Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért teremtette Isten a...

Miért teremtette Isten a bölcsességfogakat?

Figyelt kérdés
Ha az emberi teszt precíz tervezés eredménye, miért vannak fogaink, melyek nem bírnak kinőni / oldalra nőnek ki és nem lehet velük rágni / nyomják az egész fogsort és fájdalmat okoznak? Isten útjai kifürkészhetetlenek? :)
2017. márc. 16. 14:45
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Az előbb még a bunda színéről volt szó, ami ha egy fajon belül homogén fehér, és elkezd sötétedni, az a genetikai információ változása, mutáció.
2017. márc. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

kedves 17 es


"ez nem volt egy briliáns levezetés. Vajon honnan van a sarki róka populáció génjében a bunda besötétedési lehetőség? "


mutáció okozza mivel az evolúció is mutációk sorozata

Nem feltétlen akarok pimasz lenni, de maradj a biblia olvasásnál ahhoz nem kell gondolkodni


[link]


gondolom még nem tartasz itt az iskolai tananyagba vagy ha igen minden bizonnyal elterelte a figyelmed egy ima miközben cáfolták a vallásod alapjait

2017. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

"mutáció okozza mivel az evolúció is mutációk sorozata

Nem feltétlen akarok pimasz lenni, de maradj a biblia olvasásnál ahhoz nem kell gondolkodni


[link]


gondolom még nem tartasz itt az iskolai tananyagba vagy ha igen minden bizonnyal elterelte a figyelmed egy ima miközben cáfolták a vallásod alapjait"


Ahha, csakhogy ehhez semmi köze a bundának, ezt csak Te csatoltad össze. Pont ez az a feltételezés, amit nem tudtok bizonyítani.


Ugyanis ez a rész nem igaz: "Az evolúció alapját, tehát a genetikai sokféleséget a mutáció teremti meg, mivel a génmutációk hozzák létre azokat az allélváltozatokat, amelyek a populációk genetikai változatosságát adják."

utána lehet nézni a domináns-recesszív öröklésmenetnek, és a szabályozó gének ki be kapcsolódása általi allélváltozásokból fakadó fenotípus változásnak. Ez pedig nem mutációból, hanem meglévő teremtett genetikai potenciálból adódik.


"Az albinizmus, amely egy gén mutációjának következménye minden gerinces élőlényben megjelenhet."

Az albinizmus pedig a színanyag képződésének veleszületett zavara, mely csökkent vagy hiányzó pigmentációban nyilvánul meg. A melanin nevű festékanyag hiánya előfordulhat a bőrben, a szőrzetben és a szemben egyszerre vagy külön-külön.


Na, akkor ki a hülye, ha valaki az albinizmust színváltozatosságnak tekinti?...

A Biblia olvasása értelmezése pedig gondolkodást, logikát igényel.

Ez nem jött be

2017. márc. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"Az előbb még a bunda színéről volt szó, ami ha egy fajon belül homogén fehér, és elkezd sötétedni, az a genetikai információ változása, mutáció."

Na akkor tanuljunk: új információról ugyanis szó sincs


[link]


Ti istenetek a mutáció:)


Ne adja meg az Isten, hogy valamelyikőtök gyermeke mutáns legyen, rögtön tapasztaljátok a mutáció valódi romboló hatását. De ezt NE adja meg az Isten senkinek, csak a szemléltetés kedvéért írtam így

2017. márc. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

#24

Mindenki mutáns a többiekhez képest, okoska!

Átlagosan minden egyes sejted közel 1000 másolási hibával (vagyis genetikai változással, tehát mutációval) jön létre.

