Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerény véleményem szerint a...

Szerény véleményem szerint a kereszténység egyike a történelem során létezett legostobább, legkárosabb vallásoknak! Ki ért egyet?

Figyelt kérdés

Utálom a keresztény vallást, ahogy van. Ezzel senkinek nem szeretném megsérteni az identitását, hitét, de én így gondolom:

- A Biblia rengeteg ponton bizonytalan és hiteltelen (pl. a földrajz- és történelemtanárom szerint, aki abszolút nem szokta felhozni soha a vallást, mesélte nekem, hogy a Biblia szerint a világ teremtése az i.e. 6. évezredre esik...)

- az egyházi vezetők hiteltelenek, mert pl. a reneszánsz idején is totálisan a keresztény dogmákkal szembeni életet folytattak (lsd. reformáció kora)

- "szeresd felebarátodat" - ehhez képest a középkorban emberek SZÁZEZREIT küldték a halálba, lásd inkvizíció


és még sorolhatnám....



de van elmondható más vallásokra is:

hiszen minden vallás hirdeti bizonyos szinten, hogy van egy felsőbb erő, mely által életünk jobb lehet

könyörgöm, nézzünk már szét egy kicsit a világon!



az én életem is sz@r volt... az osztálytársak kiközösítettek, lehülyéztek; apám meghalt 12 éves koromban, pedig igazán nem érdemelte meg, azóta volt hogy kikapcsolták az áramot, annyira nem futotta - szerencsére ezek az idők elmúltak, de akkor is...


NEM IS VAGYOK MEGKERESZTELVE

és nem is leszek, soha ebben az életben



véleményeket kérek

16f


2010. máj. 13. 23:30
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

előző: igazad van, de nagyon becsmérlő vagy, ezt pedig nem igazán szeretem...

(szitkozódni meg nem akarok, mert nem vagyok olyan)


I.a szabadság alatt ilyenre gondoltam, hogy a maszturbálás a kereszténység szerint bűn, ezért tilos végezni...

a) ez k*rva nagy marhaság

b) én beleőrülnék

ezért is jobb hogy nem vagyok vallásos és ez csak egy apró példa


II.arról is én tehetek, hogy ilyen a családi helyzetem? attól még hogy 16 éves vagyok, még érezhetem magam sz@rul abban a helyzetben, amiben vagyunk anyuval meg a 4 éves öcsémmel, akinek 3 hónaposan halt meg az apja...


III.igaz, hogy a meg nem keresztelkedés a szüleim döntése volt, de egy idő után már dönthetnék én magam is efelől...én pedig elhatároztam hogy nem és a szüleimtől helyes döntés is volt, úgy gondolom


IV.ha akarnám, csinálhatnék mást is... de a törvények... az ország helyzete meg amúgyis sz@r... én változtatnék valéamilyen erőszakos módszerrel, de kevés vagyok hozzá...


de ez már más téma

2010. máj. 22. 13:35
 32/47 anonim ***** válasza:

"I.a szabadság alatt ilyenre gondoltam, hogy a maszturbálás a kereszténység szerint bűn, ezért tilos végezni...

a) ez k*rva nagy marhaság

b) én beleőrülnék

ezért is jobb hogy nem vagyok vallásos és ez csak egy apró példa"


Ez a katolikus hagyomány tartja. Mivel az Újszövetség ilyenről alig, ha egyáltalán beszél, ezért ez kérdőre vonható. De azt is meg kell jegyezni, hogy ez nem a pap bácsiknak hiszel, hanem saját magadnak. Persze,

a hit azt el kell indítani, hogy megérts, mit jelent az Isten. Ezt te nem tudod el képzelni, ahogy előtte én sem tudom elképzelni, és le se tudom írni, mert az az érzés természet-felettien egyszerű volt. Azután egyből megérted, ha életed centruma Isten.



"II.arról is én tehetek, hogy ilyen a családi helyzetem? attól még hogy 16 éves vagyok, még érezhetem magam sz@rul abban a helyzetben, amiben vagyunk anyuval meg a 4 éves öcsémmel, akinek 3 hónaposan halt meg az apja..."


Nyugodtan. De szerintem jobb megoldás, ha belevágsz egy hatalmas párnába, vagy elordítod magad, minthogy ezt magadba tartsd. Istent, ha meglátod, akkor mindent meg fogsz érteni.


"III.igaz, hogy a meg nem keresztelkedés a szüleim döntése volt, de egy idő után már dönthetnék én magam is efelől...én pedig elhatároztam hogy nem és a szüleimtől helyes döntés is volt, úgy gondolom."


Igen, helyes döntés volt. Nem is kell 16 évesen elhatároznod, hogy hiszel-e, vagy sem. Ha Istent észreveszed, akkor mindent meg fogsz érteni.


