Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Logikátlanságok a bibliában?

Logikátlanságok a bibliában?

Figyelt kérdés
Beleolvastam a bibliába, de már most gyanús. Ha csak a harmadik napon teremtette a napot és a holdat, akkor hogyan működött az éjszaka és a nappal előtte? Valamint ha növényeket teremtett, de nem volt rájuk napfény, hogyan fotoszintetizáltak? Esetleg maga a teremtő sugárzott, míg a nap át nem vette a helyét?
2017. márc. 5. 20:51
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor mi szükség a Napra?

Amúgy a középkorban tényleg úgy gondolták, hogy NEM a Nap okozza nappal a világosságot, hanem csak jelzi, hogy nappal van. A világosságot Isten világossága okozza.

Ma már azért ugye tudod, hogy ez nem így van?"


Kedves Válaszoló, ha tovább olvasod a Bibliát, akkor látod, hogy Isten a további részeknél nincs személyesen jelen a földön. :) A Biblia mindig leírja, hogy Isten pontosan hol, és hogyan jelenik meg. Tehát, Ádámék idejében nem biztos, hogy volt szükség a napra, hogy világítson, mert Isten fénye világított. De lehet, hogy akkor már nem Isten fénye ragyogott, hanem a Nap maga. :)


"Még egy hiba az érvelésedben: a tudományos ELMÉLET az nem csak találgatás, hanem a világon a legjobban bizonyított dolog! Rengetegszer ellenőrizve, és soha a legkisebb hiba sem lehet benne. Különben nem elméletnek, hanem pl. feltevésnek, ötletnek hívják."


Az elmélet szó, elképzelést, feltevést, gondolatot elgondolást jelent. Az elmélet nem "tény"-t, vagyis az igazat, valót, valóságot jelenti, hanem csupán feltevéseket tartalmaz az evolúció elmélet. :) Több hibája van, amit már sok ateistától hallottam, több bökkenőt tartalmaz ez az elmélet, miszerint: még mindig bundánk van: Tévedés, ruhám van, és a bőrőmet itt-ott vékony pár szál szőr borítja, ami nem bunda. :) A Bunda ugyanis, vastag, meleg, egész testen lévő szőrzetet jelent. Ha bundáról van szó az egy igen előnyös dolog lenne, ha az borítaná a testemet, ugyanis nem lenne szükségem télen vastag ruhá, nyáron pedig levedleném a vastagabb bundát, és vékony bundát növesztek, ami hűt. A lényeg kedves válaszoló, hogy az evolúció fejlődést jelent, viszont ez hátrányosabb tényező, hogy nekem nincs bundám az Ősembernek viszont volt egy fajta sűrűbb vastagabb szőrzete (lehetséges majom bunda). Ez butulás nem pedig fejlődés. :) Isten nagyon jól tudta, hogy ha süt a nap az embernek meztelenűl is melege lenne, úgyhogy a hőmérséklet valószínüleg kb. 28-32 fok-nak kellett lennie annak idején. Így nem butaság azt hinni, hogy Ádámék bunda nélkül SEM fáztak meg az "Igen jó" felépített testükben. :) A másik ami nekem még feltűnt, hogy (több) ateistáktól azt hallani, hogy elősszőr jó pár millió évig csak nő volt (ezt nem egy ateistától láttam/hallottam, de nem biztos, hogy mindegyikőtök így hiszi), a kérdésem az, hogy hogyan maradtak fenn, és miként szaporodtunk, ha nem volt férfi jópár millió éven át. Tehát, ha ez így van, akkor az emberiség hamar kipusztúlt volna, a NEM szaporodás végett. :) A Bibliában ezért van elősszőr férfi és 1napra rá, pedig a nő. Szerintem ez így logikus, így maradt fenn az ember, a szaporodással (1Mózes 1:28). :) Kérlek, ha félreértés támadt benned, akkor eloszlatnám: NEM kifejezetten téged támadlak, hanem azt amit gondolsz! Csak hogy ne legyen az, hogy ellenségesen álltam hozzád így tiszta mindenkinek, talán. :) Van rengeteg hiba sajnos az evolúcióban, amiket meglehet támadni, és gyenge lábakon is áll. Békesség neked! :)

2017. márc. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Balinhun!