A gének keveredése egy dolog az anyai és apai kromoszómák vegyítésével, de maga a DNS-dependens DNS polimeráz enzimek sem dolgoznak tökéletesen, azaz te magad is, de mindenki más is ezernyi különféle mutációval születik. Csak éppen ezek nagy részének smemi hatása nincs (mert nem kódoló, vagy repetitív DNS szakaszon történt a hiba), vagy épp jelentéktelen a hatása. Nagyon ritkán okoz komoly változást, az viszont sok esetben egyaránt lehet hasznos vagy káros is, jellemzően a környezet függvényében (lásd példának a sarlósejtes vérszegénységet. Kisebb oxigénkötő képesség, viszont védettség a malária ellen).

Vagy a bunda színének változását okozó mutációk értelemszerűen attól függően lesznek ahsznosak vagy károsak, hogy milyen környezetben él az állat.

2017. márc. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"Ne adja meg az Isten, hogy valamelyikőtök gyermeke mutáns legyen, rögtön tapasztaljátok a mutáció valódi romboló hatását. De ezt NE adja meg az Isten senkinek, csak a szemléltetés kedvéért írtam így"


egy elképzelt lény nekem nem adott semmit de komolyra fordítva a szót

én is mutáns vagyok, a mutáció nem feltétlen negatív változás

megnézed 1000 évvel ezelőtt az emberek átlagmagasságát igen csak eltér a maitól, 210cm magas vagyok ez is mutáció és evolúciós értelemben rettentő hasznos

az emberiség akfrikában alakult ki kb 6millió éve a magasság pl előnyt jelentett a ragadozók miatt hisz 6 millió éve is magas fű borította a kontinenst

ha látod azt ami a veszted okozza, védekezhetsz, elmenekülhetsz ha nem akkor csak azt vetted észre valami rád ugrott és vége


a hegyekben élő embercsoportoknak pl 1,2x-1,5X nagyobb a tüdejük és magasabb a hemoglobin szintjük pl az alacsony síkságon élő népcsoportoknál mert ritkább a levegő így alkalmazkodtak

ezt is mutáció okozza


az egész evolúció mutációk sorozata amit te most ha kétségbe vonsz azt állítod okosabb vagy mint egy tudóssereg

csak nem értem akkor mért nem tudós vagy? ja hogy mégsem vagy okosabb?

ez most sem jött be ugye?

2017. márc. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Egyébként tuti csak valami troll a gyerek, mert másik kérdésnél annyi bizonyítékot mutattunk neki a fajkeletkezésekre, hogy kijelentette, a fajkeletkezést meg a nemek kialakulását is elfogadja, de családok szintjéig már semmi nem evolválhat. Addig gond nélkül, de ott már valami senki által nem látott genetikai határok meg fogják állítani a fejlődést...


Erre most kijelenti hogy a mutáció sem létezik. Fajkeletkezés az igen, de mutáció az nem. Seems legit :D

2017. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

"Mindenki mutáns a többiekhez képest, okoska!

Átlagosan minden egyes sejted közel 1000 másolási hibával "


Semmit nem bizonyít a törzsfejlődésre nézve okoska, te csak egy tudományos tényt mondtál, amit én sem vitattam:)


"Erre most kijelenti hogy a mutáció sem létezik."

Vajon tényleg ezt írtam?:) Olvassunk vissza:)


"Vagy a bunda színének változását okozó mutációk értelemszerűen attól függően lesznek ahsznosak vagy károsak, hogy milyen környezetben él az állat."

Semmi köze sok esetben a mutációhoz::)


A fenotípus kialakulását nemcsak a genotípus határozza meg, a DNS információtartalmának kifejeződésére a környezetnek is hatása lehet. A testméreteket (tömeg, magasság) a genotípuson túl például egyértelműen befolyásolja a táplálék mennyisége és minősége is. Érdekes példa a környezet hatására egyes emlősök szőrzetszínének alakulása. A sziámi macskák bundája születéskor egyszínű, füleik, mancsaik, orruk és farkuk sötét mintázata csak később alakul ki. Sejtjeikben ugyanis hőérzékeny a sötét festék képződéséért felelős enzim, ami azt jelenti, hogy kb. 32 oC-on működőképes. Ezért a sziámi macskáknak csak az átlagosnál (38 oC) alacsonyabb hőmérsékletű, könnyen lehűlő, kiálló testrészeiken képződik festék. Hasonló okok miatt sötét színű a bécsi fehér nyulak füle, orra, mancsa és farka is.


