Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosok! Ezt miért gondoljá...

Vallásosok! Ezt miért gondoljátok így?

Figyelt kérdés

Előre szólok, semmit sem bántásból kérdezek, csak nagyon érdekelnek ezek a dolgok.

Belegondoltatok már, hogy miért pont az az isten létezik, amelyikben ti hisztek? Hogy mi van, ha egy másik vallásnak van ,,igaza"? Szóval felmerült már ez bennetek? És hogy nem érzitek úgy, hogy a vallás csak egyfajta kiút, és segítség azoknak, akik nem tudják elfogadni, ha valaminek nem tudják a magyarázatát?

És itt nem arra szeretnék példabeszédeket kérni, hogy jelent meg előttetek Isten, hanem a ti saját véleményetek érdekel ezekről a kérdésekről!

Köszönöm ha válaszoltok!!


2017. febr. 22. 17:02
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
Igen, belegondoltam. Megtapasztaltam a saját életemben is a Biblia igazságát. Igazság egyetlenegy van, hinni pedig abban érdemes, amiről meg vagy győződve, megtapasztaltad, hogy az igazság. Ez nem kiút, ha nem lenne igaz, már rég hátat fordítottam volna.
2017. febr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%
Ha a másik vallásnak van igaza, akkor így jártam. Erre nehéz mást mondani.
2017. febr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:

ha a másik vallásnak van igaza, az már úgyis csak halálom után derül ki. addig meg egy kiegyensúlyozott, boldog életet élhetek a vallásomnak köszönhetően.

Egyébként meg én is tapasztaltam már Isten jelenlétét az életemben.

2017. febr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
40%

A vallásosok nem gondolnak, hanem hisznek.

Ebből indulj ki.

2017. febr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
0%
Keresztény vagyok és tudom hogy jó vallást követek, és ebben megerősítenek a csodák amiket Isten ad nap mint nap az emberiségnek. Nekem a kereszténység egy kiút a gonosz és olykor kegyetlen háborúval teli világból a béke a szeretet és irgalom világába, én agy élem meg a hitemet
2017. febr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
50%
Én keresztény vagyok, szerintem egy isten van, amit minden vallás a maga szempontja szerint gondol el.
2017. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 a0511 ***** válasza:

1. Belegondoltam-e már, hogy miért pont az az Isten létezik, akiben én hiszek?

Igen, belegondoltam. Az igazság az, hogy senki sem tudja, Isten létezik-e, vagy sem. Sem az ateisták, sem a hívő emberek. A hit sokszor választás kérdése, ahogy az is, hogy ki melyik valláshoz szeretne tartozni. A keresztény vallást tudatosan választottam ki a sok közül, de a hitet egy különleges belső, lelki élmény hatására "nyertem" el.


2. Mi van, ha a másik vallásnak van igaza?

Elég nehéz meghatározni, hogy mi is az az "igazság", ami az egyik vallásnak van, a másiknak pedig nincs. Én inkább úgy gondolom, hogy vannak vallások, amelyek igazabbak mint mások.


3. Hogy a vallás csak kiút lenne azoknak, akik nem tudják elfogadni, ha valaminek nem tudják a magyarázatát?

Biztos vagyok benne, hogy vannak akik számára ezt jelenti, de a legtöbb hívő szerintem egyáltalán nem ezért hisz Istenben. A vallás elsősorban nem arra való, hogy életünk érthetetlen eseményeit, vagy a világ nagy kérdéseit egy legyintéssel elintézhessük, ezek a dolgokat mindenki ugyanúgy átéli.

2017. febr. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
12%

szervusz.


Vallásosnak lenni, vagy Isten szerint keresztény életet élni nem ugyan az.

Ahogy az első válaszoló írta, egy igazság van, és egy Isten aki nem hagyta magára az embereket. tájékoztat saját magáról, terveiről, elvárásairól.

Valamint minden amit kijelentett úgy történt, egyetlen pontocska sem hiúsult meg belőle.

2017. febr. 23. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azért vagyok Krisztus követő mert hiszem azt hogy Isten megtestesül Jézus személyében és elmondta hogy hogy kell boldognak lenni itt az emberi életben. Nem igazán érdekel hogy más vallás mit hirdet de tudom azt hogy egyik vallás vezetője sem támadt fel a halálból és egyik sem hirdeti azt hogy még az ellenségedet is szeressed mert az embernek és minden teremtménynek a lényege az hogy szeressen. Voltak erről kísérletek is kis majmokkal és az el is pusztult amelyikat csak megetették és megitatták.


Nem gondolom hogy ez egy menekülés lenne mert ez is ugyanolyan propaganda szöveg mint az hogy aki vallásos az csak alacsony intelligenciájú lehet, vagy az mivel nem tudjuk bebizonyítani azt hogy Isten létezik ezért nincs is. (Utóbbihoz hozzátenném hogy azt se tudjuk bizonyítani hogy nincs - szóval ez önmagát cáfolja).

Nagyon sok ismeretlen dolog van a világban és ahogy egyre többet fedez fel az emberiség, annál több lesz az ismeretlen dolog aminek nem tudjuk a magyarázatát. Az az érdekes ebben hogy mindegyikben amikhez magayarázatot talált az ember abban mindig van valamilyen rend, egy rendszer. Na és itt felmerül a kérdés hogy ezeket a rendszereket ki találta ki vagy ki teremtette ezeket hogy így legyen és miért nem máskèppen van?


Nos összegzésül remélem tudtam segíteni a véleményemmel. :)

2017. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Nem mondom, hogy már teljes mértékben megértem, de gondolom ez normális. :))


Még annyit, hogy 8#-as, ha ,,egyetlen pontocska sem hiúsult meg belőle" azt mire érted? A Bibliára? Mert a teremtéstörténetekről tudományosan is kiderült, hogy nem igazak, már csak azt az egy kiváltó okot, erőt nem ismerjük, ami elindította az ősrobbanást, tehát a teremtéstörténetekbe már nem lehet belemagyarázni, hogy igazak... Akkor nem gondoljátok, hogy máshol is lehetnek a Bibliában nem igaz dolgok?

2017. febr. 23. 19:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!