Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A sok hitetlen miért érez...

A sok hitetlen miért érez kényszert arra, hogy próbálja meggyőzni a hívőket, hogy nem létezik Isten?

Figyelt kérdés
Egyfolytában bizonygatni akarják, hogy nem létezik Isten, és meg akarnak győzni minden hívőt, hogy ők se higyjenek. Sokszor ők maguk hozzák fel a témát, akkor is, ha egész másról szeretnék beszélni. Mindig bizonyításokat várnak, sokszor már unom a vitát, és megmondom, hogy oké, akkor szerinted nincs, hagyjuk abba. Sokszor már szinte sírva próbálják bizonygatni, hogy akkor sem létezik. Meg egyébként is, sokkal több hitetlen ember látogatja a vallás témakört, mint hívő.
2017. márc. 17. 20:59
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
87%

úgy szeretnék békés ateista lenni de LEHETETLEN!!!


annyira nem érdekel ki milyen mesebeli teremtőről fantáziál

lemegyek az aluljáróba a bejáratnál már várnak az apácaruhások hogy "megmentsék a lelkem" kicsit továbbmegyek 2 jehova nyomja a kezembe sehova királyságának dogmáit és "meg akarják menteni a lelkemet" megyek még 5 métert rámtámad 3 hitgyülis hogy az ő uruknak köszönhetem az életem és segítenek hogy "megmentsék a lelkemet" , mire kiérek a békésen magában meditáló senkinek sem ártó buddhista aki csöndben pihen is felhúzza az agyam mivel előtte kaptam 3 adag lelkierőszakot amire abszolút nem vágytam


ahogy betiltották a vöröscsillag, horogkereszt stb ugyan úgy betiltanám az ilyen önkényuralmi jelképeket is mint pl kereszt, hisz a kereszténység nevéhez is közvetlen vagy közvetve simán fűződik annyi halál mint eme 2 diktatúra vérengzése


igen szándékosan hoztam fel ezt a két példát hisz a Hitler hívő keresztény volt hisz minden jel erre utal leszámítva hogy ciki az egyházaknak és nem mesélik olyan hévvel mint Sztálint aki tulajdonképpen nem is ateista volt hanem antiteista de ha azt mondák ateista jobban lehet gyűlölni aki nem fizeti az egyházi adót

2017. márc. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
0%

"Hitler hívő keresztény volt "

:))))))) Ez nagyon jó:))) Tudod, ki a hívő keresztény? Aki Krisztus és az Újszövetség alapján él és cselekszik.

Olvasd már el az Újszövetséget és a Mein Kampfot, mielőtt hülyeségeket írsz:) Hitler amúgy hitt valamiféle teremtőben, de saját teológiájával magyarázza a dolgokat. Amúgy meg kissé darwinista is volt, összeollózott mindenből. De hogy hívő keresztény volt, ez nagyon vicces:)))


"A fajelmélet


Hitler a Mein Kampfban a társadalom működésének alapját az úgynevezett természeti törvényben találja meg. A Teremtő, a természet eszerint létrehozta a különböző fajokat, utána pedig távolságtartóan szemléli egymással folytatott küzdelmüket.[9] A természet a tiszta fajokat részesíti előnyben, a fajok keveredése mindig gyengébb minőséghez vezet. Az ilyen faji romlás végeredménye a degradálódott fajok pusztulása.[10]


A Mein Kampf szerint háromféle faj létezik a Földön: kultúrateremtő, kultúrahordozó és kultúraromboló. Kultúrateremtésre kizárólag az árják képesek. (Hitler nem fejti ki, kiket sorol az árják körébe.) Az általuk teremtett kultúrát néhány más faj (ezek sincsenek közelebbről meghatározva, de példaképpen a japán ide tartozik) tovább hordozhatja. Az európai népek közül mindenesetre a germán származásúak automatikusan az árják köré sorolódnak. A kultúraromboló fajok alapvetően a zsidók, illetve az említés szintjén itt szerepelnek a négerek is. A könyv jelentős része a zsidók eredendő bűneit és alantasságukat részletezi. „A vég azonban az lesz, hogy egy ilyen néptől elveszik a létezés jogát a világon... Egy erősebb nem a gyengéket elűzi, mivel az életre való törekvés végső formájában mindig szét fogja törni az úgynevezett humanizmus minden nevetséges kötelékét, hogy helyére engedje lépni a természet humanitását, amely megsemmisíti a gyengét, hogy helyet adjon az erősnek."


