Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg így van? Egy Jehova...

Tényleg így van? Egy Jehova tanúja szerint prófécia van arra hogy több nő végzi a prédikálást mint férfi!

Figyelt kérdés

Melyik ez a prófécia és hol található?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


27. válasz!


2017. máj. 2. 17:26
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/131 A kérdező kommentje:

"... elveszel belőle pld.a nevét."


"A Katolikus fordítás 1992-es kiadása a „Megjegyzések a könyv használatához” részben (a 8. oldalon) ezt írja: „ A Jahve nevet . . . a hagyománynak megfelelően »Úr« szóval fordítottuk. De kivételesen meghagytuk a héber alakot ott, ahol külön hangsúly van rajta.” A Magyarázatos Károli Biblia az 5Mózes 28:58-hoz fűzött magyarázatában ezt írja: „ A történelem és a kinyilatkoztatás egyik különössége, hogy homály fedi Isten ósz-i [ószövetségi] legközvetlenebb és legszemélyesebb neve . . . , a héber JHVH szó helyes kiejtését. A »Jehova« változat a név mássalhangzóinak és az »Úr« jelentésű egyik szó (Adonáj) magánhangzóinak összevetéséből ered. Feltehetőleg a »Jahve« az eredeti kiejtés. A nevet tulajdonképpen nem is ejtették ki, mivel a később élt zsidók túlságosan szentnek tartották ahhoz, hogy kimondják és féltek, hogy megsértik a 2Móz 20:7 és 3Móz 24:16 tilalmát"

[link]


És ez ott olvasható a ti saját honlapotokon. Nos akkor ki is vette el azt a nevet? S milyen nevet is vett el mert hogy nem a Jehovát az biztos. Mivel az akkor még nem is létezett és amúgy is hibás összevonáson alapszik.

Az ókorban a neveknek értelmes jelentésük volt, ezért a névadásnak is nagyobb jelentőséget tulajdonítottak. A Jehova alaknak nincs etimológiai értelme!

2017. máj. 7. 14:49
 62/131 anonim ***** válasza:
83%

"Miért kellett volna igéket felmutassak a háromság ellen,ha nincsa "háromság"a bibliáa"

Arra gondolhatott szerintem, hogy én például már háromszor kértelek hogy hozz igét a Bibliából, ami azt mondja, Jézus angyal. Szóval?

2017. máj. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/131 anonim ***** válasza:
0%

62.olvasd a Zsid.1:1-8 a görög Újszövetségből.Ott kiderül hogy Jézus sem nem angyal,sem nem Isten.

Továbbá vedd Figyelembe a szövegkörnyezetet és az utalásokat.

Összevetve a mindenhatoság elvével,ami kizárólagosan behatárolja,hogy ki Jézus.

Mer,hogy nagyobb az angyaloknál ez tény,mindhogy az is,hogy nem Isten,de hasonló Istenhez.Ugyanis ugy mutatkozott be mint Isten képmása,de Sehol nem mondta,hogy isten vagyok.De még az Atya is sokszor mondta "az én Fiam"de nem mondta,hogy Isten vagy.

A Zsid.1:8-bol azt a fordítást használod amelyet a háromságosak forditottak.pld.olvasd.a novulgatag,GBR,UVF,G Újszövetség stb.

Mert 325 után minden háromságos ugy fordított,hogy bizonyithassa Nieai tárgyalást.Tudjuk ezek pogányok és az Isten szaván megalkuvó keresztények voltak.

Ezek nem a folytonosság hívei voltak,mert ha azok lettek volna,ember gyártotta hagyományos tantétel nem jött volna létre.

Maradt volna a Krisztusi tanítás.

Sajnos az ilyenekből fakadt a keresztes háborúk,inkvizíciók,máma még szerencse lemorzsolodott a gyilkolás de maradt"a szellemi inkvizíció".

2017. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/131 anonim ***** válasza:
88%

#63

Na de ha te is látod hogy nem angyal, akkor hogy hihetsz az Őrtoronynak, ami a Bibliával ellentétben azt erőlteti, hogy de, márpedig Jézus csak angyal volt?

2017. máj. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/131 anonim ***** válasza:
0%

64.Azt jelenti nem olvastad el, a Zsid.1:1-8.Ott azt is irja nagyobb lett az angyaloknál.

De a görög Újszövetségben nem irja amit te mondasz ,hogy Isten.

2017. máj. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/131 anonim ***** válasza:
88%

#65

Félreértesz, pont azt állítom én is, hogy nagyobb az angyaloknál!

Csupán arra próbáltam felhívni a figyelmed hogy az Őrtorony ezt tagadja, vagyis jól láthatóan olyasmit tanít ami ellentétben áll a Bibliával.

2017. máj. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/131 A kérdező kommentje:

Meglehet hogy ez lesz az?


Zsidók 1:5 Mert kinek mondta valaha az angyalok közül: „Én Fiam vagy te, ma szültelek téged”, és ismét: „Atyja leszek, és ő Fiammá lesz”? 6 Ám amikor Elsőszülöttét bevezeti a világba, ezt mondja: „Imádja őt Isten minden angyala.”

2017. máj. 7. 17:11
 68/131 anonim ***** válasza:
0%
64.Idéznéd az Őrtoronybol,ahol azt irja,hogy Jézus egy angyal/volt,mert röviden anyit tudok,hogy a Világ Egyetem második személye ami még több titulussal is jár,kivéve Isten.
2017. máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/131 anonim ***** válasza:
83%

#68

Itt van a Tanúk honlapjáról egy cikk, ahol azt próbálja bizonygatni hogy Jézus = Mihály arkangyal.

[link]

Márpedig az arkangyal is angyal, Jézus pedig a Zsidóknak írt levél első fejezete alapján nem lehet az.

2017. máj. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/131 anonim ***** válasza:
0%

69.Én erre nem tudok mit mondani,mert ide kell, hit és bölcseség alázattal,hogy ragaszkodjak ami az Isten szaván alapszik,még akkor is ha az előbbi"nézetemet ,hitemet"meg kellene változtassam.

Én a jw.org linket hiszem ugy ahogy leírja.

De mindenkinek szive joga,mit hisz.

2017. máj. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!