Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg így van? Egy Jehova...

Tényleg így van? Egy Jehova tanúja szerint prófécia van arra hogy több nő végzi a prédikálást mint férfi!

Figyelt kérdés

Melyik ez a prófécia és hol található?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


27. válasz!


2017. máj. 2. 17:26
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/131 anonim ***** válasza:
83%

#70

Na ez nekem már magas. Minket hazugnak, hamisnak, pogánynak állítasz be, mert olyasmiben hiszünk, ami nincs konkrétan benne a Bibliában, csak annyi mondható el, hogy utalás van rá.

A Tanúk ellenben olyasmit állítanak amiről még te is azt látod hogy nemhogy nincs a Bibliában, de ellent is mond neki. De nekik meg hiszel.

Hol van ebben logika?


Mindenkinek szíve joga hogy mit hisz, ebben igazad van. De hogy ítélkezhetsz valaki felett olyasmiért, amit másnak meg simán elnézel?

2017. máj. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/131 A kérdező kommentje:

Azt már tudjuk hogy nem tudsz mit mondani. Ami pedig a honlapotokon van azt mi is ismerjük tehát semmi olyat nem tudsz mondani ami ettől eltér.


"...ragaszkodjak ami az Isten szaván alapszik,még akkor is ha az előbbi"nézetemet ,hitemet"meg kellene változtassam. Én a jw.org linket hiszem ugy ahogy leírja."


Na most akkor melyik, a JW.ORG vagy Isten szava?

2017. máj. 7. 19:25
 73/131 anonim ***** válasza:
20%

A link amit az előbb a 79% föltett az bibliai idézetekkel ellátva részemre tökéletesen meggyőző.

Még hozzátéve a Zsid.első részét ami Jézust igazolja mint a Világ egyetem msodik személye aki nagyobb az angyaloknál de nem Isten,Isten fia ahogy az Atya is szólítja,nem is egyszer.

2017. máj. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/131 anonim ***** válasza:
83%

#73

Az furcsa, mert ennél a cikknél nem egyszer jóval részletesebb, sokkal több igével alátámasztott magyarázatokat kaptál a Bibliából tőlem is, vagy Istvántól, Szp-től, Apexustól, Vidiripitől, de ezeket mindig hamis filozófiának tituláltad.

Azért ez a kétszínű viselkedés nem igazán keresztényi. És erre is az Őrtorony miatt kényszerülsz rá. Nem gyanús hogy rossz úton járhatsz?

2017. máj. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/131 anonim ***** válasza:
59%
74.Mivel a hagyományok és a háromság nem fér bele a bibliába,ugyanúgy az én hitembe sem,igy mivel minden nálunk a Bibliából alá van támasztva szöveg környezettel bibliai utalásokkal,igy ez nem választás kérdés hanem,a biblia pontos értelmezését jelenti.
2017. máj. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/131 anonim ***** válasza:
83%

Jó, feladom... Nem bántásból mondom, de komoly hiányosságaid vannak szövegértelmezés terén.

Mindenesetre higgy amit akarsz, én inkább maradok a Bibliánál mint az Őrtornyos tévtanításoknál!

2017. máj. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/131 A kérdező kommentje:

"Bibliából alá van támasztva szöveg környezettel bibliai utalásokkal,igy ez nem választás kérdés hanem,a biblia pontos értelmezését jelenti."


Tudtad te azt hogy pl. a "hű sé értelmes rabszolga meghatározás már a 8. verziónál tart és mind a 8 verziót a Bibliából alátámasztott szövegkörnyezettel és utalásokkal támasztották alá? Tehát a 8 verzió közül melyiket fogadod el? Mert mind az Őrtoronytól származik. És mind a Biblia pontos értelmezésén alapul.


A nemzedék meghatározása 6. verzió!

A vérátömlesztéssel kapcsolatos tanítás szintén a 6. verziónál tart!

A nagy nyomorúság kezdete a 9. verziónál.

S mind az igazság és a Biblia pontos értelmezésén alapul.

Melyiket fogadod el?


S megemlíteném azt is hogy a Biblia pontos értelmezésének dacára sem tudtál még csak hozzá szólni sem a kb 12 db. felvetésemre.

Pl. Ézsaiás 42:12, Ézsaiás 62:2

2017. máj. 7. 21:14
 78/131 anonim ***** válasza:
59%

77.Nem tudtam ,vagy nem akartam.

Pld."Mindenkinek felelj meg a maga bolondsága szerint".

2017. máj. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/131 A kérdező kommentje:

Nem akartad!

Akkor ennyit az igazságról! Mert téged valójában nem is érdekel.

Szia!

2017. máj. 8. 08:16
 80/131 anonim ***** válasza:
0%

79.Igy van"Ennyit a te igazságodrol.

Mert ha a hagyományok,háromság,szokások neked az igazság, valójában nincs miről beszéljünk.

A szokások amit tartasz emberi találmány,Jézus azt mondta "a ti szokásaitokkal megrontottátok az én Atyám törvényét".


Szia.

2017. máj. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!