Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A sok hitetlen miért érez...

A sok hitetlen miért érez kényszert arra, hogy próbálja meggyőzni a hívőket, hogy nem létezik Isten?

Figyelt kérdés
Egyfolytában bizonygatni akarják, hogy nem létezik Isten, és meg akarnak győzni minden hívőt, hogy ők se higyjenek. Sokszor ők maguk hozzák fel a témát, akkor is, ha egész másról szeretnék beszélni. Mindig bizonyításokat várnak, sokszor már unom a vitát, és megmondom, hogy oké, akkor szerinted nincs, hagyjuk abba. Sokszor már szinte sírva próbálják bizonygatni, hogy akkor sem létezik. Meg egyébként is, sokkal több hitetlen ember látogatja a vallás témakört, mint hívő.
2017. márc. 17. 20:59
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
81%

@Kérdező


Azt gondolom, hogy a normálisabb hívők szorulnak vissza, viszont a keresztény fundamentalizmus rohamosan terjed. Egymás után alapítják a gyülekezeteket [semmibe véve a korai hívők egyházi modelljét], ott vannak a médiában, a politikában, és az iskolába is be akarnak kerülni, megfertőzni a természettudományos oktatást. A fundamentalisták küldetésüknek érzik, hogy megtérítsék nem csak az ateistákat, de a más felekezethez tartozó vallásos embereket is. Az ateisták ellenben - ahogy én látom - az aktivistákat leszámítva, alapvetően nem foglalkoznak azzal, hogy ki milyen világnézetet képvisel. Én agnosztikusként szintén nem megyek oda a keresztényekhez, hogy kitérítsem őket.


A 16:19-es felvetésére válaszolva:


Azt gondolom, hogy a kereszténységnek nem sok köze van a szeretethez. Az ókori zsidó erkölcsi alapelveket akarja eladni a 21. századi európai embernek, szerintem már ez itt nevetséges. Ráadásul a felekezeti értelmezés még bonyolultabbá teszi az egészet, még ők maguk sem egyeznek meg abban, hogy mi a helyes és mi nem. Nem mondom persze, hogy a kereszténységben minden rossz, viszont például a Távol-Keleti vallásokban ki tudja, mennyi bölcsesség és jó dolog van, amit talán még egy keresztény is elfogadhatnak, persze ez attól is függ, hogy mennyire konzervatív a vallása iránt.


A másik meg az, hogy ha az örök élet azt jelenti, hogy a fundamentalistákkal kell egy helyen lennem, és nem tehetem azt, amit egyébként is szeretek csinálni, akkor nekem az nem hó. Másrészt egyébként is kétségemet fejezetem ki az örök életet illetően. Én úgy élek, hogy egy életem van, és ebből kell kihozni mindent, és szerintem ez így jó.


Az a helyzet, hogy egyesek fogékonyak a vallásra (pl. a kereszténységre), míg mások nem. Én például nem.


Üdv,


Dante

2017. márc. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Kedves 25-ös válaszoló!


Te szerintem nagyon félreértesz valamit!


Idézném a Wikipédiából (nagyjából hasonló megfogalmazást fogsz találni bármely más forrásnál is):


"A valláskritika egy olyan gyűjtőfogalom, ami a vallások, vallási csoportok és egyházak vélt vagy valós érdemeit, nézeteit, tetteit vitató véleményeket foglal magába."


ez korántsem az az értelmezés, mint amit te leírsz:


"Nekem úgy tűnik,ez a valásos emberek kritikai oldala.Egy olyan kulturális kör,ahol különböző vallásos emberek megvitatják vallásos gyakorlatukat,vallási kérdéseket"


Szerintem rosszul tűnik...


Amire te gondolsz, az a VALLÁS oldal, ahol a vallásos emberek gyűlnek össze beszélgetni a vallás gyakorlásról.


A KRITIKA olyan megnyilvánulás, ami megkérdőjelez bizonyos dolgokat, felhívja a figyelmet valamilyen hiányosságra, problémára, esetleg véleményt fogalmaz meg. Így ne csodálkozz, ha itt bizony kritikus észrevételek is elhangzanak vallási kérdésekben. Szóval ez itt nem trollkodás, hanem a topik nevében is jelzett legális tevékenység.

2017. márc. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 Darkmoon80 ***** válasza:
100%
Bocsánat, rövidebb formában de Signal is megválaszolta, most látta az oldal frissítésekor.
2017. márc. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:

Köszi a választ!