Így az elmélettel kapcsolatban.


[link]


Idézet belőle:


"A hétköznapi szóhasználatban az elmélet csak egy pontatlan és homályos csoportosítása a tényeknek. Egy tudós számára ezzel szemben az elmélet egy olyan fogalmi keret, ami megmagyaráz létező tényeket és előrejelez újakat. Példának okáért, ma reggel láttam a napfelkeltét. Ez tény. Ezt a tényt megmagyarázza az az elmélet, mely szerint a Föld gömb alakú és forog a tengelye körül miközben a Nap körül kering. Ez az elmélet továbbá megmagyaráz más tényeket is - úgy mint az évszakok változását vagy a holdfázisokat - és lehetővé teszi, hogy előrejelzéseket tegyek azzal kapcsolatban, hogy mi fog történni holnap."


De érdemes az egészet elolvasni.

2017. márc. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Kedves Balinhun!


Egy pontosítást tennék: (idézet : [link] cikkből).


"Mármost a darwini elmélet és huszadik századi változata, a neo-darwinizmus ebben az értelemben, paradox módon, éppenhogy anti-evolucionista. A természetes kiválasztás elmélete ugyanis független a haladás, a fejlődés, valamiféle cél feltételezésétől. Maga Darwin is számos helyen emlékeztet rá: nincs olyan természeti törvény, amely azt mondaná ki, hogy a fajoknak módosulniuk kell. Még kevésbé van törvény arra, hogy a módosulás növelje az élőlények fejlettségét. Módosulás akkor következik be, ha „a természet háztartásában” új helyek nyílnak meg."


Fontos momentum, hogy NEM fejlődésről, csupán lehetséges változástól van szó. Persze ha minden jól jön össze, ez a változás későbbről visszatekintve értelmezhető fejlődésnek is. De a bálna úszóvá módosult lába fejlődés vagy visszafejlődés? Nézőpont kérdése, minden esetre a bálna köszöni, jól van, mint hal a vízben, jóllehet emlős. Azaz az ő szempontjából ez a változás hasznos volt, segített neki túlélni.

2017. márc. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó Válaszoló, én sokat olvasom ezeket (sajnos), és sokszor is kérték már ezt tőlem, hogy egy adott dokumentumot olvassak el. De kérlek, ha nem nagy baj, akkor szeretnélek ugyan erre megkérni téged:


A Biblia


Idézet belőle: "20. Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

21. A ki győz, megadom annak, hogy az én királyiszékembe űljön velem, a mint én is győztem és ültem az én Atyámmal az ő királyiszékében.

22. A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek."


Érdemes elolvasnotok az egészet, kérlek, ahogy én megtettem már rég azt, hogy elolvastam azokat amiket (nem te) egy ateista bemásolt nekem egy adott dokumentúmból tedd azt meg te is, hogy elolvasod ezt a rövid könyvet. :)

2017. márc. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
100%

Az olvasás az első lépcsőfok kedves Balinhun, utána jön a megértés. Ha csak az első lépcsőfok van meg akkor tökmindegy.


Ahogy én nézem nem egy ateista olvasta már és értelmezte a Bibliát. Sőt, más szentírást is. És van hogy ritkább esetben sajnos jobban ismeri mint egy hívő ember.