Ha ez neked keresztényi ...

2017. márc. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
2%

"A sok hitetlen miért érez kényszert arra, hogy próbálja meggyőzni a hívőket, hogy nem létezik Isten?"

Mert izgulnak... Tudják ők is, hogy a Biblia Isten szava, csak nem akarják elfogadni. Viszont bennük marad a feszültség és kétségbeesve küzdenek. Próbálnak fogást találni Istenen, hogy majd ha ítéletre kerül sor, akkor tudjanak védekezni. Mi azért vagyunk ellenség, mert a kitalált védekezéseiket már az ítélet előtt leromboljuk, cáfoljuk, és ettől idegesek

2017. márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
0%

"Meg egyébként is, sokkal több hitetlen ember látogatja a vallás témakört, mint hívő"

Sok az unatkozó troll is, akik magukról azt hiszik, hogy bölcs vitázók, de valójában a szalmabáb érvelést használják.


"Eltúloztad, megváltoztattad vagy teljesen egy általad kitalálttal helyettesítetted a másik álláspontját azért, hogy könnyebben megtámadhasd, az övét helytelenebbnek, a sajátodat pedig helyesebbnek állíthasd be."


Az egyikkel vitáztam a minap, a szalmabáb érvelése szerint mindenáron rám akarta bizonyítani, hogy homofób vagyok, és ki akarom majd irtani a cigányokat is, csak mert azt állítottam, hogy a homoszexualitás egy gyógyítható pszichés betegség. Szerinte ez gyűlöletkeltés. A szalmabáb vitázóknak másik jellegzetessége, hogy nincsenek igazán jó érveik, könnyedén cáfolod őket. Ilyenkor kiragadnak és átértelmeznek egy egy mondatodat és azt támadják.


"Ha nem a másik valódi, eredeti állításaival vitatkozol, akkor nem tudod azok helytelenségét bizonyítani. Az egyetlen amit be tudsz bizonyítani az, hogy az általad gyártott - a másikéval azonban nem egyező - álláspont vagy állítás nem igaz, ami azonban semmilyen módon és minőségben sem vonja kétségbe vitapartnered eredeti állításait és véleményét."

2017. márc. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:

@8! Én hívő vagyok, de nem akarok beleszólni az ateisták életébe. Pláne nem mindenkiébe

Amúgy mitől is lenne egészségesebb és hosszabb életű a társadalom, ha nem szólnánk bele elvileg mindenbe? Érdekelne a levezetés. Elfelejtetted indokolni az állításodat

2017. márc. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
0%

"annyira nem érdekel ki milyen mesebeli teremtőről fantáziál

lemegyek az aluljáróba a bejáratnál már várnak az apácaruhások hogy "megmentsék a lelkem" kicsit továbbmegyek 2 jehova nyomja a kezembe sehova királyságának dogmáit és "meg akarják menteni a lelkemet" megyek még 5 métert rámtámad 3 hitgyülis hogy az ő uruknak köszönhetem az életem és segítenek hogy "megmentsék a lelkemet" , mire kiérek a békésen magában meditáló senkinek sem ártó buddhista aki csöndben pihen is felhúzza az agyam mivel előtte kaptam 3 adag lelkierőszakot amire abszolút nem vágytam "

Most az airplane-ből idéztél?:))

2017. márc. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:

Ne csüggedj!Isten ezt a problámádat is megoldja.Tudod,zsolozsmázz vagy tudomisén egyed azt az ostyát,guritsd le az aranykupás borotokkal és kész:)

Ui:közbe ne felejtsd el görgetni a rózsafűzért az 1200 lada tükrén.;)

2017. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%

A sok vallásos miért érez kényszert arra - függetlenül bárki vallására - hogy megtérítsen az ő vallására, s ha elutasítom, fenyegetéseket helyezzen kilátásba?

Sokszor ők maguk hozzák fel a témát, akkor is, ha egész másról szeretnék beszélni!

2017. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
100%

Mert azt akarjuk, hogy ne legyetek annyira hülyék.

Mer nekünk is jó lenne olyan világban élni, ahol kevesebb a hülye.

2017. márc. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
0%

"Mert azt akarjuk, hogy ne legyetek annyira hülyék.

Mer nekünk is jó lenne olyan világban élni, ahol kevesebb a hülye."

Akkor miért hülyeségekkel akartok meggyőzni minket?:) Logikát, filozófiát és tudományos gondolkodást mellőzve...

2017. márc. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!