Össze vissza beszélsz, még mindig:)


"egy elképzelt lény nekem nem adott semmit de komolyra fordítva a szót

én is mutáns vagyok, a mutáció nem feltétlen negatív változás

megnézed 1000 évvel ezelőtt az emberek átlagmagasságát igen csak eltér a maitól, 210cm magas vagyok ez is mutáció és evolúciós értelemben rettentő hasznos

az emberiség akfrikában alakult ki kb 6millió éve a magasság pl előnyt jelentett a ragadozók miatt hisz 6 millió éve is magas fű borította a kontinenst

ha látod azt ami a veszted okozza, védekezhetsz, elmenekülhetsz ha nem akkor csak azt vetted észre valami rád ugrott és vége


a hegyekben élő embercsoportoknak pl 1,2x-1,5X nagyobb a tüdejük és magasabb a hemoglobin szintjük pl az alacsony síkságon élő népcsoportoknál mert ritkább a levegő így alkalmazkodtak

ezt is mutáció okozza "


Mesével bizonyítunk? Ezek kvantitatív változások, nem bizonyítják a törzsfejlődést, mert ezek emberek voltak és emberek maradtak. ettől még nem lesz egysejtűből ember:) Össze vissza beszéltek. Amúgy meg bizonyítsd a magasságra vonatkozó mutációkat:

- a genotípus változásainak felsorolását;

- az újonnan keletkezett fehérjék felsorolását;

- annak leírását, hogy a sejtosztódás folyamatának melyik fázisában kezdenek termelődni az új fehérjék;

- mely biomolekuláris reakciók láncolatának hatására választódik ki az a fehérje, ami fenotipikus változásokat eredményez, a kezdeti lépéseket jelentve ezzel a kérdéses szerv kifejlődésében;

- hogyan terjedt el az adott jelleg a szaporodóképes populációban;

- hogyan növeli az adott jelleg az egyed rátermettségét;


Mindezt a magasság változására nézve. Ne magas fű sztorikat mesélj:)


"a hegyekben élő embercsoportoknak pl 1,2x-1,5X nagyobb a tüdejük és magasabb a hemoglobin szintjük pl az alacsony síkságon élő népcsoportoknál mert ritkább a levegő így alkalmazkodtak

ezt is mutáció okozza "

Ez nem igaz. Hallottál már magaslati edzőtáborozásról? Egy-két hét alatt megugrik a haemoglobin szinted, és amíg ott maradsz addig nem is fog visszacsökkenni. Semmi köze a mutációhoz!

Amúgy is nektek minden mutáció? Tanuljatok már egy kis genetikát:

[link]


"az egész evolúció mutációk sorozata amit te most ha kétségbe vonsz azt állítod okosabb vagy mint egy tudóssereg

csak nem értem akkor mért nem tudós vagy? ja hogy mégsem vagy okosabb?

ez most sem jött be ugye?"

ez sem bizonyítja a törzsfejlődést. Ti mindig így akarjátok kidumálni, nem természettudományos tényekkel:) Amúgy sok tudóssal egyetértek, akik elvetették a törzsfejlődést:P


"Egyébként tuti csak valami troll a gyerek, mert másik kérdésnél annyi bizonyítékot mutattunk neki a fajkeletkezésekre, hogy kijelentette, a fajkeletkezést meg a nemek kialakulását is elfogadja, de családok szintjéig már semmi nem evolválhat."

