Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg így van? Egy Jehova...

Tényleg így van? Egy Jehova tanúja szerint prófécia van arra hogy több nő végzi a prédikálást mint férfi!

Figyelt kérdés

Melyik ez a prófécia és hol található?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


27. válasz!


2017. máj. 2. 17:26
 91/131 A kérdező kommentje:

"Ezek vagytok ti, a gyalázkodás fertőjéből köpdösitek a sarat embertársatokra,arra aki a hazug tantételeteket megcáfolta."


Az Őrtornyos tanítások is meg lettek cáfolva. De elárulom neked hogy nem azért írtak ilyesmiket mert megcáfoltál esetlegesen egy tantételt!

Nem! Azért írnak így mert látják hogy te nem vagy korrekt partner a beszélgetésben. Csak ismételgeted a háromságot, mert nem akarsz megszégyenülni. De a helyzet az hogy már megszégyenültél az Őrtorony tanítások miatt mert egyszerűen a legtöbb az védhetetlen.

Ézsaiás 42:12, Ézsaiás 62:2

Ezzel sem tudsz mit kezdeni mert nincs ezzel kapcsolatban semmi az Őrtorony könyvtárban. Nem is lehet.


"Ugy viselkedtek mint egy vérző vad."


Az inkább te vagy! De természetesen te nem így látod tudom én. Semmi baj, nyugodj meg!


"Érdekesek vagytok miközben jobb kereszténynek tartjátok magatokat másoktól,igy jellemezitek magatokat."


Ezt határozottan visszautasítom. Én nem tartom magam jobb kereszténynek másoknál!


"Én már írta kb.4 holnapja,hogy válaszút előtt vagyok unitáriusokhoz menjek a tanukhoz,és még a háromság is érdekelt."


Na vajon mit választottál? Tuti nem jövünk rá! AMúgy meg honnét kellene tudnunk hogy te mit írtál hónapokkal ez előtt? Akkor neked is tudnod kell hogy én mit írtam 2 héttel ezelőtt!

Ha nem tudod akkor meg minek jössz ilyen elmebeteg ostobaságokkal?


"Nem akartam elsietni de már Apexusnak megirtam,hogy lehet a tanukhoz fogok csatlakozni mert az irásszerinti alázat,meg a békés türelemmel tele kedvesség stb.náluk megvan."


Na erre akkor rá kell gyúrnod alaposan mert 3 írástól kiakadtál.

Tudod mit én azt mondom hogy menj oda közéjük majd egy kicsit legalább megnevelnek. Az első kiközösítésed alkalmával majd hátha elgondolkozol hogy nálad van a hiba de ha nem a 2. már biztosan.

Menj csak oda a tanúk közé és majd egy vén letöri a szarvaidat. Majd akkor rájössz hogy mennyire néztél utána a dolgoknak és milyen is ehhez a szervezethez tartozni. Neked pontosan erre van szükséged. Sőt amennyiben nem sikerülne valami szólj felajánlom a segítségemet azt illetően hogy bekerülj Jehova tanúihoz ha kell még közben is járok érted vagy levelet írok szólj ha valamiben tudok ezt illetően segíteni neked.

2017. máj. 8. 22:59
 92/131 anonim ***** válasza:
83%

Krisztus nyája,az Ő egyháza.(NEM vallásfelekezete!!!)


Egyházának juhai(tagjai),különböző vallásfelekezetekben van.Némelyek Isten egyházától idegen nyájban(vallásközösségekben)vannak,hisz nem ismerik őt.

Majd,ha Krisztus egyháza nyilvánvalóvá teszi hovatartozását,csatlakozhatnak ahhoz.("Arról ismerik meg,hogy az én tanítványaim vagytok,hogy szeretni fogjátok egymást."...annak ellenére,hogy más-más vallásfelezethez tartoztok.)

2017. máj. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/131 anonim ***** válasza:
0%

91.Ömlik ki belőled a keresztényi magatartás.

Irtam,hogy aki durvul annak jó durvulást kivánok.Hát nálad ez a jó keresztényi viselkedés."A türelem vihart terem"

Jot nevettem,hogy egy igaz kereszténynek valló személy mint te,anyira betartod a" szellem gyümölcse" tanácsát a' türelm',hogy a kezed lábad hányod szét.

