket.

2017. jan. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Kedves Attila_the_hun!


Én meg azokat,akik olyanokat minősítgetnek,akiknek erkölcsi rendszeréről semmit nem tudnak.

2017. jan. 12. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Attila_the_hun ***** válasza:
Akik a vallások tanításait követik, azok inkább erkölcstelenek mintsem erkölcsösek. És nem érdekel ha mást gondol, mivel az emberi történelem példái mind engem igazolnak. Mi több! A jelen történelem is engem igazol. Hozzáteszem: nem a vallásos ember felett török pálcát, hanem a vallások felett és amivé azok teszik az embert.
2017. jan. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Kedves Attila_the_hun!


Részben egyetértek veled,de egy kiegésszítéssel.

A vallások sok kárt okoztak az emberiségnek,s ezért én óvok mindenkit a vallálosságtól!Kövessük Krisztust,és nem felekezeteket!

2017. jan. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


A véleményem az hogy ez pontosan így van! A zsidók egy királyt vártak de helyette egy megváltót kaptak! De ennek így is kellett lennie. Nem az a probléma gyökere hogy Jézust megpróbálják az ószövetségi próféciákba bele illeszteni. Ugyan is Jézus benne van azokban a próféciákban így nem kell beleilleszteni. Békesség fejedelme, igazság királya, szamárháton vonul be a városba, főpap! S még lehetne sorolni.

Szóval nem tudom hogy te milyen próféciákat olvastál de az az érzésem hogy nagyon sokat kihagytál közülük.


"Szó sincs bennük szeretetről, adakozásról, békéről."


Megverik, köpdösik, szidalmazzák, csúfolják, kínozzák, némán viseli el a szenvedést, önként feláldozza az életét! Ha Jézusban nem lett volna szeretet, békesség, adni akarás akkor hogyan viselkedett volna, te mit gondolsz?


1 válaszoló!


"... akkor látni fogja, hogy azok az események, csodák, személyek többsége, már több száz/ezer évvel előtt megtörténtek legalábbis a mitológiák szerint..."


S melyik mitológiában áldozta fel a saját fiát az a mitológiai isten a bűnös emberekért?


"...az egész célja, mint írtam az volt, hogy az embereket egységesen lehessen irányítani, ami aztán meg is történt, mert vallások százait irtották ki a kereszténység nevében."


Aha és előtte az adott országok királyai és uralkodói hogyan irányították egységesen a népeiket? Vagy addig képtelenek voltak az irányításra? Bizonyára a Római birodalom is csak egy mese mert ott sem voltak képesek irányítani a birodalmat és az abban a birodalomban élő népeket. Bár állítólag olyan is volt köztük akiket meghódítottak!


"Szóval, számomra legalábbis az a legszórakoztatóbb ebben az egészben, hogy napi szinten látom, ahogy egymásnak esnek a keresztények itt a fórumon is..."


Igen ezt jól látod!


Attila_the_hun!


"Buta embernek tartom az egykönyvű embereket."


Biblia: Ez egy görög eredetű szó a jelentése pedig: "KÖNYVEK" vagy tekercsek, de mindenképpen többesszám!

Ezt még általános iskolában is tanítják IRODALOM órán. Megjegyzem 66 könyvből állították össze ezt a gyűjteményt! Illetve a protestáns gyűjteményt. Mert a katolikus az 72-ből áll.

2017. jan. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Attila_the_hun ***** válasza:

"Megjegyzem 66 könyvből állították össze"


66 tekercsből, nem pedig könyvből.

2017. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Attila!


Ezt is oda írtam, bizonyára elkerülte a figyelmedet de semmi baj! :)


"...vagy tekercsek, de mindenképpen többesszám!"

2017. jan. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Attila_the_hun ***** válasza:

Sok könyvet olvastam. Egy könyvnek súlya van. Jórészt a tartalma miatt, de lapjai mennyisége miatt is. Egy tekercs nem tekinthető könyvnek.


A Biblia egy db. könyvek tekinthető. Annak is kicsi, annak is súlytalan, pláne ami a tartalmát illeti.

2017. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Igazad van! Ami a tartalmát illeti valóban súlytalan. De ami a fizikai tömegét illeti, na arra ez már nem igaz!

2017. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
51%
Sehogy. A Seregek Ura nem egyenlő a teremtővel, a szeretet istenével. Az csak elhitette a zsidókkal, hogy az, ők meg bekajálták... Ha rá is jöttek azóta, nem merik bevallani, mert akkor bukik a jelenlegi mutatványuk :D
2017. jan. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!