"A másik meg az, hogy ha az örök élet azt jelenti, hogy a fundamentalistákkal kell egy helyen lennem, és nem tehetem azt, amit egyébként is szeretek csinálni, akkor nekem az nem hó. "

Erre reagálnék. Ez jogos, de annyit hozzáfűznék, hogy mi a bűn cselekvéséről mondtunk le, ebből tisztulunk a megszentelődés folyamatában. Az örök élet tehát az én keresztény nézetemben egy szeretetben való együttélés a bűnt kizárva. Ez nem jelenti azt, hogy nem teheted azt, amit akarsz, kivéve a bűnt. Bár a megtérő ember nem is akarja cselekedni

2017. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:

"A másik meg az, hogy ha az örök élet azt jelenti, hogy a fundamentalistákkal kell egy helyen lennem, és nem tehetem azt, amit egyébként is szeretek csinálni, akkor nekem az nem hó."


Nem mindegyik, magát hívőnek állító illető fog a mennybe kerülni. Az a hívő, akinek a viselkedése is ezt tükrözi.

2017. márc. 21. 10:40
 46/55 anonim ***** válasza:

"Nem mindegyik, magát hívőnek állító illető fog a mennybe kerülni."

Ez igaz

"Az a hívő, akinek a viselkedése is ezt tükrözi."

Ez nem feltétlen igaz, mert nem mindegy, hogy a megszentelődés milyen szintjén tart. Van aki már tud viselkedni, van aki még nem, de mindkettő Krisztusé. Mindenesetre egyetértek annyiban, hogy viselkedni tudni kell, illetve törekedni a normális stílusra

2017. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
82%

10:17-es:


Nos igen, de ebből két dolog adódik. Az egyik az, hogy alapvetően nem értek egyet a keresztény bűnfogalommal kapcsolatban. Ami a hívő számára bűn, azt én nem értelmezem annak. De erről most ne nyissunk vitát. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy az egész keresztény erkölcsi értéket semmibe venném, magam is elismerem, hogy van olyan dolog, amiben igazuk lehet.


A másik pedig az, hogy még ők maguk sem tudják, hogy mit tekintsenek bűnnek, és mit nem, ez ugyanis felekezetenként változik, ahogyan a Szentírás értelmezése is. Van olyan, ahol egy korty alkoholt sem lehet inni.


Csak az a baj, hogy a hívők túlságosan elvesztek a részletekben. Mi a bűn a keresztény tanítás szerint, és mi lesz az ítélet mércéje? Agnosztikusként úgy látom, hogy Jakab levelében és Krisztus példázatában van a legegyszerűbben meg van fogalmazva:


"Aki tehát tudna jót tenni, de nem tesz, bűnt követ el." (Jak 4,17)


"Ekkor ezek is megkérdezik: Uram, mikor láttunk éhesen vagy szomjasan, idegenként vagy ruhátlanul, betegen vagy börtönben, s nem voltunk szolgálatodra? Erre majd ezt feleli: Bizony mondom nektek, amit a legkisebbek valamelyikével nem tettetek, velem nem tettétek." (Mt 25,55-45)


Hát, amennyiben tényleg lesz végső ítélet, meglátjuk majd, hogy mennyi buzgó keresztény esik majd át ezen a rostán.


"Nem mindegyik, magát hívőnek állító illető fog a mennybe kerülni. Az a hívő, akinek a viselkedése is ezt tükrözi."


Igen, csak az a probléma, hogy a "hívő", aki mondjuk az egész életét képmutatóan éli le, és végül megtér, az ugyanolyan jutalomban fog részesülni, mint akik alapvetően tisztességesek voltak. Ugyanaz a helyzet, mint a tizenegy órai munkások esetében Jézus példázatában: alig dolgoztak valamit, de ugyanannyit kaptak, mint azok, akik az egész napot átdolgozták. Ez így vitatható ítélet számomra.


Üdv,


Dante

2017. márc. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

@Dante!

Választ köszönöm. írásodban elég nagy témakört érintettél, így most érdemben nem tudok válaszolni, illetve nem tudom, kíváncsi vagy-e a válaszra? Pár dologban egyetértek, több dologban nem. Nem vitázni akarok, tekintsük a nézeteink kifejtésének. Ha lesz időm, válaszolok, persze, ha érdekel

2017. márc. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
64%

Természetes, hogy nem értünk mindenben egyet, de ez így is van rendjén, mivel más a világnézetünk. Természetesen tudom, hogy a kereszténységben a bűn és az ítélet kérdése nem ilyen egyszerű, ahogyan fent írtam. Mindazonáltal nem szükséges kifejteni, mert ismerem a kereszténységet, és jól tudom, hogy az evangéliumok az apostoli levelek és János jelenései bővebben tárgyalják ezeket a témákat.


(Dante voltam).

2017. márc. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

Jézus üdvösséget ígért egy bűnözőnek,aki semmilyen cselekedetével nem igazolta,hogy megtért.Csupán szavaival fejezte azt ki.


Meggyőződésem szerint,mindazon emberek,akik felismerték bűnösségüket,megbánták azt,Krisztus kegyelmét igénylik,és akaratukkal elindultak a tiszta élet fele,megszentelődésük bármely szakaszán éri is a halál,üdvösséget nyernek.

2017. márc. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!