Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg így van? Egy Jehova...

Tényleg így van? Egy Jehova tanúja szerint prófécia van arra hogy több nő végzi a prédikálást mint férfi!

Figyelt kérdés

Melyik ez a prófécia és hol található?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


27. válasz!


2017. máj. 2. 17:26
 81/131 A kérdező kommentje:

Szokásokról én nem is írtam.

A hagyomány miatt használjátok a Jehova nevet és ezt még el is ismeritek a honlapotokon.

[link]

"A Katolikus fordítás 1992-es kiadása a „Megjegyzések a könyv használatához” részben (a 8. oldalon) ezt írja: „ A Jahve nevet . . . a hagyománynak megfelelően »Úr« szóval fordítottuk. De kivételesen meghagytuk a héber alakot ott, ahol külön hangsúly van rajta.” A Magyarázatos Károli Biblia az 5Mózes 28:58-hoz fűzött magyarázatában ezt írja: „ A történelem és a kinyilatkoztatás egyik különössége, hogy homály fedi Isten ósz-i [ószövetségi] legközvetlenebb és legszemélyesebb neve . . . , a héber JHVH szó helyes kiejtését. A »Jehova« változat a név mássalhangzóinak és az »Úr« jelentésű egyik szó (Adonáj) magánhangzóinak összevetéséből ered. Feltehetőleg a »Jahve« az eredeti kiejtés."


Tudják hogy "A magyar nyelvhasználatban az elmúlt évszázadok során a „Jehova” alak terjedt el."

De azt is tudják hogy "A Jahve nevet . . . a hagyománynak megfelelően »Úr« szóval fordítottuk."

Erről is tudnak.


"A szokások amit tartasz emberi találmány,Jézus azt mondta "a ti szokásaitokkal megrontottátok az én Atyám törvényét"."


Milyen szokásokat tartok? Honnét ismersz egem hogy tudod hogy mit tartok és mit nem tartok?

Az a baj hogy nem figyelsz én soha egyetlen szóval sem írtam azt hogy elfogadom a háromságot de azt sem írtam hogy nem fogadom el. Itt írásban kommunikálnak szóval könnyedén megcáfolhatod ha nem igaz de nem tudod majd idézni azt a részt ahol én a háromság mellett érvelek mert ilyesmit nem tettem. A pontos ismerettel jönnek Jehova tanúi te ékes példája vagy annak hogy még itt sem vagy képes figyelni akkor mit is akarsz egyáltalán? Hogy akarsz így hiteles lenni ha még egy ilyen egyértelmű dolgon is átsiklasz? Így kit akarsz a hitedről meggyőzni, ha még arról sem tudsz meggyőzni hogy egyáltalán odafigyelsz hogy mi történik körülötted?

2017. máj. 8. 11:39
 82/131 anonim ***** válasza:

Hát emberek!! :D

Majdnem sírok!

Ilyet még nem pupáltam amióta a világon vagyok..

Az elején én is hozzászóltam pár komment erejéig de aztán beláttam,hogy azzal az emberrel nem lehet beszélgetni. de végig kísértem az egész beszélgetést;-és hát mit ne mondjak! :D

Ez egy igazi szatíra volt!

Még mindig nem tudom megérteni,hogy hogy lehet egy embernek(8%) az elméjét ennyire kimosni?

Hát ha az egész Jehova bagázs ilyen, akkor bizony nagy bajok vannak a háztájukon.


Hát kedves kérdező nagyon köszönöm ezt az élményt! :)

2017. máj. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/131 anonim ***** válasza:
83%
Az a szomorú, hogy még a tanúk sem állnak ki mellette, saját magának kell ezeket megoldani,leginkább ugye a multi accal.
2017. máj. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/131 anonim ***** válasza:
83%

Igen!-ez valóban szomorú..

Nem vagyok kárörvendő, de ha valaki ennyire a homokba dugja a fejét nem is érdemel sajnálatot mert ő saját magát teszi bohóccá.

Ha egy ember nem akarja elfogadni azt ami annyira nyilvánvaló, akkor azzal az emberrel nem lehet mit kezdeni.

És itt az élő példa!

2017. máj. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/131 anonim ***** válasza:
7%

Ezek vagytok ti, a gyalázkodás fertőjéből köpdösitek a sarat embertársatokra,arra aki a hazug tantételeteket megcáfolta.

Töbször kértem bibliai idézetet ahonan állitsátok:Az Atya Istent,Fiú Istent,Szentlélek Istent.

Na erre kapom az istentelen nem keresztényi gyalázkodást.

És ez annyira érzékenyen érint egyeseket közületek,hogy embertelen mocskondirozásba gurultok.

Ugy viselkedtek mint egy vérző vad.


Érdekesek vagytok miközben jobb kereszténynek tartjátok magatokat másoktól,igy jellemezitek magatokat.


Én már írta kb.4 holnapja,hogy válaszút előtt vagyok unitáriusokhoz menjek a tanukhoz,és még a háromság is érdekelt.

Nem akartam elsietni de már Apexusnak megirtam,hogy lehet a tanukhoz fogok csatlakozni mert az irásszerinti alázat,meg a békés türelemmel tele kedvesség stb.náluk megvan.Ugyanis ezek és ehez hasonló hozzáállás a keresztény viselkedés alapja.

