Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért teremtette Isten a...

Miért teremtette Isten a bölcsességfogakat?

Figyelt kérdés
Ha az emberi teszt precíz tervezés eredménye, miért vannak fogaink, melyek nem bírnak kinőni / oldalra nőnek ki és nem lehet velük rágni / nyomják az egész fogsort és fájdalmat okoznak? Isten útjai kifürkészhetetlenek? :)
2017. márc. 16. 14:45
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
32%

Ilyen alapon rákérdezhetnél minden genetikai hibára ;)

Isten eredetileg teremtette jónak az embert, Ádám tökéletes volt, neki nem voltak ilyen gondjai az édenkertben. A bűneset következtében nem fejlődik, hanem korcsosul az ember.

2017. márc. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

"Én is remélem, hogy beszélgetés a továbbiakban kulturált marad, mindkét oldalról érkező esetleges új válaszolók részéről is! (Szorry, de lehet megjön néhány "régi kedvenc", akkor sokszor elszalad velem (is) a ló! :) )"


Korrekt. Sajnos én sem bírok néha magammal:(


"Kedves # 1! Szerencséd volt, nekem viszont nem olyan: az egyik fekvő helyzetben jött ki (ami nem is oly ritka), ezzel eléggé sok kellemetlenséget okozva. "


Tényleg mákom van, nem vitatom. Jó, ha megvan a bölcsességfog, szépen stabilizálja a fogsort.


"6000 év meg bezony eléggé kevéske ennek a Földnek, meg világegyetemnek. "


Ezt úgy értettem, hogy én a hatnapos teremtés tekintetében elmélkedem. Így a semmiből egyszer csak minden kész lett. Élőlényekre nézve a rendszertani családok. A variációra, szelekcióra pedig elég a hatezer év (itt kiejtem a törzsfejlődést). Nem vitázni akarok, csak a nézőpontomat bemutatni. A gyengébb álkapocshoz nem is kell "fejlődni-visszafejlődni" (mutáció-szelekció), elég csak egy rossz génpárt (illetve, nem tudom hány gén szabályozza ezt) örökölni az álkapocsra nézve.

2017. márc. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

"Ilyen alapon rákérdezhetnél minden genetikai hibára ;) "

Ez nekem is eszembe jutott;)

2017. márc. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 "Kovács" Ernő válasza:
Mert szeret
2017. márc. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
50%

ne haragudj de már a kérdés is értelmetlen

isten nem teremtett semmit, az emberek teremtettek isteneket


itt említették pl a bunda színét, sarki róka pl alapból fehér színű, de ha lehozol párat a mérsékelt övbe a bundájuk 5-10 generáció alatt bebarnul mivel alkalmazkodik a környezetéhez


ezért is zárja ki az evolúció ténye a legtöbb vallás dogmatikus meséjét

2017. márc. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 szp72 ***** válasza:

Ha vannak emberek, márpedig vannak, akiknek az ég világon semmi problémája nincs a bölcsességfogával az azt jelenti, hogy létezik normális-egészséges bölcsességfog gén. Nekem személy szerint sincs semmi problémám vele, mindössze később, a már ugye "bölcs" koromban nőttek ki.


Tehát nem igaz, hogy a bölcsesség fog szükségszerűen rossz. A tényállás mindössze annyi, hogy sokaknak rossz, ahogy egyébként sokaknak és lehet egyre többen a többi foga is rossz és össze-vissza nőnek.


Én egyáltalán nem, akarok állást foglalni az evolúció ellen, de bölcsesség fogból adódó problémák semmit sem bizonyítanak. Ez hülyeség.


A másik ami szemet szúróan nem igaz, hogy a természetes szelekció nem feltétlenül kívánja meg a rossz gént hordozó halálát vagy szaporodás képtelenségét. A szelekció már azzal működik, hogy többé-kevésbé korlátozza a kevésbé szerencsés tulajdonságú egyedek szaporodását. Tehát a több problémával küszködő egyedeknek nyilván kevésbé lesz kedvük vagy módjuk szaporodni, s így a populációban is egyre kisebb mértékben lesz jelen a nem kívánatos génjük. Minél kevésbé káros egy gén nyilván annál hosszabb időre van szükség a teljes eltűnéséhez. A nagyon káros gének azonnal kiszelektálódnak, ez nem vitás.


Szerintem a káros bölcsességfog gén csak a fogorvos társasalomban van elterjedve. A természeti népeknél nyilván az egészségesebb fogú egyedek jobban táplálkoznak, így nagyobb az életkedvük-életerejük, ezáltal jobb a szaporodási rátájuk.

2017. márc. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

"ne haragudj de már a kérdés is értelmetlen

isten nem teremtett semmit, az emberek teremtettek isteneket


itt említették pl a bunda színét, sarki róka pl alapból fehér színű, de ha lehozol párat a mérsékelt övbe a bundájuk 5-10 generáció alatt bebarnul mivel alkalmazkodik a környezetéhez


ezért is zárja ki az evolúció ténye a legtöbb vallás dogmatikus meséjét"


Nem feltétlen akarok pimasz lenni, de ez nem volt egy briliáns levezetés. Vajon honnan van a sarki róka populáció génjében a bunda besötétedési lehetőség? Ezt nem a mutáció hozza létre, hanem Isten teremtését dicséri. így ezzel nem cáfolod a vallást, semmi köze a kettőnek egymáshoz

2017. márc. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
#16. Ez kissé meseszerű
2017. márc. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

#17

Ha öröklődik a változás, a genetikai információ változása, vagyis mutáció.

2017. márc. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

"Ha öröklődik a változás, a genetikai információ változása, vagyis mutáció."

Nem. Két kutyafaj párosításához nem kell új információ, mutáció. Nézz utána a köztes és a domináns-recesszív öröklésmenetnek.

De itt nem fogok ebbe belemenni, mert már két helyen vitatkozom valakivel, ez már sok.

Engedelmeddel ...

2017. márc. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!