Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosok! Ezt miért gondoljá...

Vallásosok! Ezt miért gondoljátok így?

Figyelt kérdés

Előre szólok, semmit sem bántásból kérdezek, csak nagyon érdekelnek ezek a dolgok.

Belegondoltatok már, hogy miért pont az az isten létezik, amelyikben ti hisztek? Hogy mi van, ha egy másik vallásnak van ,,igaza"? Szóval felmerült már ez bennetek? És hogy nem érzitek úgy, hogy a vallás csak egyfajta kiút, és segítség azoknak, akik nem tudják elfogadni, ha valaminek nem tudják a magyarázatát?

És itt nem arra szeretnék példabeszédeket kérni, hogy jelent meg előttetek Isten, hanem a ti saját véleményetek érdekel ezekről a kérdésekről!

Köszönöm ha válaszoltok!!


2017. febr. 22. 17:02
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
65%
Egyrészt a két teremtéstörténetet írták a legkésőbb az ószövetségi könyvek közül, amikor a zsidóság rájöt hogy Isten a teremtésnek is az Ura; másrészt a Szentírást nem tudományosan kell értelmezni mert nem tudományos mű, hanem sugalmazott; harmadrészt liwing fitness kehova tanuja s ezt szerintem nem kell tovább ragozni.
2017. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
igen, a teremtéstörténet nem is kell, hogy szóról szóra igaz legyen. a lényege az eszmei tanítás. A Biblia nem tudományos és nem történelmi könyv, hanem vallási, filozófiai. Ha szóról szóra értelmezed az Ószövetséged, elhiszem, hogy bugyuta egy történet sül ki belőle. de szerencsére nem erről szól a kereszténység ;)
2017. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:

"harmadrészt liwing fitness kehova tanuja s ezt szerintem nem kell tovább ragozni"

ez tetszett :D megy a zöld kéz :D

2017. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 A kérdező kommentje:

Értemm. Köszönöm a válaszokat!! :-D

Viszont ezt nem nagyon értem: "harmadrészt liwing fitness kehova tanuja s ezt szerintem nem kell tovább ragozni"

Valaki elmagyarázná?? XD

2017. febr. 23. 20:27
 15/51 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező:

"harmadrészt liwing fitness kehova tanuja s ezt szerintem nem kell tovább ragozni"

Ezt úgy kell érteni, hogy a mi Poén Pannink gyűlöli Sperlockot, a Harcos Varázslót!

2017. febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
61%
úgy kell érteni, hogy a jehovisták eléggé elferdített tanokat vallanak, amelyek nem egyeznek a történelmi egyházak tanításaival.
2017. febr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
helyesbítek: történelmi keresztény egyházak (mint a katolikus, református, evangélikus...)
2017. febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
Áhh értemm! :-D Köszi!!
2017. febr. 23. 21:48
 19/51 anonim ***** válasza:
0%

" Mert a teremtéstörténetekről tudományosan is kiderült, hogy nem igazak, már csak azt az egy kiváltó okot, erőt nem ismerjük, ami elindította az ősrobbanást, tehát a teremtéstörténetekbe már nem lehet belemagyarázni, hogy igazak"

Ez meglehetősen nagy tévedés. Tudományosan nem lett megcáfolva a Teremtés. Ha az evolúcióra gondolsz, az egy feltételezés, ami sohasem lett tudományosan bizonyítva. Jó ha tudsz róla, hogy a mai tudósok között is vannak 6 napos teremtésben hívők, és nem találnak semmilyen ellentmondást a leletek és a hitük között. A leletek korának megállapítása azon múlik, hogy milyen szemüvegen keresztül nézed őket. Ha kreacionista vagy, nem látod őket régebbinek párezer évnél, ha evolucionista vagy, akkor millió években gondolkodsz (és pár millió év eltérés nem is okoz gondot).

És egyébként minden azt bizonyítja, hogy a Bibliában leírt teremtés igaz, nincs átmenet a fajok között. Isten az állatokat a maguk neme szerint teremtette, az embert pedig külön, nem az állatból jött létre.

Lehet erről sokat vitázni, de a tények attól tények maradnak. ;)

2017. febr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
59%
na jó, ez baromság! leszögezem, hívő keresztény katolikus vagyok. magyarázd meg kérlek akkor kedves utolsó, hogy amikor Ádám és Éva harmadik gyereke elment és megházasodott, ki a fittyfenét vett el? vagy amikor az Úr megígérte Káinnak, hogy megvédi a többi embertől, hogy ne öljék meg, milyen emberekről beszél?
2017. febr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!