Sajnálom de sok olyan vallást figyeltem meg,ha látják nem csapódok hozzájuk ,kezdenek durvulni.Ez érdek és nem őszinteség.

Igy még várok az igazi gyülekezet megtalálására de már a Tanuk és az Unitáriusok akik őszintébbek az emberhez és az íráshoz.


Azok akik durvultak,további durvulást kivánok.

Akik keresztény modra viselkednek további előrehaladást.

2017. máj. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/131 anonim ***** válasza:
86%

8%

Íme egy kedves testvéred válasza;


"Ostoba vagy és pökhendi. Az Isten megmondta az igéjében, hogy hogyan kell hívni:

Hogy ez nem lényeges? Hogy egy színtelen/szagtalan nagyszájú link ember vagy, az lényeges, aki Isten helyett osztja az észt, amikor neki sincsen!"


Olvasd csak el!

Itt veled szemben senki nem használt ilyen szavakat és ilyen nagy arccal mint a kedves testvéred ennél a kérdésnél;


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Az,hogy te keresed az igazságot az egy nagyon bölcs dolog, csakhogy én ezt nem tudom elhinni neked mert ha valakit komolyan az igazság érdekel az utána néz mindennek és nem hajtsa fülét az első szép szóra hanem meggyőződik róla,hogy valóban az a helyes út.

De te nem eszt teszed, hanem a fejedet mindig az asztal alá nyomod bárhogy is szeretnénk onnan ki emelni te nem hagyod.

Igazságtalan vagy erőszakos vagy és hazug vagy!

És nem én vagyok az egyedüli aki ezt látja és így gondolja hanem sokan mások is. És nem azért mert te Jehova Tanúja vagy hanem egyszerűen azért képtelen vagy elismerni,hogy tévedsz.

A tévedés nem bűn kedves barátom, de a hazugság az már annál inkább!

Szemembe hazudtál nekem is az első kommentem után! Talán azt vártad volna,hogy megdicsérjelek!?

Szerinted az a viselkedés amit te itt levezettél az keresztényhez illő volt?

Nézz magadba egy kicsit barátom és tanulj a hibáidból mert mindet amit kapsz azt csak önmagadnak köszönheted.

Alaptalanul ítélkezel, vádaskodsz és hazudsz, ez az ami téged jellemez!


És még te vagy megsértődve!

Hát ne legyél mert senki nem ártott neked, hanem mindenki csak segíteni próbált..

Intve voltál,fedve voltál, tanítva voltál de te ezt nem akartad elfogadni hanem mindent támadásnak vettél, csak azt nem akartad észre venni, hogy miért történt ez így.


2Thessz 3:14-15

" Ha pedig valaki nem engedelmeskedik a mi levél által való beszédünknek, azt jegyezzétek meg; és ne társalkodjatok vele, hogy megszégyenüljön.

De ne tartsátok ellenségnek, hanem intsétek, mint atyafit."


Hát én azt hiszem,hogy ez a lehetőség meg volt adva neked.


Vigyázz magadra!

2017. máj. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/131 anonim ***** válasza:
2%

86.Nem tudom kit nevezel testvérednek,vagy más valakit állitasz be testvéremnek de tudod az írás alapján ki egy testvér?

Akinek egy az atyuk,egy az anyjuk és egy asztalnál táplálkoznak.

Egy az Atyuk=Istenük

Egy az anyjuk=gyülekezet

Ugyan az a táplálékuk=szellemi eledel


Itt rajtad az 59%-nál nem vettem észre,pedig a GYIK-et összeforgattam,de mindenütt nagy arcal ellenem beszéltél és most buktatsz is.

Én szeretném a fenti szabályok szerint testvérem volnál,de a tények nem azt igazolják.

Kiadod magad testvérnek,majd cinikusan alázkodsz.Régtől ismerem az 59%-os beszédedet.És ha mégis mást állitasz be testvérnek az a fentieknek kell megfeleljen,külömben csak felebarátom.

2017. máj. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/131 anonim ***** válasza:
88%

Jézusnak vannak juhai más akolban is.


"Én vagyok a jó pásztor, ismerem enyéimet, és enyéim is ismernek engem, mint ahogy az Atya ismer engem és én ismerem az Atyát. Életemet adom a juhokért.De más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók. Ezeket is ide kell vezetnem. Hallgatni fognak szavamra, s egy nyáj lesz és egy pásztor."(Jn 10:14-16)

2017. máj. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/131 anonim ***** válasza:
59%
88.Megmagyaráznád mit jelent a fent említett biblia idézeted?
2017. máj. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/131 anonim ***** válasza:
64%

Te 8% b betűvel kezdődő két lábon járó anyaszomorító!

Hogy lehetsz ennyire süsü mint a sárkány!?

Nagyon sürgősen nézesd meg magad egy orvossal azt tanácsolom. Te egy nagyon súlyos értelmezési problémával küzdesz,hisz még azt sem érted amit leírsz.


Ne vedd rossz néven de ez így igaz!

2017. máj. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!