Inkább idézhetnél, akkor nem torzulna az állításom:)

Fajkeletkezés ténye nem bizonyítja törzsfejlődést, mert a családra jellemző jellegből nem tud kilépni. Ezt sosem tudtad cáfolni. Hacsak a hülyézés nem annak számít:)


Mutációt csak ti propagáljátok, de a természettudomány alig hivatkozik rá. Nézzétek meg a genetikát:


[link]


olvassátok végig!

Na viszlát, lehet hisztizni kedves 79%-os (ja meg személyeskedni + csúsztatni)

2017. márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

"Átlagosan minden egyes sejted közel 1000 másolási hibával (vagyis genetikai változással, tehát mutációval) jön létre.

A gének keveredése egy dolog az anyai és apai kromoszómák vegyítésével, de maga a DNS-dependens DNS polimeráz enzimek sem dolgoznak tökéletesen, azaz te magad is, de mindenki más is ezernyi különféle mutációval születik."


Hogy jött ide a születés? Életünk folyamán másolási hibák ezrei történnek, tény. Sajnos lehet, hogy az enzim nem javít rendesen, tény. És utána az életem során elszenvedett mutációk után megszületek?:) Szépen összemostad:) Ráadásul nem minden mutációmat fogom tovább örökíteni ...

2017. márc. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

"Fajkeletkezés ténye nem bizonyítja törzsfejlődést, mert a családra jellemző jellegből nem tud kilépni."

A fajkeletkezés tényéből értelemszerűen következik, hogy a változások halmozódásával a két faj majd külön nemzetségbe, aztán külön családba lesz sorolható.

Vagy tudsz mutatni bármilyen létező akármit, ami bizonyos pontokon megállítja a fejlődésben a fajokat? Ha nem, akkor meg miről beszélünk?


"Semmit nem bizonyít a törzsfejlődésre nézve okoska, te csak egy tudományos tényt mondtál, amit én sem vitattam:)" - válaszoltad ezt arra hogy mindenki tele van mutációkkal.

Viszont idézet a 24. kommentedből: "Ne adja meg az Isten, hogy valamelyikőtök gyermeke mutáns legyen, rögtön tapasztaljátok a mutáció valódi romboló hatását."

Mostmár ott tartunk hogy saját magadat hazudtolod meg csak hogy tovább trollkodhass? :D


"A sziámi macskák bundája születéskor egyszínű, füleik, mancsaik, orruk és farkuk sötét mintázata csak később alakul ki."

És ha létezik hőmérsékletérzékeny fenotípusos kifejeződés, abból mégis milyen ok-okozati összefüggéssel szűrted le, hogy a bunda színváltozatait soha nem eltérő genetikai információk (vagyis mutációk okozta eltérő allélok) okozzák?

Két szülő legfeljebb 4 féle allélt hordozhat ugyanarra a génre nézve. És ha egyértelműen domináns is az egyik allél a többihez képest, vagyis a recesszív allél által hordozott tulajdonság jelen lehet egyes egyedekben fenotípusos kifejeződés nélkül, átlagos esetben, természetes populációban így is közel az egyedek 1/4-ének, 25%-nak kell a két recesszív allélt hordoznia. Két-génes duplán recesszív tulajdonság esetén 1/16 egyed, három-génesnél az egyedek 1/64-e fogja csak a recesszív géneket hordozni. Tehát ha minimális mennyiségben is, de a recesszív tulajdonság is ki fog fejeződni a populációban.

Ha viszont ilyen nincs, a teljes populáció bundája homogén egyszínű, az azt jelenti hogy nincs recesszív allél más szőrszínnel (vagy esetleg letális a homozigóta recesszív, de ennyire ne bonyolítsuk most), akkor bizony ugyanarra a tulajdonságra nézve egyforma génnel rendelkeznek az egyedek. Tehát ha a szóban forgó tulajdonságra nézve változást tapasztalunk, az bizony csak abból származhat hogy megváltozott az a génszakasz ami a vizsgált tulajdonságunkat kódolja, tehát mutáció történt.

2017. márc. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!