Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A sok hitetlen miért érez...

A sok hitetlen miért érez kényszert arra, hogy próbálja meggyőzni a hívőket, hogy nem létezik Isten?

Figyelt kérdés
Egyfolytában bizonygatni akarják, hogy nem létezik Isten, és meg akarnak győzni minden hívőt, hogy ők se higyjenek. Sokszor ők maguk hozzák fel a témát, akkor is, ha egész másról szeretnék beszélni. Mindig bizonyításokat várnak, sokszor már unom a vitát, és megmondom, hogy oké, akkor szerinted nincs, hagyjuk abba. Sokszor már szinte sírva próbálják bizonygatni, hogy akkor sem létezik. Meg egyébként is, sokkal több hitetlen ember látogatja a vallás témakört, mint hívő.
2017. márc. 17. 20:59
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
74%

"áájj Dante neked Istennel van bajod, maga a beszéde a bolondság számodra. Amit komolyan veszel és annyira nagyra értékelsz azt meg Isten fogja megcsúfolni."


>Nem jött be a szokásos érzelmi manipuláció, ugyanis agnosztikus vagyok. Engem nem tudsz megijeszteni ilyen baromságokkal, hogy majd az Isten megcsúfol. Ha valóban van Isten (amit kétségbe vonok), valószínűleg értelmesebb és bölcsebb mint a keresztény fundamentalizmus által hirdetett elferdített istenkép, amely a Biblia eretnek értelmezésén alapszik.


Dante

2017. márc. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 imakommandós ***** válasza:

Nem arra gondoltam, hogy téged csúfol meg Isten, hanem azt amit oly nagyra becsülsz. Remélem az nem a saját egód :)

Én nem kívánom senkinek sem a kárát, mert tudom, hogy nekem is nagy irgalomra van szükségem, hogy ne rezegjen a léc.

Nem értem pontosan mit értesz eretnek istenkép alatt, bár csak sejtem, hogy az itélő Isten képétől iszonyodsz. Vagy valami más?

2017. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 imakommandós ***** válasza:

" Meg egyébként is, sokkal több hitetlen ember látogatja a vallás témakört, mint hívő."


Ennek inkább örülmi kellene és nem belefáradni.

2017. márc. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
85%

"Nem arra gondoltam, hogy téged csúfol meg Isten, hanem azt amit oly nagyra becsülsz. Remélem az nem a saját egód :)"


>Hát persze. A zsidó istennek aztán megvannak a módszerei arra, hogy az "egót megcsúfolja". A Fáraó esetében az tíz csapás, de ott van még Nebukadneccar megőrülése, vagy Belsazár meggyilkolása. Természetesen ezek csak mitologikus történetek, de jól mutatják, hogy miféle fickó ez a Jahve. :D Meg akar csúfolni? Nagyon nem érdekel :)


"Én nem kívánom senkinek sem a kárát, mert tudom, hogy nekem is nagy irgalomra van szükségem, hogy ne rezegjen a léc."


>Azért én nem lennék olyan biztos abban, hogy nem kívánod senkinek sem a kárát. :-) Másrészt meg jól teszed, hogy a saját léceddel foglalkozol.


"Nem értem pontosan mit értesz eretnek istenkép alatt, bár csak sejtem, hogy az itélő Isten képétől iszonyodsz. Vagy valami más?"


Tévedésben vagy. Nekem aztán mindegy, hogy Isten ítélő-e vagy sem. A saját életemet én irányítom, és nagy ívben teszek arra, hogy egy mindenható lénynek tetszik-e vagy sem. Tök mindegy, mivel fenyeget, nem fogok változtatni a céljaimon. De egyébként, mint mondtam, agnosztikus vagyok, így kétségbe vonom Isten létezését is. :D


A szekták elferdített istenképe alatt pedig azokat a tévtanításokat értem, amik egészen biztosan nem lehetnek igazak abban az esetben, ha feltételezzük, hogy létezik valamilyen Isten (vagy Istenek, nem kizárt, hogy a politeista istenkép a valódi).


Dante

2017. márc. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
85%

""Nem arra gondoltam, hogy téged csúfol meg Isten, hanem azt amit oly nagyra becsülsz.


Sok dolgot nagyra becsülök, elég sok... :D hűha, mi lesz... pl. Isten el fogja rontani a PlayStation-omat? Ne már, hiszen sokat fizettem érte! Vagy betegséget bocsát valamelyik családtagomra? Te jó ég, milyen pszichopata módszerek... Nagyon zavaros lehet az öreg, nem csodálom, hogy a mennyei banda egy része kivonult a mennyből... Agyára ment a mindenhatóság, nem ártana kicsit kikapcsolódni. :-(


Dante

2017. márc. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:

"Nekem aztán mindegy, hogy Isten ítélő-e vagy sem"

Szia! Ez hogy lehet? Ha ítélő, akkor téged is fog ítélni, ez nem lehet mindegy, nem?


"Sok dolgot nagyra becsülök, elég sok... :D hűha, mi lesz... pl. Isten el fogja rontani a PlayStation-omat?..."