2017. márc. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó, ebbe így nem igazán lehet bele menni, míg valaki nem töltekezett be Szent Szellemmel nem értheti igazán az Írást sem. 1Korintus 2:9-15 szerint csak a Szent Szellem képes tanítani arra, hogy Isten pontosan mire is gondol. Szóval, az nem egészen áll meg, hogy egy hitetlen jobban képes megérteni a Biblia (Isten szavát), mint egy hívő. Nem belekötés semmibe, csak mondom, hogy ez így nem igaz. :) Valóban vannak, akik Ateista létükre olvasták vagy olvassák a Bibliát. Ez nem baj, Sőt nagyon is jó. Ugyan akkor, valószínüleg egyedül vagy egyáltalán nem, vagy nagyon nehezen tudják megérteni az Írást. :) A Biblia azt írja, hogy a Szent Szellem az aki vizsgálja az embereket és Isten mélységeit is CSAK Ő ismeri igazán. Ebből adódnak dolgok, amikről igazán megint akkor lenne értelme beszélnem, mikor az adott ateista megtért. Viszont vannak részek a Bibliában, amiket sok IGAZ keresztény mond, hogy azzal kezdje az olvasást, mert vagy nagyon könnyű a megértése (kissebb, tő magyarázattal is telejsen jól érthető lehet) vagy pedig abban van a lényeg is. :) Én ilyen helyzetekben szoktam javasolni a János evangéliumát (legegyszerűbben levezetett evangéliumi könyv); 1Mózes-t (az eleje mindennek), és a Példabeszédek (sok és egyben nagyon jól érthető igét tartalmaz). Mint mondtam az előbb is, nem beléd kötni akartam, hanem csak tisztába szerettem volna tenni, hogy: Az, hogy egy hitetlen jobban érti az Írást ez teljességgel lehetetlen, mert még annyira sincs betőltekezve a Szent Szellemmel, mint egy lehetséges keresztény testvérem. Ahhoz, hogy értsd a Bibliát Istennek kell elmagyaráznia azt, amit Ő leíratott. :)
2017. márc. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
Még annyit fűznék hozzá, hogy: Ezért vagyunk mi keresztények, hogy ha kell magyarázni is eltudjuk azt, amit írunk. És vannak, akik nagyon is szeretik ezt elmagyarázni, de sajnos többen vannak olyanok, akik ezt megmásítják, illetve nem igazán veszik szemügyre az eredeti (Görög, pár résznél Arámi, Héber) kéziratot, vagy szimplán rossz tanítás miatt azt hiszik, hogy jót tant adnak át. (példának nem szeretnék felhozni semmien gyülekezetet, sem vallást, mivel nem kenyerem az, hogy másokat a hátuk mögött beszéljek ki. néha előfordúlt, de nem szeretném, ha velem ugyan ezt csinálnák és én is szeretnék erről már leszokni. :) )
2017. márc. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
100%

"Az elmélet nem "tény"-t, vagyis az igazat, valót, valóságot jelenti"

Ugye nem te akarod meghatározni, hogy mit jelent a "tudományos elmélet" kifejezés?

Ne nevettesd már ki magad! Nézz utána inkább!

2017. márc. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó Válaszoló, Elmélet szinonímái: feltevés, hipotézis, feltételezés, elképzelés; valamint: gondolat, elképzelés, elgondolás, ötlet, terv, idea, eszme, koncepció, fogalom, felvetés, teória, elv, képzet.


Tény szinonímái: igaz, való, valóság, igazság, realitás; valamint: hír, infó, információ, tájékoztatás, értesítés, fáma, adat, ismertető, tudnivaló; és: meghatározás, megállapítás, észrevétel


kár ebbe bele menni, mert nem az a lényeg, hogy mit is jelent pár szó. Illetve, nem ez a fő szempont. A Lényeg az, hogy az evolúciós elmélet, akárhogyan csűrjük-csavarjuk az elmélet marad, nem pedig egy adott ténnyé alakul. :) Mint írtam is, logikusabban hangzik, ha nem mint Keresztényként nézek a dologra az, hogy volt egy építésze/tervezője a világnak. :)

2017. márc. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:

Igaz kedves Balinhun, aki mély és élő hittel él az érti igazán mint ír a Biblia. Viszont gyakran látom hogy valaki túl akar lépni Istenen arra hivatkozva hogy őt megérintette a Szent Szellem.

De nem biztos hogy ő is eljuttott oda hogy teljesen átlássa a Bibliát, vagy Isten terveit. Ahhoz az ember kevés lesz. Megtért keresztényként is csak törekedhet rá. És ezt én sem kötekedésből írom. És nem is feltétlen rád értem. A félreértések elkerülése végett.

A lényeg Isten kezében van.

Mellette a tudományos fejlődés mellékes. Az által Isten munkáját ismerjük meg.

2017. márc. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!