"IV.ha akarnám, csinálhatnék mást is... de a törvények... az ország helyzete meg amúgyis sz@r... én változtatnék valamilyen erőszakos módszerrel, de kevés vagyok hozzá..."


A törvények lényege a rend megtartása, és egy mérlegarány, amely szerint osztják az igazságot. Hogy teljesen helyes-e? teljesen tökéletes-e? Elég igazságos-e? Nem, mert emberek alkották. Isten törvényei azért vannak, hogy megóvjon téged, és ne tapasztalatokon keresztül légy tanúja a saját lelked pusztulásának. Mert szerintünk, a bűn öl, s bonyolult, indokolatlan, irracionális, kitalálójának, amelynek tevékenységének lényege is abszolút indokolatlan, bonyolult, értelmetlen. Annyit tudunk, hogy a bűn a világot öli, halált okoz, lelkileg és testileg, úgy ragad az emberre, mint a méz, úgy terjed másra, mint a lepra, megállíthatatlan, céltalan, a legnagyobb gyilkos ezen a világon... De ha lenne ezekre válasz, azon nyomban eltűnne. Ha Isten meglátod, megértesz te mindent, bezony.

2010. máj. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:
de az a kérdés, hogy mi számít bűnnek, mert ez egy igen relatív fogalom
2010. máj. 22. 16:23
 34/47 anonim ***** válasza:

helló!

nekünk embereknek lehetséges, hogy relatív, de szerintem az számít bűnnek - én inkább visszatartó effektusnak hívnám - ami végrehajtásával távolodunk az Úrtól. semmi többről nincsen szó. amikor a testi vágyainkat elégítjük ki, vagy már maga a vágyakozás is nevezhető bűnnek, de azt a köznyelvben nem így hívják, viszont én visszatartó erőnek nevezem, mert gátolja azt, hogy közeledjünk "Istenhez".

üdv

25/F

2010. máj. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

Üdv!


A bűn az, amikor Isten szeretetét elutasítod. A vágyakat lehet szeretettel, jóval is kielégíteni, és ezáltal azt megszelídíteni, és nemi úton. Ez az Úr szemében önzésnek látszik. Mert az ő akarata által sokkal nagyobb boldogságot, sőt örök boldogságot nyerhetünk. Az Úr azt akarja, hogy boldog légy. A teremtés is kezdetben ez volt: hogy lássa, hogy a teremtményei boldogak. Más értelme a teremtésnek nincs.

2010. máj. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Maga a keresztény vallás nem káros senkire és semmire!Jézus nem tanított becstelenségeket,nem biztatott a bűnre!

Az más kérdés hogy minden vallással visszaélnek valakik,belemagyaráznak sok "ferde" dolgot!

A te eddigi életed nagy akadályokkal van teletűzdelve,ezért haragos vagy,mégis valahogy le tudtátok küzdeni egy részét ezeknek!

2010. máj. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:
de annak, hogy ezen túl vagyok, szerintem nagyon nincs sok köze Istenhez vagy az ő "segítségéhez"
2010. máj. 24. 13:35
 38/47 anonim ***** válasza:

1János 3:23-" Igen, a parancsolata az, hogy higgyünk a Fiának, Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, ahogyan parancsolatot adott nekünk."


Efézus 4:18-" el vannak idegenedve az Isten szerinti élettől."=KIK HANEM AZ EMBEREK TÖBBSÉGE ÉS EZÉRT ILYEN ROSSZ A VILÁG!!!!!Példabeszédek 8:36-" de aki nem talál meg, erőszakot követ el a lelke ellen; és mindazok, akik mélységesen gyűlölnek, szeretik a halált.”=Máté 7:13,14-" Menjetek be a szűk kapun; mert széles és tágas az az út, amely a pusztulásba visz, és sokan vannak, akik azon mennek be;ellenben szűk az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják."..................EZÉRT MI TÖRTÉNIK A VILÁGGAL?



1Ján 5:19: „az egész világ a gonosz hatalmában van.”


János 14:30-" Nem sokat beszélek már veletek, mert jön a világ uralkodója, és nincs felettem hatalma."


János 14:31"- De hogy a világ megtudja, hogy szeretem az Atyát, úgy cselekszem, ahogy az Atya parancsolatot adott rá nekem. Keljetek fel, menjünk el innen."


János 12:31-" Ítélet van most e világ felett; most fogják kivetni e világ uralkodóját."


Jel 12:9: „Levetették hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti; levetették őt a földre, és az angyalait is levetették vele együtt.”„.....Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van” (Jelenések 12:12b).



1János 3:8-" Aki kitart a bűnben, az Ördögtől származik, mert az Ördög kezdettől fogva vétkezik. Az Isten Fia azért vált nyilvánvalóvá, hogy lerontsa az Ördög munkáit."