Hát igen, Isten valójában nem ilyen kicsinyes, szép is lenne, ha ilyen lenne


"Nem arra gondoltam, hogy téged csúfol meg Isten, hanem azt amit oly nagyra becsülsz."

Ezt én sem értem, szerintem nem ártana pontosítani, mert így félreérthető.

2017. márc. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
74%

"Szia! Ez hogy lehet? Ha ítélő, akkor téged is fog ítélni, ez nem lehet mindegy, nem?"


De, nekem mindegy. Hidd el, abszolút nem érdekel az isteni ítélet (ítéljen bármelyik isten is a sok közül)


Dante

2017. márc. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:

"De, nekem mindegy. Hidd el, abszolút nem érdekel az isteni ítélet (ítéljen bármelyik isten is a sok közül) "


Nem kétlem, csak nem értem. A szeretetben leélhető örök élet sem vonz? Nem téríteni akarlak, csak kérdezem. Ha túl tolakodó, ne válaszolj. És nem fogom a végtelenig folytatni a kérdezősködést

2017. márc. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:
Dante, Isten nem büntet senkit. Aki ezt állítja, az hamis tanokat hangoztat, bár szerintem erről már rengetegszer volt szó. Nem muszáj hinned Istenben. Sokan választanak csak elvből egy vallási irányzatot, nem Isten miatt, hanem csak úgy a kiegyensúlyozottabb élet miatt. Pl. van olyan ismerősöm, aki buddhista tanokat követ, miközben nem hisz istenben. Nyugodt, rendes, a hit által kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb, elfogadóbb. Hisz a hitnek ez a célja. Aki saját hitét erőszakosan rá akarja tuszkolni valakikre, az nem jó irányzatot követ, vagy egyszerűen félreérti a adott hitet. Én hívő vagyok, de soha nem bántanék senkit, és amennyire csak tudok, próbálok erős lenn, kiállni a jóért, és tisztességes lenni. És mondjak valamit? Az, hogy hiszek (és hogy nem értelmezem félre a vallást), egy olyan magatartási formát ad nekem, ami miatt sokkal elfogadóbb vagyok (ja, és teljesen liberális vagyok). Már csak ezért önmagában megéri hinnem. Sokszor volt, hogy azért nem csináltam meg valami hülyeséget, mert visszafogott a hitem, a jó útra ösztökélt, vagy rádöbbentett, eszembe juttatta, hogy nem szabad megtennem, akkor se ha mérges vagyok. Ez már önmagában elég. Nem vagyok őrült, nem vagyok fanatikus, templomba kb 7 évvel ezelőtt voltam utoljára. Nem muszáj hinned Istenben, de mindenképp ajánlatos egy olyan vallást (inkább tekintsd csak "elvrendszernek") fölvennie az embernek, ami segíti átvészelni a mindennapokat, és segít abban, hogy képes legyen ellenállni a sok hülyének, és kicsit a jobb, elfogadóbb, rendesebb oldalát is mutatnia másoknak. Ezt meg kell értened. Én nem önmagában arról beszélek, hogy a nem hívők felszólalnak a rosszabb vallások ellen. Hanem hogy nem veszik észre, hogy a vallásoknak lehet jó értelmük. Sőt, van is (belátom, nem mindegyiknek). Az meg hogy a zsidók bibliájában mi van, az lényegtelen abból a szempontból, hogy egyrészt az Újszövetség azt teljesen felül is írja, és a zsidók általi kegyetlen, büntető Istent kegyelmes, irgalmas Istennek állítja. Másrészt dúl az ateizmus, a hívők egyre jobban szorulnak vissza, fölösleges harcolni ellenük. Belátom, azok ellen nem fölösleges, akik mások életére törnek. De a legtöbb keresztény jámbor, és soha nem bántana senkit. A börtönök sem hívő keresztényekkel vannak tele, ezt te is tudod. Attól, hogy baromságnak tűnik valami, még lehet értelme. Nem kell birkának lenned, de az adott vallás tanait érdemes megfogadni egy ateistának is, aki csak változtatni akarna az életszemléletén. A pozitív gondolkodásmódtól az elfogadáson keresztül a nem tudom én micsodáig, elég sok minden tartozik egy vallás alá, tehát egy konkrét elvrendszert ad az embernek, aki akkor is a jó felé tud orientálódni, ha sok rossz dolog történik vele. és biztosíthatlak, hogy a legtöbb hívő keresztény betartja a tízparancsolat összes pontját. Na, ha nem lennének hívők, erre nem lennének képesek. Érted már, vannak nem jó hitek, és vannak emberek, akik totálisan félreértenek egy-egy hitet. De önmagában előnyére válik az embernek, sőt, az embertársainak is. Próbáld a kereszténység néhány neked tetsző elvét belevinni a saját életviteledbe, és máris érezni fogod a jótékony hatását.
2017. márc. 20. 17:12
 40/55 A kérdező kommentje:
"Aki saját hitét erőszakosan rá akarja tuszkolni valakikre, az nem jó irányzatot követ, vagy egyszerűen félreérti a adott hitet." - Az nem igazi hívő. (csak ezt kihagytam a fogalmazásomból).
2017. márc. 20. 17:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!