Ki szolgál erre rá,ha nem te.

Még foglak hergelni,nem anyira mint te engemet,csak finomabbul,lássuk mikor térsz észhez.

És hátha rájössz,hogy kétféle keresztény van "ál keresztény és igaz keresztény".És ha rájössz erre akkor arra is rájösz,ha egy kevés bibliai ismereted van,hogy hová tartozol.

Mert ugy-e a kioktató,nagymellüség nem az igaz keresztény fegyvere.

Sajnos de a te esetedben igy lehet kiszürni melyik keresztény csoporthoz tartozik.

Igy lehet az álarcod mögé nézni.

2017. máj. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/131 anonim ***** válasza:
100%

"És hátha rájössz,hogy kétféle keresztény van "ál keresztény és igaz keresztény"."

Hát igen, könnyen rá lehet jönni, ki az ál-keresztény.

Például hogy a hitét nem arra használja hogy közösséget építsen másokkal és Istennel, hanem hogy vitákat generáljon.

Hogy nem Krisztushoz méltóan viselkedik, hanem ocsmány módon próbál lejáratni mindenkit, ha az nem ért egyet vele.

Hogy nem szereti felebarátait, hanem arrogáns, gyűlölködő módon viszonyul mindenkihez aki merészel mást gondolni, mint ő.

Hogy fanatikusan egy szervezetet követ akkor is, ha ellentmond a Bibliának.

Hogy nem tanít, vagy segíteni próbál másokon, hanem nagymellűen kioktat és szándékosan hergel bárkit.

Jé, de hát ezek mind rád igazak, micsoda véletlen, ál-keresztény barátom!

2017. máj. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/131 anonim ***** válasza:
0%

94.Én nem követek egy szervezetet sem de még a tiédet sem,mert ugyanaz az ál keresztény vagy mint a kérdező.

Alig jelensz meg és már az oktatás az első neked is.

Ilyen az ember az elbukkás után,inkább szeretnek tanítani mind sem tanulni.Pedig ez forditva szokott lenni de a gőgösek igy csinálják.

2017. máj. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/131 A kérdező kommentje:

"...mert ugyanaz az ál keresztény vagy mint a kérdező."


Ézsaiás 42:12, Ézsaiás 62:2


"Ilyen az ember az elbukkás után,inkább szeretnek tanítani mind sem tanulni.Pedig ez forditva szokott lenni de a gőgösek igy csinálják."


Már csak az a kérdés hogy ha te ezt tudod és rájöttél hogy nem akarnak tőled tanulni, akkor miért nem keresel olyat aki akar?

2017. máj. 9. 10:40
 97/131 anonim ***** válasza:
0%

96."Akkor miért nem keresel olyat aki akar"

Azért mert tanulni szeretnék töled,ilyen keresztény mentes aroganciát,önkéntes tanítói jellemet tele cinizmussal,hogy megtudjak felelni neked.

2017. máj. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/131 anonim ***** válasza:
100%

#97

Gyanítom ez csak valami félresikerült irónia akart lenni, de bátorítanálak hogy tényleg kezdj el tanulni, példát venni másokról, mert semmi apró részlet nincs a viselkedésedben, ami keresztényi lenne! Azaz gyakorlatilag könnyű helyzetben vagy, mert bárkiről vehetsz példát, ennél rosszabb már úgyse lehetsz!

2017. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/131 A kérdező kommentje:

"Azért mert tanulni szeretnék töled,ilyen keresztény mentes aroganciát,önkéntes tanítói jellemet tele cinizmussal,hogy megtudjak felelni neked."


Amennyiben pedig meg akarsz felelni nekem akkor válaszold meg a Ézsaiás 42:12, Ézsaiás 62:2 és már meg is feleltél. Ennyire egyszerű!

2017. máj. 9. 11:40
 100/131 A kérdező kommentje:

Kisdiák!

Elkezdődött az első tanítási idő, kaptál egy feladatot. Azt írtad hogy megakarsz felelni nekem, akkor felelj meg! A lehetőséget megkaptad!

2017. máj. 9. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!