A Teremtő lévén Isten joggal állít fel irányadó mértékeket az embereknek, és joggal várja el, hogy azokhoz tartsuk magunkat (Jelenések 4:11).


-a Teremtő, ismeri a természetünket. Az elvárásai a javunkra válnak. Hogy milyen kapcsolatban vagyunk Istennel, azt egy autóval és a gyártójával szemléltethetnénk. A gyártó tisztában van vele, hogyan lett megtervezve és összeállítva az autó. Tudja, hogy rendszeres időközönként cserélni kell benne az olajat. Mi lenne, ha nem törődnél ezzel a követelménnyel, talán úgy okoskodva, hogy így is jól működik a járműved? A motor sokkal hamarabb elkopna és tönkremenne, mint egyébként. Ugyanez az emberekről is elmondható. Teremtőnktől parancsolatokat kaptunk, és a javunkra válik, ha megtartjuk őket (Ézsaiás 48:17, 18). Ennek megértése még inkább arra ösztönöz, hogy igazodjunk Isten irányadó mértékeihez, és megtartsuk a parancsolatait (Zsoltárok 112:1).


Az a legnagyobb jutalom, amelyet azért kapunk, mert megtartjuk Isten parancsolatait, hogy szorosabbá válik vele a kapcsolatunk. Ha igazodunk az irányadó mértékeihez, és látjuk, milyen ésszerűek és hasznosak azok, akkor elmélyül a szeretetünk iránta.



A Biblia így figyelmeztet minket: „a világ elmúlóban van, s ugyanígy a kívánsága is, de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké” (1János 2:16, 17).


PÉTER apostol ezt írta az emberiség és a föld jövőjéről: „új egeket és új földet várunk az ő [Isten] ígérete szerint, és ezekben igazságosság fog lakni” (2Péter 3:13). Először Ézsaiás próféta írt ’az új egek és az új föld’ ígéretéről (Ézsaiás 65:17; 66:22). Amikor Péter ezt a próféciát idézte, kifejezte, hogy az ő idejében ennek a próféciának a teljesedése még nem fejeződött be.

MEDDIG KELL VÁRNI?-amíg bennem teljesül az amiért már közzel 2000-éve imádkozunk=„Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is” (Máté 6:10). A mintaimának ezzel a kérésével kapcsolatban emlékeznünk kell arra, hogy a ’királyság’ nem más, mint az égi, messiási kormányzat. Ez a kormányzat Krisztusnak és a hozzá társuló feltámasztott ’szenteknek’ a kezében van (Dán 7:13, 14, 18; Ézs 9:6, 7). Amikor azért imádkozunk, hogy „jöjjön el”, akkor azt kérjük, hogy Isten Királysága lépjen fel az isteni uralom minden földi ellenségével szemben. Ez hamarosan meg fog történni, előkészítve egy földi Paradicsom létrejöttét(ami Ádám idejében elveszett a bűn véget és haladóvá váltak ős szüleink mert nem ehetek az élet Fájáról), melyben igazságosság, béke és jólét lesz (Zsolt 72:1–15; Dán 2:44; 2Pét 3:13).

2010. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok keresztény, de azért illene tudnod különbséget tenned egy hit, és annak alkalmazása között. Próbáld meg különválasztani a kereszténységet attól, amit tanultál. Olvasd el a Bibliát, és nézd meg, hogy mit pártol és mit nem. abban is van jó néhány hülyeség, de sehol nem írja például, hogy állítsák fel az Inkvizíciót, az már csak emberi ostobaság volt.


Egyébként, ne légy szűk látókörű_ a kereszténységen kívül még számos vallás van, azaz számos lehetőséged arra, hogy megtaláld köztük az általad valósnak vélt Istenséget.


Vagy szerinted az, hogy van valamilyen Istenség, egyenesen azt jelenti, hogy az élet könnyű? Ha van Isten, akkor nem kellenek akadályok, nem kellenek gátak, amiket átbukdácsolva fejlesztheted önmagad?


"Az osztálytársak lehülyéztek" - és te soha senkit nem hülyéztél még le? De. Pedig szerintem senki nem állt melletted, és buzdított, hogy sérts meg valakit.

Mit vársz, hogy ha van Isten, akkor tüzes nyilával sújtson le az illetőre, aki a lelkedbe taposott? Neked kellene felülemelkedni az ilyen egyszer, emberi dolgokon, nem azt várni, hogy valaki bosszút álljon érted, vagy megmentsen. Erre mondják, hogy segíts magadon, és Isten is megsegít.

2010. máj. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

Én cs azt üzenem (a kérdezőnek) legyél kicsit optimistább, mert bevonzod és csak a rosszat fogod meglátni!

Tudom hogy ezt könnyű mondani meg minden.

Amugy a vallás sem tökéletes semmi se az xD!

2010. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!